Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5026. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
35 Misafir (1 Mobil) - 34 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50245025502650275028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Altin 540 iken cikmak lazimdi da kim bilebilir pazar aksami bir bakanin instagramdan istifa edecegini. Yani bilenleri biliyoruz da bizim bilmemize imkan yoktu.

Bir daha da altin falan yok en garantisi doviz her zaman.

Ona bakarsan Selçuk Geçer gibiler de 2018 yılının sonundan beri doların 10 lira olacağını iddia ediyor. Lafına güvenip bekleyen hayatının zararını işlemiş oldu. Yani bu işler sosyal medya üzerinden atıp tutan insanların yorumları ile yapılır cinsten değil.

İnsanlar araba alacağı zaman bile ekspere sokuyor ama kendi parasının rahatlıkla birilerinin söylemlerine göre kullanabiliyor. Cidden enteresan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bu ülkede maaşla çalışarak bir yere gelemezsiniz arkadaşlar. Gelişmiş ülkelerde bile artık iş ve emek gücü piyasasının alım gücü gerilemeye başlamış durumda iken, gelişmekte olan bizim gibi ülkelerde iş ve emek gücünün hiçbir değeri olmaz. Gerçek olan bu. Şu an bu ülkede hem memuru hem de işçisi emeğinin çok az ama çok azını elde ediyor. ABD'de polis memurun müstakil bir evi olabiliyorken, bizdekilerin böyle bir hayali bile olamaz. Size tavsiyem, yaşadığın yerin farkına varın ve kendinizi kullandırmayın.

Sabah 9.00'da işbaşı yapıp akşam 18.00'da işten çıkıyor ve haftanın en az 5 günü bunu yapıyorsanız, sömürülüyorsunuzdur.

Ee sen nasil yapalim diyorsun yani
    Cozum yolunu soylemeyi unuttun
    Yoksa laf olsun torba dolsun hesabi mi yaptin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Siz neler yaptınız hocam ?

Çalışıyoruz. Ne yapmamı isterdin? 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Milyoner değilim.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Ee sen nasil yapalim diyorsun yani
    Cozum yolunu soylemeyi unuttun
    Yoksa laf olsun torba dolsun hesabi mi yaptin

Alıntıları Göster

Çözüm sende saklı. Herkes kendi hikayesini yaşar ve bu hikayedeki fırsatları değerlendirmekten sorumlu.

• 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Bir şey yazıyoruz hemen yargılamaya başladılar. Sen ne yaptın felan.

Herkesin yolu ayrı arkadaşlar ben egitimciyimdir makale yazarım kitap yazarım özel ders veririm siz iibf mezunusunuzdur isletme acarsınız.

Hayatta her ne yapıyorsan o işi severek ve derinleştirerek yapmalısın. Oyle yaptıgında artık parayı dusunmene gerek kalmayacak.

İnsan gerçekleri söylediginde konusuyorsun peki sen ne yaptın, arabanın markası ne, banka hesabında kaç sıfır var şeklinde sorular sormak da tam bir kaybeden zihniyetidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bob Seger

Çalışıyoruz. Ne yapmamı isterdin?  

Milyoner değilim.

Alıntıları Göster

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 Ehehe, ukalalık olsun diye sormadım. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Ne bilim öyle bi yazdınız ki, girişimci, 0 dan 3-5 dairse, bmw falan sandık 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  İnşallah sandığımız gibidir bu arada 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Mesela ben basit görece bir hayat yaşamaya çalışıyorum diyebilirim.

• Yav arkadaslar bu kendi isinizi kurun tedx masallari hala devam ediyor mu ya ? Into the wild morukkk 7.5 milyar insanin hepsi kendi isini kurdugu zaman senin satacagin mali kim uretecek?

Bizim gibilerin alninda iscisin sen isci kal yazilmis hayaller alemine dalmayalim.

@Stand Alone selcuk geceri gecen aya kadar tanimiyordum hala acip izlemem ama Berat Albayrak istifa etmeseydi adam hakli cikacakti. Kim tahmin edebilir ki bir ulkenin hazine ve ekonomi bakani istifa ettiginde kurlarin cok daha dusuk olacagini? Pazar gecesi istifa bekliyordum cok eminimdim diyen var mi? Bunu bilmenin imkani yok.

• 6 ay önce enflasyon suçlusu faizdir dolara bakmıyorun

Şimdi enflasyon suçlusu dolar faize bakmıyorum

6 ay sonra muhtemelen dolar kuru suçlusu enflasyon

Sonra neden bu hükümete kızıyorsunuz. Adamların ekonomi ile ilgili hiçbir planı yok. Sadece milleti oyalama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bu ülkede maaşla çalışarak bir yere gelemezsiniz arkadaşlar. Gelişmiş ülkelerde bile artık iş ve emek gücü piyasasının alım gücü gerilemeye başlamış durumda iken, gelişmekte olan bizim gibi ülkelerde iş ve emek gücünün hiçbir değeri olmaz. Gerçek olan bu. Şu an bu ülkede hem memuru hem de işçisi emeğinin çok az ama çok azını elde ediyor. ABD'de polis memurun müstakil bir evi olabiliyorken, bizdekilerin böyle bir hayali bile olamaz. Size tavsiyem, yaşadığın yerin farkına varın ve kendinizi kullandırmayın.

Sabah 9.00'da işbaşı yapıp akşam 18.00'da işten çıkıyor ve haftanın en az 5 günü bunu yapıyorsanız, sömürülüyorsunuzdur.

