Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3861. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
28 Misafir - 28 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 38593860386138623863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya ve Ingiltere eylule kadar sinir kapilarini acmamayi dusunuyor!

Ingiliz virologlar mutasyondan supheleniyor. Ingiltere de olum yas ortalamasi 10 yas daha asagiya inmis gorunuyor.

yani 50 yas ortalamasi icin de yuksek oldurucu riskinde.

bu yaz turist gelmeyecek. Rusya vs sanirim avrupayi izleyecek.

isin kotusu ben de almanya da mahsur kalmis olucam ... yunan, ispanya veya bodrum dusunuyordum ...

ak boylar burada mi? bugun ecevit donemi teror konusunda watsap gurubundan gelmisler ayni zirvalari yaziyorlardi. sanirim sikayetle konuyu da sildirdiler.

gram acimiyorum. ben 20 aralik 2020 ye kadar her ay devletten 1240 euro issizlik maasimi, 200 euro cocuk parami, 170 euro ek cocuk parami alicam. kayin valide calisamazsa o da her ay maasinin %67 si olan 650 euroyu alacak.

rahatim yani! tatile gideydik iyidi. lakin onumuzdeki 3 ay boyunca 1 aylik rapor alicam ki issizlik maasim 1 ay daha uzasin :D o da yetmezse hartz4 e gecicem yani yine devletten.

2k23 adli arkadas sanirim almanci ... buraya atip tutuyordu almanya hakkinda. evet beyler durum bu. acin tupcunun milleyetini okuyun, avrupa 3 trilyon euro zarardaymis ... inanin siz yandas medyaya.

• Damat %5 büyüyeceğiz falan mı demiş?
    Yanlış mı duydum haberlerde?
  • Dolar geldiği yeri unutmaz.

7.30
  • kazandığın ne varsa iki ayda nasıl gidiyor hocam, borsaya mı koymuştun parayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Haklısın ama elden bişiy gelmiyor , bişiy yapılacaksa ülkeyi yönetenler yapıcak gerçi onlar sebeb oldu düzeltmelerini beklemek komik olur.Hep demişimdir sorun yönetilememede mevcut iktidar varken düzelme felan beklemeyin korona bahanesine de sığınmayın gerçekleri saklayamazsınız.
    Vatandaş hiç olmazsa varlıklarını döviz ve altına çevirdiği için bir nebze olsa da iyi birşey , zaten elde kalan son şey vatandaşın elindeki.Yazık cidden.
    Şahsa karşı suç işlemiş 90 bin zanlıyı bugün salıverdiler gerçekten gerekenleri yapmışlar sanırım.Güvensizlik ortamının borsa ve dövize etkisi kaçınılmaz.
  • sfzb67 kullanıcısına yanıt
    Amerikanin ayagina gittiler iki defa. anlasmali swap icin. amerika ikisinde de kapiyi gosterdi.

bizim ulker dagiticisi reis kizdi, bu sefer londra swap piyasasinda TL nin dagilimini kisitladi. yani gelmeyin ulen istemiyorum kustum kustum dedi. (bknz kaynak video altta)

ben diyim ... iki umudu kaldi

1- yusek doviz fiyatindan ve zorda kalan vatandasin yastik altindaki dolarini bozdurmasi

2- mevduat hesaplarindaki doviz cinsi paralar ...

yarin obur gun tayyip efendi, ulke topraklari icindeki her 1 dolari = 2,5 tl yapiyorum derse hanginiz ne diyecek? :D

ve diger tum doviz cinsi paralar bu dolar tl dengesine gore esitlenecek.

al sana venezuella.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebavamqko -- 15 Nisan 2020; 16:11:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

Tek çare iktidarın değişmesi yerine kim gelse kısa süre bir umutla gaz verir ekonomi biraz toparlanır sonra eğer o da iyi yönetmezse iflasa gideriz. Korona bittiğinde bütün ülkelerin şahlanışını bizim de çöküşümüzü izleyeceğiz. Seçim konuşmalarını duyar gibiyim şimdiden "ne olur ders vermeyin bize"
    Daha dur Ekonomide son büyük darbe marmara depremi var.Bunun tesirini görmedik daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S20FE

kazandığın ne varsa iki ayda nasıl gidiyor hocam, borsaya mı koymuştun parayı
    Daha önce anlatmıştım konuda dertleşme konusu olmadığı için millet tepki verdi haklıdırlar

