Şimdi Ara

Domain için illa ki aracı bir firma mı lazımdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konuyu araştırdım ama soruma cevap bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

bir web sitesi açmayı planlıyorum. başlangıç olarak da domain almam gerekmekte. ancak anlamadığım bir husus var. domain almak için illa aracı bir firmaya mı ihtiyaç duyuluyor? yani bu firmaların hepsi bir şekilde ICANN organizasyonuna bağlı olmak durumunda. bu firmalara bağlı olmadan domain almak mümkün mü?

bir de eğer illa bu firmalar aracılığıyla alınıyorsa bu firmalar bu işi yapmak için nereye nasıl bir yeterlilik sunuyor?

iyi çalışmalar.

• Merhabalar;

Evet, tüm alan adı kayıt firmaları birşekilde ICANN'a bağımlıdır. Herhangi bir firmaya bağlı olmaksızın alan adı almanız mümkün değildir.

ICANN'a kayıt olmak için belirli kriterler vardır ve bunlardan birisi de yıllık depozito yada gelir tablosudur ve bu da 300.000 TL gibi bir rakama denk düşmektedir. Diğer bazı evraklarla birlikte alan adı kayıt edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Bilginize...

ProIrc Hosting ve Internet Hizmetleri
    www.proirc.net / destek@proirc.net
  • eyvallah hocam teşekkür ederim.
  • Bir domain alabilmeniz için bir aracı firma (registrar) gereklidir. Ancak aracı firma seçimi önemlidir. Bayiler hatta alt bayiler vardır. Ciddi bir firma bulmak gereklidir.

ICANN koşulları sağlayan bazı firmalara akreditasyon verir. Aralarında Türk firmaları da vardır. Akredite olmuş registrar firmaların listesi şuradadır:
    https://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html

Bunun yanında alan adı alıp satan firmanın akreditasyonu olması şartı da yoktur.
  • PROirc den sakın hosting almayın, tam üçkağıtçı ilgisiz, hizmet sıfır...
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.