Katılıyorum. Bunca yıl ülkece kendimizi dev aynasında gördük.

Sonra efendim neymiş Norveç- Almanyadaki hayat şartları ile kendimizi kıyaslıyoruz. Haddini bil derler adama.

Ha o potansiyel var mı b? Bence var...

Bir de şöyle bir örnekle yazdıklarınızı pekiştirmek istiyorum. Geçen foto gördüm , Dünya kupası finalinde Kameraman helikopter ile çekim yapıyor. Peki ya şimdi ? Drone lar var. Nerden baksan pilot+kameraman ın işine son verdi.

Demem o ki artık pek insana gerek yok. Bi fabrika yapılıyor, eskiden olsa 10.000 insan ekmek yer dersin, ancak şimdi 1000 kişi yeter, kalanı makine. Ki zaten o 1000 kişi de makine arıza yaparsa diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bernoulli Denklemi -- 17 Aralık 2020; 11:17:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu mesaj silindi.

Ons şaşırtıyor ytd

• dolar 7.76 bandında

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Ehehe, ukalalık olsun diye sormadım.  

Ne bilim öyle bi yazdınız ki, girişimci, 0 dan 3-5 dairse, bmw falan sandık   İnşallah sandığımız gibidir bu arada  

Mesela ben basit görece bir hayat yaşamaya çalışıyorum diyebilirim.

Alıntıları Göster

Mal, mülk konuşmayı fazla sevmem hocam. Bmwmin olmaması söylediklerimi daha haksız gösteriyorsa gelecekte bir tane alırız. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Yalnızca hayattan öğrendiklerimi yazdım.

• Dostlar 6000 TL var.

%16 faiz ile vadeli hesap mı açayım 80 TL getirisi var.
    Dolar mı alayım
    Altın mı

Hiç bir bilgim yok. Dolar olacaksa dövizcüde dolar yapıp bankada dolar hesabı mı açayım, direk banka da dolar mı yapayım aydınlatırsanız çok sevinirim :(

3 ay içinde laZım olacak para söz nişan için ufakta olsa kazanç yapması için değerlendirmek istiyorum.

İyi forumlar.

• Hergün ayrı zarar ediyorum dolardan ya vallaha bıktım

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt

Dolar alanlar gara gara düşünecek demişlerdi 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Merak etme hoop bir bakmışsın uçmuş gitmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Dostlar 6000 TL var.

%16 faiz ile vadeli hesap mı açayım 80 TL getirisi var.
    Dolar mı alayım
    Altın mı

Hiç bir bilgim yok. Dolar olacaksa dövizcüde dolar yapıp bankada dolar hesabı mı açayım, direk banka da dolar mı yapayım aydınlatırsanız çok sevinirim :(

3 ay içinde laZım olacak para söz nişan için ufakta olsa kazanç yapması için değerlendirmek istiyorum.

İyi forumlar.

Pek bir değişeceğini sanmıyorum. Bankaya yatırılan 6240 TL alırsın. Şu an dolar alıp 8'den bozdursan 6150 gibi bir meblağ alırsın. (Makasla beraber)

Kısa süreli yatırım yapmak ve belirli süre sonra çıkma zorunluluğun olduğundan riske etmeye değmez. Tabi karar senin.

• selcuk gecer aslında çokda hayal satmıyor ülkenin gerçekleri durum ortada,sadece belirttiği bir anda dolar 8-9-10 olucak kısmı abartılı.

Ülkenin mb rezervlerinin halini resmi şekilde açıkladırlar. Adamın bahsettiği ab ve abd yaptırımlarından sert dalgalanma bekleniyordu, ons için dünyada beklenen teşvik paketleri var. Ki maliye bakanın sosyal medyada istifa ettiğini gördük hafta sonu gecesi 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Yani özetle burası Türkiye yarın ne olacağının garantisi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Bitcoin 6 7k iken müfterih olunuz 30k ya kadar yolu olur diye yorum atmıştım.

Yine müfterih olun. Ons 2700 2800 bandına oturmadan onsta ki hareket bitmeyecek işin ilginç yanı hareket başladığında kısa sürede gelmesini bekliyorum.

Borscılarla çok atışmıştım burada borsa dolar bazında tarihi düşük seviyelerde. Ytd

Hocam bu gün itibarıyla hareket başladı diyebilir miyiz sence?

• Benjo 8,20-8,40 aralıgındayken, Murat Muratoglu; Benjonun bu yılı 8 in altında kapatacagini yazdiginda bircogumuz gibi bende kendisiyle hemfikir olmamiştım... hatta ilk 7,50 bandina dusup sonra tekrar 8 in üzerine atinca, fena çuvalladigini dusunmustum.
    Görunen oki, supriz bir gelisme olmazsa, bu gidişat dogrultusunda adam haklı ciktı, benjo yılı 8 in altinda tamamlayacak gibi !
    Dısardan döviz girisini öngorebildimi, yoksa baska bir bildigimi vardı bilemiyorum...
    Fakat kendisinin bu yil sonu 8 in altı iddiasınin devaminda hemen baska bir iddiasida var... Hepimizin malumu olan ekonomik nedenlerde ötürü (en basta eksi rezerv) bunlarin kuru tutmayi en fazla 2-3 ay basarabileceklerini, sonrasinda yine kurun basini alip gidecegi iddiası/önorüsu var...
    Bakalım yilsonu 8 in altı tamamlaması gibi bu iddianin devamindaki ongorusundede haklı cikacakmi...?

• 
Sayfa: önceki 50245025502650275028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.