Biz üretim yapıyoruz , yapıyorduk
    Hammadesi dolar ile gelir işlenir TL ile satılır
    3 yıldır zaten sektör krizeydi
    Bu son 2-3 ayda bizi bitirdi

Olay bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Damat %5 büyüyeceğiz falan mı demiş?
    Yanlış mı duydum haberlerde?
    Saray ve zümresinin penceresi ile kendi imkanları büyüyebilir ama şahsım cumhuriyeti adına aynı şeyi düşünemiyorum gerçekler ortada.
  • 6.89 şu an
  • Dolar bu sürat ile nereye gidiyor acaba ? 1500 dolar girdim 6.90 dan tlde durdukça param acıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Dolar geldiği yeri unutmaz.

7.30
    Bana kalırsa bu kez unutup yeni bir buluşma yeri ayarlayabilir, şöyle iki haneli bir yer mesela
  • cboy60 kullanıcısına yanıt
    Özel sektörü iflasa
    Vatandaşı fakirlik ve işsizliğe götürüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Amerikanin ayagina gittiler iki defa. anlasmali swap icin. amerika ikisinde de kapiyi gosterdi.

bizim ulker dagiticisi reis kizdi, bu sefer londra swap piyasasinda TL nin dagilimini kisitladi. yani gelmeyin ulen istemiyorum kustum kustum dedi. (bknz kaynak video altta)

ben diyim ... iki umudu kaldi

1- yusek doviz fiyatindan ve zorda kalan vatandasin yastik altindaki dolarini bozdurmasi

2- mevduat hesaplarindaki doviz cinsi paralar ...

yarin obur gun tayyip efendi, ulke topraklari icindeki her 1 dolari = 2,5 tl yapiyorum derse hanginiz ne diyecek? :D

ve diger tum doviz cinsi paralar bu dolar tl dengesine gore esitlenecek.

al sana venezuella.
    1-vatandaş aptal değil (dth 190 milyar dolar var)

2-paralara el koyamaz koyarsa ülke ekonomisi dünya finans sektöründen kovulur kimse yatırım yapmaz yabancılar gelmez bankalara kimse para yatırmaz iç isyan cıkar kendisinin de ne olur o düşünsün

• dephyr kullanıcısına yanıt
    venezuella da millet sokakta birbirini keser normalde.

ama hic maduro`ya karsi birsey yapabildiler mi?

dediklerin olmaz. adam artik ulkeyi zimmetine gecirdi

ustelik ben o kadar para oldugunu sanmiyorum.

parasi olan coktan ucurmustur yurtdisindaki guvenli bankalara.
  • 2020'nin başından beri Gou'ler dökülüyor.Sert yükselişin sert inişi olacak mı bakalım.(bütün gou'ler dahil bu dediğime)

https://tr.investing.com/currencies/usd-zar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 15 Nisan 2020; 16:29:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batmışız biz
  • Battık bittik diyenlerde gelmiş. Ben bu senaryoyu yakın zamandan hatırlıyorum 🙂. Merak etmeyin reis ve damat bir yolunu bulur 🙂

• CeaseR2020 kullanıcısına yanıt
    Valla ben battım
    Bu hale kim getirdiyse benim vebalim onada

• Dolar 7 bandını kırıp, kalıcı olabilirse başkanlık sisteminin nimetlerini en güzel şekilde almaya başlayacağız. Kapılarınızı iyi kilitleyin. Altınınızı evde değil banka hesabınızda saklayın. Binlerce suçluyu aramıza saldılar. Onlar en iyi bildikleri işleri yapmaya devam edecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklight8 -- 16 Nisan 2020; 13:48:38 >
  • 
Sayfa: önceki 38593860386138623863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.