Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir - 27 Masaüstü
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43184319432043214322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IMF satılan bu kadar yere,ödemelere, giden garantilere karşı nasıl tavır alabilir acaba ? Bunu genel bir soru olarak sormak istedim.

Karşılarında dinleyen ve 20 yıl önceki gibi uygulayacak fikir alacak verecek yönetim şekli bile yok çünkü.

*Faiz artımı ise sadece geçici bir çözüm olacak.Hatta bence çözüm bile olamayacak artık ,o dereceye geldik.
  • Dış mihrakların oyunu nasıl bozuldu görüyorsunuz dolar 7.37 seviyelerine geriledi.
  • Mettfrost kullanıcısına yanıt
    Biz daha 4.90 değil 5.90 ı göremeyiz. Keşke okadar gerilese ama imkansız bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamsanız çıkın özür dileyin

• son zamanlarda en çok kazandıran gümüş. akıllı hamleler yapanlar binlerce lira kazandı.
  • Altın gr fiyatı 215 iken almış olduğum 740 gram altını 475 den bozdum güzel kar yaptım para bankada beklemedeyim keşke düşüş olsa ülke olarak iyi günlere dönsek ama zor gibi alım fırsatı verirse 500 K ile gireceğim umarım yanıltır bizi perşembe günü rte bakalım nasıl bir karar verecek.

• Dolar böyleyken alınır mı? Daha düşeceğini düşünmüyorum ama herhalde uzun süre böyle gider sonra da yine yükselişe geçer gibi geliyor insanın aklına. Sizce alınır mı?

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    dolarda fazla kazanamazsın. tavsiyem perşembe gününü bekle veya gümüşü takip et. 6,30 veya 6,40 lar iyi gibi.. ytd.
  • noche34 kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım nisan ayı millete verdikleri kredi ile çoğu kişi altın dolar falan aldı. Nisan ayından bu yana 0,40 ile 0,50 kuruş artış olmuş. Mesela genelde çoğu kişiye 3 bin TL verdiler. Onunda 2965 TL kaldı çünkü kesinti yaptılar. Nisan da o parayla 429 dolar alınıyormuş, şimdi 402 dolar alınıyor. Yani çok bir karı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

faiz üç beş puan artacak diye insanlar vergi ödeyerek aldığı dövizi bozdururmu pek ihtimal vermiyorum .
    2 hafta sonra faizi tekrar %6-7 puana düşürmeyeceklerini nereden bilicez
    Tr de artık tahterevalli misali kısır döngü oluştu.

Olay şu.

Faizler düşer millet tl dışında ne varsa saldırır. Bu bir süre gider. Ve ekonomik canlanma için çok önemli. Ancak bu devamlı olamadığı için bittiği anda mecbur faizler artar. Ve bir dönem böyle geçer. 2018 çok önemli gösterge.

Kısaca bir dönem gayrimenkul bir dönem altın bir dönem döviz kazandırıyor. Ama hiç faiz kazandırmıyor. Çünkü çok baskılıyyoruz.

Eğer akp iktidarı kaybetmek istemiyor ise düşük faiz oyununa devam etmeli. Bunun yanında mutlaka vergi artışları gelecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• acquiles kullanıcısına yanıt
    rüyanda olur o gidişat 10TL ara durak olarak gözüküyor...
  • Fon yöneticileri artık Türkiye'yi Gelişen Piyasalar listesinden çıkardı. Özel bir klinik vaka olarak izliyor
    https://www.paraanaliz.com/2020/ekonomi/turkiye-ekonomik-sorunlari-derinlesirken-gelisen-pazarlarda-tek-basina-50347/
  • 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • Bakalom altın daha ne kadar çakılmaya devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Look At Me

Bakalom altın daha ne kadar çakılmaya devam edecek.
    Bu çakılmış hali mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Bu çakılmış hali mi hocam?

Alıntıları Göster
    Çakılma değilde alım fırsatı diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Look At Me

Çakılma değilde alım fırsatı diyelim.

Alıntıları Göster
    Aslında haklısınız hocam. 450 460 bandı hayal oldu herhalde.
  • Bu gümüş hesabı açmak için normal bankaya mı gitmek lazım yoksa katılım bankalarına mı? Şuan için sadece Denizbank açıyor sanırım vadesiz hesap ama katılım bankalarında zarara ve kara ortak oluyorsunuz falan yazıyor nette hangisinden açmak lazım

• bizim pazarda aşı satılmaya başlanmış gram altın o yüzden düştü
  • Kasım aralık gibi aşılarda seri üretim vs baslayacak olması ne duruma getirir acaba altını tahmını olan varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 43184319432043214322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.