Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41014102410341044105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulkemiz coklu cephelerde savasa girecek gibi gorunuyor. Hayirli geceler. Ermenistan(Rusya Golge olarak)-Libya (Rusya Proxy-Misir-Fransa), Dogu Akdeniz (Fransa vs..), Suriye (Rusya ortulu olarak).

Osmanli`da da para bittiginde hep savas baslamis, bakalim bu yeni (eski) Osmanli siyaseti yeni savaslara yelken acacak mi ?

Para yok, savas var, alir misiniz ?

Umarim egleniyorsunuzdur(uzulmenin anlami yok zaten, artik geri donusu olmayan bir yoldayiz), cunku daha yeni basliyoruz gibi.

Ulke yavas yavas bilinmeze gidiyor...(Artik pek te yavas sayilmaz gerci) Hayirlisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 17 Temmuz 2020; 1:10:40 >
  • Yılın kalan 6 ayında sadece turizmden kaybı 20 milyar doları bulacak olan ülkenin Merkez Bankası rezervleri eritildikten sonra kamu bankalarının da açık pozisyonu 10 milyar dolara ulaştı.
    Ülkeyi düşünmeden "Bizden sonra geleceklere enkaz bırakalım" davranışı bu. 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtiçi yerleşikler 10 Temmuz ile biten haftada 1 milyar 260 milyon dolarlık alım gerçekleştirmiş... Böylece toplam DTH 202,5 milyar dolar olmuş... 🤔

%1 vergi de durduramıyor alımları... !!! 😯

Ne durdurur ? cazip bir reel getiri... gerisi hikaye...👍

• Abdulhamid gibi kacicaklar mi acaba merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konut fiyatlarının artış oranı konut kredi faizlerinde yapılan “indirim” oranının çok üstünde ise; faiz indirimi kime fayda sağlamış olur..??? 🤔

• Milletin krediye saldırmasının tek anlamı faizlerin enflasyonun altında olmasından başka ne olabilir ki? %0,79 faizle 60 ay vadeli 50.000 TL kredinin aylık ödemesi 1.100 TL. Gerçeklikle bakacak olursak bir veya iki yıl sonra bu enflasyonla 1.100 TL çokta ödenmeyecek bir para görünmüyor. Buna mukabil 50.000,-TL yi altın veya dövize gömecek olanlar havada, karada, denizde her şekilde bankaya ödeyeceği faizi misliyle kurtaracak görünüşe göre...

Bulutlu ve gürleyen gökyüzü yükünü boşaltacak demektir. Selin önünden ne kurtarsa kardır vatandaş için. Ancak bir de bankalar yönünden reklamı yapılan kredilerin verilmemesi gerçeği vardır. 8.000,-TL belgeli gelir beyan eden bir arkadaşa talebi olan 50.000,-TL krediyi hiçbir banka vermedi. 25.30 bin lira iki banka onayladı.

Daha düşük gelir grubunun bu krediyi alması çok zor. Günümüz Türkiye'sinde realite sandığımız bir görüntüden ibaret, aldatıcı yani... Ancak bir gün gelir her şey aslına rücu eder.

• hocam peki gram fiyatlarına neler etkilebilir
  • Erzurum lu E kullanıcısına yanıt
    İhtiyaç kredisini dolar ve altına gommesinler diye fatura vs isteyecekti bankalar o is ne oldu?

Eski usul her isteyene veriyorlarsa ve millet de gidip bu parayla dolar alıyorsa vatandaşa kızmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

İhtiyaç kredisini dolar ve altına gommesinler diye fatura vs isteyecekti bankalar o is ne oldu?

Eski usul her isteyene veriyorlarsa ve millet de gidip bu parayla dolar alıyorsa vatandaşa kızmaya gerek yok.
    Fatura karsıligi ticari krediyi faizsiz finans kurumlari veriyor...

• first_officer F kullanıcısına yanıt
    Ticari den bahsetmiyorum.
    O yıllardır var zaten yeni birşey değil. Kamu bankası da veriyor fatura karşılığı kredi.

Benim. Bahsettiğim ihtiyaç kredisi çekip ihtiyacı dışında döviz altın alımını engellemek için, fatura beyan etme, (eşya, tatil, okul herneyse) fatura kesilmeden önce alınacak eşyanın fiyat etiketi proforma teklif vs bir belge ile alıyorsunuz krediyi, satınalma sonrası da fatura yi beyan ediyorsunuz tutuyorsa sorun yok..

Ama hayalde kaldı demekki..

O zaman niye bu insanlar dövize yükleniyor diye soru sormasınlar.. Aslında sormuyorlar zaten, vergisi alalım bari dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 17 Temmuz 2020; 22:9:48 >
  • quote:

Ticari den bahsetmiyorum.
    O yıllardır var zaten yeni birşey değil. Kamu bankası da veriyor fatura karşılığı kredi.

Benim. Bahsettiğim ihtiyaç kredisi çekip ihtiyacı dışında döviz altın alımını engellemek için, fatura beyan etme, (eşya, tatil, okul herneyse) fatura kesilmeden önce alınacak eşyanın fiyat etiketi proforma teklif vs bir belge ile alıyorsunuz krediyi, satınalma sonrası da fatura yi beyan ediyorsunuz tutuyorsa sorun yok..

