Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,32 - Euro 10,00 - Altın 478 | 23 NİSAN 🔥

15 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 116 Misafir (30 Mobil) - 94 Masaüstü37 Mobil1 iOS11 Android
5 sn
120.114
Cevap
873
Favori
5.962.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6726
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 14
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 881
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3968 mesaj) MRT_ (2962 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2416 mesaj) mitokondrioglukadayi (2341 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (67749 mesaj) Mobil (41498 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (11823 mesaj) Uygulama (5137 mesaj) (444 mesaj)
  • @
970 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,32 - Euro 10,00 - Altın 478 | 23 NİSAN 🔥
Giriş
    2502 Mesaj

Küçük hesapların insanısınız. Yazık kafanıza demiştim, arttırıyorum, yakınınızdakilere de yazık.

|
    |
    Dellialli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1786 Mesaj
    Bugün bu ucube sistemden vazgeçip, parlamenter sisteme geri dönüleceği söylense ve uygulansa emin olun dövizin aşağıya çekildiğini, hak, hukuk ve adalet sisteminin bağımsız işleyip, ekonomik reformların yapıldığı ( Tren ve gemi limanlarının genişletilmesi vs. ) Bir yönetim olur mu ?
    Bu vatan yaşar mı o günleri.. Keşke...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

nasıl faizle ilgisi yok? faizleri yükseltip ,banklara mevduat çoğaltma çağrısı yap, sonra o mevduata göre zorunlu karşılığı yükselt.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

onları ciddiye almayın yav, dıj güjler onlar.

|
    |
    DARTH_BLACK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

mahir??

|
    |
    hakan_harputlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    586 Mesaj

Bazı elemanları anlamıyorum. Mesela ben dövizden para kazandıysam kendime kazandım. Kaybettiysem ben kaybettim. Bu borsa, fon hatta kripto parada da öyle.

Ülke falan diyenler insanı güldürüyor. Holding sahipleri milyonlar kazanırken sen o kazançtan ne alıyorsun? Hiç. Ülke zenginleşince al sana kar payı diye para mı veriyorlar? Hayır.

Pandemi oluyor adam işsiz kalıyor aç kalıyor ortada devlet yok. Dolardan iki kuruş kazanacak vay ülke bilmem ne. Şaka mısınız ya kaldırın atın bu kafayı. Para babaları milyonlarıyla dolar alıp satarken parasına para katıyor biriniz bunlara ağzını açamaz.

• Yarbay
    8531 Mesaj

+200 BP faiz artırımı şeklinde yazılmış. Onu düzelttim. Böyle bir durum yok. 17 olan +200 arttı gibi yazılmış.

Kurduğunuz bağlantının benim kurduğum cümle ile de ilgisi yok..

Farkı bir bağlantıdan bahsetmissiniz, ben onunla ilgili bir duzeltme yapmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1234Rambo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8531 Mesaj

Artık orasını da "minareyi çalan kılıfını hazırlar" veya "hamama giren terler" seçenekleri ile göreceğiz.

|
    |
    first_officer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1363 Mesaj

anladım hocam. fevri olduysam kusura bakmayın. sevgiler.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8531 Mesaj

Benim satıcım işini bilir..

4 gün önce bir ürün aldım 350 tl ye, bugün 390 tl olmuş..

Otomatik sistem :) ekonomi Eski bakani sayın zeybekcinin dediği gibi. Sistem o kadar otomatik ki sadece yukarıya guncelliyor anında saniyesinde, ama. Hiç aşağıya güncelleme yok..

2 gün bir kaç haber kanalında market denetimi yapan zabıta görüntüsü gördük, bitti gitti.. Markete girdim akşam, 1 lira 5 lira ufak ufak değişmiş yine fiyatlar.

Gramaj azalanlara girmiyorum. Yahu kare klasik çikolata bile 65 gramdan 60 grama düşmüş.. Ruhunuz duymaz..

Sorarsak "acayip ceza var,"...

Su yolunu bulur... 🤷‍♂️

• Yüzbaşı
    708 Mesaj

414 den 111 gr altın aldım sabırla beklıyecegım umarım guzel seyler olur

|
    |
  • Yüzbaşı
    586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Benim satıcım işini bilir..

4 gün önce bir ürün aldım 350 tl ye, bugün 390 tl olmuş..

Otomatik sistem :) ekonomi Eski bakani sayın zeybekcinin dediği gibi. Sistem o kadar otomatik ki sadece yukarıya guncelliyor anında saniyesinde, ama. Hiç aşağıya güncelleme yok..

