Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.496
Cevap
1.165
Favori
11.785.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43204321432243234324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noche34

bende senin gibi bazı şeylere uyuz olduğumdan dünya kadar para kazanmaktan oldum. sen bilirsin. zamanla insan akıllanıyor yanlış anlama
    Hocam malum bir katılım bankası ve benzer sendikalardan dünya kadar insan gitti biliyorsun. Her şey para değil
  • Onemlidir

Vatandaş yastık altına dönüyor…

Banka üzerinden yapılan alım satım işlemlerinde artırılan vergi sonrası insanlar fiziki altına yöneldi. Geçen yıl temmuzda 1639 adet üretilen Ata altın bu yıl 860 bin adet basıldı.
    https://www.paraanaliz.com/2020/ekonomi/vatandas-yastik-altina-donuyor-50385/

Dovizde de benzer bir manzara yasanmasi beni hic sasirtmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 19 Ağustos 2020; 15:48:31 >
  • Erdoğan : TÜRKİYE'DE BİR DÖNEM DÖNEM AÇILACAK'

Cuma günü bir müjdeyi inşallah tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da inanıyorum

Akdeniz de plutonium bulduk galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes ekonomiyi konusuyor, ne kadar kotu oldugumuzu...

Bu donemde petrol ya da dogalgaz bulundu denirse ne olur ?

Petrol bulundu haberlerinden sonra hep secim olmus.
  • her düşüş den sonra döviz daha çok yükseliyor.para pompa etmekle kısa vadede çözersin durumu

• acquiles kullanıcısına yanıt
    meşum bir cuma günü açıklanacak görüntüler vardı. hani camide içki içtiler, görüntüleri cuma günü açıklayacağız, demişti. o ne oldu ki? genelde bir şey olmuyor da ondan sordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın faiz toplantısı, Cuna günü CB açıklaması yine kısa vadeli birşeyler olacak gibi ( Aşağı yönlü olabilir. YTD)

• sarkat kullanıcısına yanıt
    Bencede düşüş olabilir cuma günü acıklamalar faiz toplantıları ile ama tekrardan yükseliş olur muhakkak. YTD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Onemlidir

Vatandaş yastık altına dönüyor…

Banka üzerinden yapılan alım satım işlemlerinde artırılan vergi sonrası insanlar fiziki altına yöneldi. Geçen yıl temmuzda 1639 adet üretilen Ata altın bu yıl 860 bin adet basıldı.
    https://www.paraanaliz.com/2020/ekonomi/vatandas-yastik-altina-donuyor-50385/

Dovizde de benzer bir manzara yasanmasi beni hic sasirtmaz...
    Böyle bir durumda tabi ki kuyumcu arkadaşımı tercih ederim. Kazanacak ise de o kazansın. Devlete kuruş yok.

• Akdeniz`deki toplam tahmini petrol rezervi 1.7 milyar varil.

20 milyar varil petrolun karsiligi 900 milyar dolar

Yani petrolun tamamini bulsak bile 80 milyar dolar civari bir paraya denk geliyor ki, 1 yillik kisa vadeli dis borcu bile kapatamiyor.

Saniyorum yeterince net oldu.

Ama secime gidilecekse, belki bir miktar oy getirir, ote yandan halk gelecegi degil, su andaki ekonomik durumunu sandiga yansitacaktir.
  • gaz rezervi bulundu sanırım
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Madem değeri o kadar az neden bütün ülkeler birbirine giriyor pay almak için anlamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeşil tepki vermeye başladı faiz artırımı olucak bence,sonrasında cuma günü müjdeyle gazını alıcaklar gibi

• Benim fikrim yarın faiz arttırımı kesinlikle olmayacak.
    Cuma günü ise klasik ezan bayrak dinmez masalları, gaz almaca.
    Altın ile dövizi tutabilene aşk olsun.
    Tavsiye falan değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vc1903 -- 19 Ağustos 2020; 16:43:59 >
  • Petkim tavan yapmış petrol mu bulduk

• Doların 7 TL altını görmesi mümkün mü?

• Petrol bulduysak pek tabi.

Bulmadiysak coz zor

• Yeşilin düşmesi ne demek sizce ? Sanki piyasa bilgiyi almış çıkışlar başladı

• McCandlesss kullanıcısına yanıt
    Niye yeşil diyorsunuz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Madem değeri o kadar az neden bütün ülkeler birbirine giriyor pay almak için anlamadım.
    Dogal gaz rezervleri daha fazla ancak bu bulunan miktarlar bahsedilen tahmini rakamlarla birebir ortusmez. Her ulkenin bulacagi farkli farkli rezervler olacak sonucta.

Neden herkes bunlarin pesinde ? Cunku dunyada ekonomileri bok goturuyor. En ufak kaynak bile kavga sebebi

Bu da demek oluyor ki Akdeniz`de sicak catismalar yasanabilir ve belki de o kaynaklar asla kullanilamaz.

Cok sayida parametre var bu isle ilgili olarak ama bunu petrol bulduk diye anlatinca, yasadik olm, artik zenginiz diye anlayacak milyonlarca insan olacaktir.

Boyle olsa bile, kisa-orta vadede ekonominin gidisatini degistirebilecek bir sey degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 19 Ağustos 2020; 17:4:14 >
  • 
Sayfa: önceki 43204321432243234324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.