Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2549. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
18 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25472548254925502551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düğün kredisini 1.11
    Ev kredisini 0.98 den çektim
    Bana ayda kalan para 900 falan
    Allah sonumuzu hayr etsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbytby05

Düğün kredisini 1.11
    Ev kredisini 0.98 den çektim
    Bana ayda kalan para 900 falan
    Allah sonumuzu hayr etsin.
    Sen Allahın sevdiği kuluymuşsun şimdi o krediyi çeksen elinde belki de hiç para kalmayacaktı.
  • Boş konuşmanın alemi yok. Eski tercihler ve şu an ki tercihleri de dahi düşünürseniz, Türk milleti düzgün seçim yapabilecek kültüre sahip değil. Bunun kanıtı görmek isteyenler eğer kapasiteleri var ise şu an ki ekonomiye bakmaları yeterli. Yok anlayamıyorum hala diyorsalar da zaten ülkenin bu halde olmasının sebeplerinin bir parçaları kendileri.

Dış güç bilmem ne falan hikaye, tabi ki etkileri var fakat orana kıyaslarsanız %20 geçmez bence. Kabahatin büyük bölümü ülkeyi idare edenlerde. Bunu ister kabul edin ister etmeyin arabayı kim kullanıyorsa sorumlusu odur. Yolda çukur vardı, araba kaydı bunların hepsi beceriksizliğin yamanma halidir. O şartlar altında diğer ülkelerde araba kullanıyor, kaza yapmıyorsalar sorun senin idare şeklinde demektir.

Ülkenin tercihleri vs. boş laf, ülkenin kültür seviyesi okumuşluk oranı hangi düzeyde ki tercihlerinin doğru olduğunu savunacaksınız. Dağda ki çobanın oyu ile benim ki bir mi konusu akıllara düşüyor. Haksız da değil.

Çözüm arayanlar varsa naçizane yazayım, her ülkede biz normal insanlar aslında kiracıyız. Avrupa ülkeler asya ülkeleri arap ülkeler abd kıtası vs. hepsi ise ev sahibi olarak düşünün. Kim ki insanlara yaşam şartını en düzgün veriyor ise oraya gitmek gerekir. Mesela senin için avrupa iyi ise oraya, asya ise oraya gitmen en doğru tercih. Özünde her insan doğduğu yerde yaşayıp ölmeyi ister fakat dünya artık öyle bir noktaya geldi ki, özellikle Türkiye, insanlar kendilerine yeni yurt arar oldular. Suriyelileri veya Afganistanlıların Türkiye'ye gelmeleri gibi.

Hayat sizin tercih sizin, moralinizi bozmak istemem ama bu ülkede şartlar budur, iki parmak ya yukarda olursun yada aşağıda, fazlasını beklemeyin.

• 6.10 dan veriyor vakif.. Alim firsati gibi sanki?

Firlayacak mi acaba bu ay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enescelik69

6.10 dan veriyor vakif.. Alim firsati gibi sanki?

6 tl'nin altına inecek bence beklenmeli olağanüstü bir şey olmazsa gelecek haftada pek yükseliş olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

2011 yılında piyasaya çıkmasından 6 ay sonra S2 Samsung almıştım fiyatı 2000 tl idi dolar kuru ise 1,67 idi

Kaliteli, güncel bir telefonun fiyatı 1000 $'dır aynı dizüstü gibi.

Gözünüzü seveyim General Mobile'cılar cevap yazmasın bütün forum biliyor ne muhteşem bir telefon olduğunu.

Alıntıları Göster
    iPhone 3G-3GS-4-4S-...5S hep 650 dolardan çıktı. 6 da yine 650 dolardı, 6 Plus 750. 8 ve 8 Plus için de aynısı geçerli, ama X 1000 dolardı. Şimdi de fiyatlat 750-1000-1100 dolar oldu. Yani güncel bir telefonun fiyatı 1000 dolar falan değildi her zaman nasıl sallıyorsunuz böyle fiyatları bilmmeden anlamıyorum.

• 5.80 tl ve 5.50 tl olabilir gibi geliyor 1-2 hafta içinde fed faiz kararı açıklaması olacak 23 eylüldü galiba fed faiz artışı yaparsa ki yapacağı öngörülüyor dolar yukarı yönlü ivme olacaktır
  • 6.70 den 1 parça almıştım 2 hafta önce zarar şuan 9 bin lira :[

• reis bugün konuşma felan yapacak mı

• Ben de 6.03 civarından almayı düşündüm de aslına bakınca gerçekten çok yüksek bir seviye dolar almak için. Yani OVP beklenmeli mi, bir şey çıkar mı cidden bilmiyorum ki. Hem piyasayı tatmin edici bir OVP sürülse ortaya, hep ABD ile ilişkiler yumuşasa bu düşmüş seviyelerden aldık diye bile ne yapmışız biz diye hayıflanabiliriz.
    Ama şu da var ki ne zaman hükümetten bir şey beklesem doları düşürmesi için hep tam tersi çıktı, bence OVP de balon olacak kafam karışık anlayacağınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enescelik69

6.10 dan veriyor vakif.. Alim firsati gibi sanki?

makas kaç kuruş ?
    ing de 2-3 kuruş arası değişiyor.
  • Reis ekonomiyi sıçtın bari bütün abd ürünlerinin ülkeye girişini yasakla incirliği falan kapatta namın yürüsün, böyle kuru kuruya batmamış oluruz hem. Tabi yerse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eee dolarcılar
    etekler tutuştu mu
  • Ben sizi nasıl unuttum. Hoşçakalın.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Önümüzde ki 1 hafta 10 gün dip fiyattan gitmek zorundalar. Ne kadar becerebilirler kendileride bilmiyor ama ellerinden geleni yapacaklar sonrasında atacak mermi varsa bilmiyorum.

• 5.99 da olsa 5'i görür müyüz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

eee dolarcılar
    etekler tutuştu mu
    yoooo :) her şey cok iyi 5.50 den alcıcam 10 lira olunca milyoner olucam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz artışı sonrası investing 5.70 TL dip nokta görülebilir demişti. Sanırım oraya gidiyor veya en fazla gideceği yer demek istediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Önümüzde ki 1 hafta 10 gün dip fiyattan gitmek zorundalar. Ne kadar becerebilirler kendileride bilmiyor ama ellerinden geleni yapacaklar sonrasında atacak mermi varsa bilmiyorum.
    mermi yoksa senden alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

yoooo :) her şey cok iyi 5.50 den alcıcam 10 lira olunca milyoner olucam

Alıntıları Göster
    bekle inecek
    2030 da belki 10 tl olur
  • 
Sayfa: önceki 25472548254925502551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.