2 gün bir kaç haber kanalında market denetimi yapan zabıta görüntüsü gördük, bitti gitti.. Markete girdim akşam, 1 lira 5 lira ufak ufak değişmiş yine fiyatlar.

Gramaj azalanlara girmiyorum. Yahu kare klasik çikolata bile 65 gramdan 60 grama düşmüş.. Ruhunuz duymaz..

Sorarsak "acayip ceza var,"...

Su yolunu bulur... 🤷‍♂️

Bir zamanlar 80 gr idi o çikolata. Küçüldükçe küçüldü.

• Yüzbaşı
    942 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TRkronos

İleri gelişmiş ve zengin ülkelerde hep böyle olur.

|
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bir zamanlar 80 gr idi o çikolata. Küçüldükçe küçüldü.

Alıntıları Göster

Kilo almayalım diye öyle. Ekmeği de küçültmüşlerdi fiyatı aynı kaldı.

|
    |
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

Küçük hesapların insanısınız. Yazık kafanıza demiştim, arttırıyorum, yakınınızdakilere de yazık.

Hesaplama kabiliyetini bilmediğimden, bu konuda fazla irdeleme istemiyorum ama Türkiye'den 3000 euroya getirteceğim malzeme ile burada alacağım arasında 4000 euro kadar fark var.

4000 euro x 8,5 TL = 34,000 lira yapar. Senin çevrende bir Doktor, Bir yönetici bu paray 6 - 7 ayda kazanıyor. Asgari ücretli ise 14 ayda kazanıyor yani 400 günde kazanıyor. Sana göre küçük olabilir, ama yaşadığın ÜLKEye göre çok boş yazıyorsun. Benim açımdan 2 aylık kazancımı neden boş yere harcıyayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 25 Şubat 2021; 2:48:31 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

+200 BP faiz artırımı şeklinde yazılmış. Onu düzelttim. Böyle bir durum yok. 17 olan +200 arttı gibi yazılmış.

Kurduğunuz bağlantının benim kurduğum cümle ile de ilgisi yok..

Farkı bir bağlantıdan bahsetmissiniz, ben onunla ilgili bir duzeltme yapmadım.

Ben öyle yazmamıştım. Sen farklı okumuşsun.

• Yüzbaşı
    319 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Bugün bu ucube sistemden vazgeçip, parlamenter sisteme geri dönüleceği söylense ve uygulansa emin olun dövizin aşağıya çekildiğini, hak, hukuk ve adalet sisteminin bağımsız işleyip, ekonomik reformların yapıldığı ( Tren ve gemi limanlarının genişletilmesi vs. ) Bir yönetim olur mu ?
    Bu vatan yaşar mı o günleri.. Keşke...

Parlementer sistem değil. Artık o çizgiden dönemezsin. Bu ülke Afganistan olmayacak ama artık Pakistan olmasına ramak var. Ülken çölleşiyor, ülken cahilleşiyor, ülken fakirleşiyor, ülken geriliyor... Bu iş Parlementer sistemle olacak iş değil. Kabul etmek gerekli. Osmanlı , Türk savaş sanatlarının ekmeğini yedi, lakin sonrasında geriledi araplaştı yıkıldı. Atatürk gibi bir adam geldi "20. yüzyılın lideri" dendi ama sanırım "21. asrın da lideri" o olacak bu gidişle ki onun kurduğu sistem bile tutmadı ise, bu işi parlementer sistem vs düzeltemez. Hamur bu çünki, elindeki malzeme kaltesi ile bu kadar olabiliyor muhtemelen.

• Yüzbaşı
    659 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maliyeci18

Vatandaş olarak sizler de yapın öyleyse aynını, para yabancıya gitmesin vatandaş kazansın, ihaleler herkese açık.

Tcmb şubelerine gidip teklif vermek mümkün.

Dediğiniz şeyi sade vatandaş olarak yapma imkanı olduğunu sanmıyorum . Yüksek yerli sermaye zaten hazine bonosu devlet tahvilinden kazanıyorlar özellikle AKPnin ilk 10 yılında iyi kazandılar, iyi vurgun yaptılar . Çünkü döviz hiç değişmedi kemiksiz %12-15 kazandılar o dönem

Burda asıl mesele dövizin değişmesidir .Döviz %15 değiştiğinde enflasyon %15 olduğunda devlet tahvili-hazine bonosu %15 verse kim ne kazanır ki?