Ama hayalde kaldı demekki..

O zaman niye bu insanlar dövize yükleniyor diye soru sormasınlar.. Aslında sormuyorlar zaten, vergisi alalım bari dediler
    Bankacı kökenliyim, zamaninda hem ticari banka hemde finans kurumunda (yeni isimleriyle katılim bankaları) gorev yaptim... hemde finans kurumlarinin ne oldugunu misyonunu ne oldugu ve calisma prensipleri konusunda pek az kimsenin bir fikri oldugu yıllarda...
    Bankalardaki ihtiyac kredisinin fatura karsiligi verildigini duymadim sadece yeni bir uygulamami diye merak etmistim.. ukalaliga gerek varmi ? zaten yeterince mevcut.. +1 olmayın sizde..!

• Bu son düzenlemeden sonra birçok banka döviz mevduatı kabul etmemek için elinden geleni yapacak gibi sanki... Zaten faizler sıfıra yakındı, acaba dövize eksi faiz görür müyüz yakın zamanda?

https://www.bloomberght.com/tcmb-den-zorunlu-karsilik-duzenlemesinde-degisiklik-2260330

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • first_officer F kullanıcısına yanıt
    Sayin first officer, patlayacak bomba gibi hep eleştiri modundasiniz, biraz sakin

Aynı şeyi söylüyoruz ama farkında bile değilsiniz..

"Ukala" tabirini kullanmadan önce keşke okuduğunuzu daha iyi anlamaya çalışsaydıniz

İhtiyaç kredisini fatura karşılığı /teklif /proforma karşılığı veriliyor DEMEDİM zaten..mesajımı tekrar okuyunuz!.
    Böyle bir çözüm taslağı vardı BDDK nin amacı dışı kredi kullanımını engellemek icin, ama hayata geçmedi demekki dedim.. Bu mesajın hangi noktası UKALALIK olarak algiladiniz anlayamadım.

Herşeyi eleştirirken biraz da kendimize bakalım bence.. Doğru okuyalım, anlayalım, düşünelim, konuşalım
    Belki o zaman bizi yönetenler de bu şekilde davranır ve birşeyler düzelmeye başlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Temmuz 2020; 9:50:19 >

• quote:

Sayin first officer, patlayacak bomba gibi hep eleştiri modundasiniz, biraz sakin

Aynı şeyi söylüyoruz ama farkında bile değilsiniz..

"Ukala" tabirini kullanmadan önce keşke okuduğunuzu daha iyi anlamaya çalışsaydıniz

İhtiyaç kredisini fatura karşılığı /teklif /proforma karşılığı veriliyor DEMEDİM zaten..mesajımı tekrar okuyunuz!.
    Böyle bir çözüm taslağı vardı BDDK nin amacı dışı kredi kullanımını engellemek icin, ama hayata geçmedi demekki dedim.. Bu mesajın hangi noktası UKALALIK olarak algiladiniz anlayamadım.

Herşeyi eleştirirken biraz da kendimize bakalım bence.. Doğru okuyalım, anlayalım, düşünelim, konuşalım
    Belki o zaman bizi yönetenler de bu şekilde davranır ve birşeyler düzelmeye başlar...
    Evet, ukalaca yazıyorsun.. herseyi ben bilirim modundasın !!!
    Şu yazdıgın mesajını tekrardan bir oku bakalım... Yanlış anlasılma/anlamama olabilir ok.. ama bunu düzgün bir lugatla yazarsanız olur biter...

Memleketin & ekonominin şu vaziyetinde elestiri yapmayıpta şak şak mı yapacaktık..? Zaten yeterince yapan aktayfa yokmu ?

• Zorunlu karşılıklar yine değişti. Yabancı para zorunlu karşılık oranları, tüm bankalar için tüm yükümlülük türlerinde ve vade dilimlerinde 300 baz puan artırılmıştır.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/07/20200718-5.htm

Her hafta sonu regülasyon değişen bir ülkede bankacıların da artık yapacak fazla bir şeyi kalmadı...!!!🤔
    Bu operasyonla piyasadan 9.2B$ çekilecekmiş. Bankaların swapları azaltmadan bunu yapması artık pek mümkün görünmüyor.

• Busun sen iste..! anca hakaret yazıp sonra cocuk gibi engeller kacarsın ! bosuna demedik ukala diye...!
    Kimsin nesinki karsındakinin iq su ile alay edebiliyosun sen !
    Az haddini huddini bil diyecem ama sanal ortam nasılsa kolayca sallarsın burdan anca boyle...! Neyse ne oldugun aleni olarak gorulmus oldu boylece...!
    Sifa bana degil senin gibi egolu kompleksli sanal cocuklara lazım..!

Edit: Şikayetim üzerine ilgili üyenin hakaret icerikli mesajı yönetim tarafından silinmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 18 Temmuz 2020; 12:23:15 >
  • Bunlar iyi günlerimiz 15-20 tl olsun bir o zaman göreceğiz

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 21 Temmuz 2020; 15:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

...
    hayırlı uğurlu olsun
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Google> şakkadanak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 41014102410341044105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.