Şimdi Ara

🔥 Dolar 8,02 - Euro 9,61 - Altın 456 | 15 NİSAN 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Timeguard , yapici , Outlaw-E , kartal0001903 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 131 Misafir (38 Mobil) - 94 Masaüstü41 Mobil1 iOS
5 sn
119.134
Cevap
875
Favori
5.921.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6722
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 883
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3923 mesaj) MRT_ (2928 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2413 mesaj) mitokondrioglukadayi (2327 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (67159 mesaj) Mobil (41246 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (11697 mesaj) Uygulama (5137 mesaj) (337 mesaj)
  • @
967 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 8,02 - Euro 9,61 - Altın 456 | 15 NİSAN 🔥
Giriş
    909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Neden?
    Sürekli düşüyor hocam o yüzden bakalım daha ne kadar düşecek inşallah uzun vadede zarar etmeyiz.
  • Binbaşı
    1344 Mesaj
    2-3 aydir ilk defa bu kadar düştü altin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4648 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Look At Me

Sürekli düşüyor hocam o yüzden bakalım daha ne kadar düşecek inşallah uzun vadede zarar etmeyiz.

Alıntıları Göster
    Ben çoğu insanın aksine 3-5 ay alıp satmıyorum hocam. Aldığımı hiç satmıyorum hatta tutuyorum öyle :) Acil bi ödemem vs yok gerekirse 3-4 sene tutmaya razıyım. TL de her ay paranız %25 e yakın eriyor.
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj
    quote:

Dostlar ekonomistler şuan insanlar toplanıp bankadaki dövizini çekmek istese bunun büyük çoğunluğunu karşılayacak döviz miktarı bankalarda yok diyor bu ne kadar doğru? Bu beni oldukça endişelendiriyor açıkcası. Yarın öbürgün kodamanlardan biri toplu çekim yapıp nakite geçse piyasada döviz kalmasa bankadaki dövizini normal vatandaş nasıl alacak? Bu durumda nasıl bir yol izlenir?
    Bankacılık sisteminin açığı bu zaten. sadece döviz değil MB'nin bastığı TL'de de benzer şey vardır piyasada 200milyar tl basılı para var diyelim mevduatlarda da trilyonlarca lira var 150milyar çekilmek istense bu kadar para yok herkesin cebindekini bankaya verse ancak 200milyar çıkar... Eğer 10-15 milyar dolar çekilmek istense epey zorlu olur çekim süreci 30-40 milyar dolar zaten mümkün olmaz . 200 küsur milyar dolar para sadece banka cüzdanlarında bilgisayar ekranlarında vardır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4648 Mesaj

Hocam bunu biliyorum tüm para birimleri içn var fakat şuanki döviz talebi malum TL ye bu kadar bir talep yok. Yarın öbür gün bir kanun gelse yunanistandaki gibi döviz cekmeye limit diyelim ki herkes bankalardaki dövizini çeker evine alır. Geriye kalan tutar da bankalarda dijital olarak kalacak o halde sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 23 Eylül 2020; 11:36:58 >
    |
    |
    MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    28038 Mesaj
    Dolar yuksek olmasa altin fena seyler yasatacakti bizim gibi son vagona atlayanlara.

Valla herkes konusuyorsa cidden girmemek lazim ama TL ye de guven kalmadi. TL de kalsak da eriyecek zaten. Altina gectik o da duserek eritiyor sagolsun.

|
    |

• Vakıf katılım kullanıyorum ama.
    Altın,gümüş v.s alırken daha iyi bir öneriniz var mı ?
    Makas bahçe makası oluyor bazen.
    (Al-sat değil uzun süreli)
    |
    |
    Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2288 Mesaj
    Cuamaya kadar 7.80 görülecek gibi.
    Ya sonra?
  • Yarbay
    4648 Mesaj

Ben isbankasından hesap aldım ordan alıyorum hocam makası iyi gibi.
    |
    |
    Guest-D5AF8E7A8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj
    quote:

Hocam bunu biliyorum tüm para birimleri içn var fakat şuanki döviz talebi malum TL ye bu kadar bir talep yok. Yarın öbür gün bir kanun gelse yunanistandaki gibi döviz cekmeye limit diyelim ki herkes bankalardaki dövizini çeker evine alır. Geriye kalan tutar da bankalarda dijital olarak kalacak o halde sadece.
    Yunanistan Euro kullanılıyor Yunanistandaki euro sınırlı ve basma hakkı yok. Emeklilere ATMden çekme sınırı getirilmişti sanırım

Türkiyede günlük hayatta TL kullanılıyor TLye sınırlama getirilmez ( yasalara aykırı olsa da fazla para basılıp borçlanma yapılıyor nasıl olsa) Eğer MB para basmayı reddetse ve borçlanmak için meclise gelen önerge MHP tarafından reddedilse o zaman memur-emekli maaşları ödemede sorun olurdu. Başkanlık sistemi sayesinde kimse kanun nizam dinlemediği için böyle bir sorun yok şu an(!) fakat bunun bedeli ağır olacak

• Binbaşı
    1475 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Yalnız kullanıcı adları efsane

Alıntıları Göster

|
    |
  • Yarbay
    4648 Mesaj

Bu kadar TL basmanın ne gibi sonuçları olur peki hocam? Anladıgım kadarıyla bu şekilde sonsuza kadar basabilirler para.
    |
    |
    MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8519 Mesaj

Karşılıksiz para basarsanız paranızın değeri düşer. Şu an olan da o. Basit

Elinizde 100 gram altın var 1000 para yapıyor.
    Siz 2000 para basarsanız 200 gram altininiz olmaz.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    18088 Mesaj
    Dolar böyle fırlamasaydı (TL değer kaybı) ONS şu an için parası olana harika alım fırsatı veriyor. 1900'ün altı en son ne zaman görüldü, hatırlayın.

• Binbaşı
    1360 Mesaj

bankaların dövizleri swap olarak merkez bankası'nda diye biliyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1360 Mesaj

devamı daha acı. bunun sonucu enflasyon fırlar. ki fırlıyor aslında. çoğu hammadde döviz cinsinden giriyor. çıkış tl. sanayici falan ne kadar susacak, zamanla göreceğiz.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj
    quote:

Ben çoğu insanın aksine 3-5 ay alıp satmıyorum hocam. Aldığımı hiç satmıyorum hatta tutuyorum öyle :) Acil bi ödemem vs yok gerekirse 3-4 sene tutmaya razıyım. TL de her ay paranız %25 e yakın eriyor.

Alıntıları Göster
    Hocam bir andan haklısınız bizde o düşünceyle aldık. Ama altın düşünce insan üzülmüyor değil.
    |
    |
  • Binbaşı
    1922 Mesaj
    Ons daha nasıl alım fırsatı versin alttan bir miktar daha girdik bakalım Şuan bir belirsizlik hakim Dünya genelinde ons 2000 li rakamlara gelirse Gram 500 TL'yi geçer bu sefer elini kolunu sallaya sallaya hemde

• Onbaşı
    20 Mesaj

Cuma günü Namaz sonrası Reis veyahut Damat bi Müjde çaktı mı Dolar bidaha belini doğrultamaz İnşaAllah!
    |
    |
    Qantas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    912 Mesaj
    Euro 9 oldu mutlu musunuz geziciler?!111123,,

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.