Burda yabancı sermaye kurda dalgalanma yarattığında (yabancılar için ) iyi kazanç sağlanmakta. Yerli vatandaş yabancılara takip ettiğinde MB buna karşı nasıl tepki gösterdiğinde bakarak bir şeyler kazanabilir belki. Ama devamlı tetikte olması gerekiyor... Öğlen baktığında dolar %3-4 artmış borsa %5 düşmüş artık iş işten geçmiş olabiliyor faiz mesela artırılmış ,zk düşmüş, yeni vergiler gelmiş vs hepsi etkiliyor

Sonuçta hiçbir zaman yabancılar kadar kazanamazsın çünkü onlar dövizin fiyatlamasını etkiliyorlar. Yerli büyük sermaye kadar da kazanamazsın çünkü onlar MB 'nin muhtemel tavırlarını biliyorlardır

• Yarbay
    5170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

Dediğiniz şeyi sade vatandaş olarak yapma imkanı olduğunu sanmıyorum . Yüksek yerli sermaye zaten hazine bonosu devlet tahvilinden kazanıyorlar özellikle AKPnin ilk 10 yılında iyi kazandılar, iyi vurgun yaptılar . Çünkü döviz hiç değişmedi kemiksiz %12-15 kazandılar o dönem

Burda asıl mesele dövizin değişmesidir .Döviz %15 değiştiğinde enflasyon %15 olduğunda devlet tahvili-hazine bonosu %15 verse kim ne kazanır ki?

Burda yabancı sermaye kurda dalgalanma yarattığında (yabancılar için ) iyi kazanç sağlanmakta. Yerli vatandaş yabancılara takip ettiğinde MB buna karşı nasıl tepki gösterdiğinde bakarak bir şeyler kazanabilir belki. Ama devamlı tetikte olması gerekiyor... Öğlen baktığında dolar %3-4 artmış borsa %5 düşmüş artık iş işten geçmiş olabiliyor faiz mesela artırılmış ,zk düşmüş, yeni vergiler gelmiş vs hepsi etkiliyor

Sonuçta hiçbir zaman yabancılar kadar kazanamazsın çünkü onlar dövizin fiyatlamasını etkiliyorlar. Yerli büyük sermaye kadar da kazanamazsın çünkü onlar MB 'nin muhtemel tavırlarını biliyorlardır

Alıntıları Göster

böyle bir imkan var. ama direkt olarak değil dolaylı olarak.

şöyleki paranızı eurobond fonlarına,borçlanma araçları fonlarına yatırırsanız.

fon havuzunda biriken parayla fon yöneticisi gidip bizim kendi devletimizin çıkarmış olduğu borçlanma araçlarını satın alabiliyor. yani sen paranı döviz olarak devlete borç vermiş oluyorsun. devlet gidip ingilize değil de yerli fon şirketine borçlanmış oluyor,dolaylı olarak da fondaki hisse payın kadar da sana borçlanmış oluyor.

|
    |

• Binbaşı
    1452 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Parlementer sistem değil. Artık o çizgiden dönemezsin. Bu ülke Afganistan olmayacak ama artık Pakistan olmasına ramak var. Ülken çölleşiyor, ülken cahilleşiyor, ülken fakirleşiyor, ülken geriliyor... Bu iş Parlementer sistemle olacak iş değil. Kabul etmek gerekli. Osmanlı , Türk savaş sanatlarının ekmeğini yedi, lakin sonrasında geriledi araplaştı yıkıldı. Atatürk gibi bir adam geldi "20. yüzyılın lideri" dendi ama sanırım "21. asrın da lideri" o olacak bu gidişle ki onun kurduğu sistem bile tutmadı ise, bu işi parlementer sistem vs düzeltemez. Hamur bu çünki, elindeki malzeme kaltesi ile bu kadar olabiliyor muhtemelen.

Alıntıları Göster

Sen doldur ıraktan kaçan kürtleri,doldur kancık suriyelileri Atatürkün sistemi napsın

Araplaşan her toplum gerilemeye mahkumdur.

Osmanlı halifeliği aldıktan sonra getirdi arap şeyhülislamları.Nerde yobazlık var onu yaptılar.

Fatih sultan zamanında en iyi toplar bizdeydi.Sonra biz bu salak şeyhülislamların yüzünden matbaayı tartışırken adamlar bizde 300 yıl ileri gitti zaten

Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.