Şimdi Ara

DOLAR 4, EURO 5'E DOĞRU GİDERKEN BU BORÇLAR NASIL ÖDENECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bakıyorsun kulüplerin tüm gelir giderleri euro üzerinden çaycının maaşı euro üzerinden yetmedi bankadan kredi çekiyorsun euro üzerinden. her geçen gün kur farkı daha da fazla artıyor. forma, bilet satışları tl üzerinden. hadi takımlarımızın borcunu geçtim nolacak bu ülkenin hali

• Ödenemeyecek

yalnız bankadan para çekerken o günün dolar kaç ise ona sabitletiyorlar diyebiliyorum
  • bu şekilde ödenmesi maalesef imkansız. Ekonomi spora da etki ediyor. Ülke olarak futbolda ki başarısızlığımızı yenip yüksek bonservisler ile oyuncu satışı yapmadıktan sonra kredi çekip faiz ödemeye devam ederiz.
  • Dövizin aşırı yükselmesi Türk klüplerini cidden fazla etkiliyor.Oyunculara TL üzerinden maaş verilmesi lazım.Ayrıca 3 büyüklerin hiçbirinin adam akıllı bir para yönetimi olduğunu da sanmıyorum (BJK'nin vardır belki).
  • O borçlar ödenmez yine siyasete yanaşırlar sıfırlarlar.

DOLAR 4, EURO 5'E DOĞRU GİDERKEN BU BORÇLAR NASIL ÖDENECEK
  • Döviz eksiye bile.inse o borçlar.ödenmez,.çünkü o.şekil bir yönetim felsefesi 3 büyüklerin başına gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FFP bu yüzden var. Bu sene şampiyon olan kelleyi 'şuanlık' kurtardı.
  • Ekonomiyi yonetemiyenler ödesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • futbolcu sözleşmeleri yapıldığı andaki kur ne ise ona sabitlenerek ödenmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furiosa

Ödenemeyecek

yalnız bankadan para çekerken o günün dolar kaç ise ona sabitletiyorlar diyebiliyorum

Böyle bir durum yok, mümkün değil. Sözleşme hangi kur üzerinden yapılıyor ise, o kur ile ödeme gerçekleşir. Ödemenin gerçekleşeceği gün, başka bir para birimi ile ödemek isterseniz, sözleşme bedelini, o günün kuru ile dönerek ödersiniz.

TL kredi alırken senelik %18-20 faize katlanmak zorunda kalıyor şirketler. Döviz kredide ise vadeye göre %3-4 faize katlanılıyor. Bu sebeple daha cazip geliyor.

• odemeyip vatandasa odetecekler. nasilsa vergilerin, borclarin silinip vatandasa yuklenmesini vatandas sonuna kadar destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 21 Kasım 2017; 19:24:42 >
  • Normalde üreten takımlar olsaydık çok aşırı etkilenmezdik ama şunu da söylemek lazım en zor durumda olan Fenerbahçe. Oyuncularımızın hiç piyasası yok belki Josef, o da max 10M€.
  • yahu dolar 4 euro 5 olmuş eve girecek ekmeği düşüneceğinize takımların borcunu düşünüyorsunuz kulüplerin başındaki adamlar bile kendi cebini düşünüyor umrunda mı onların kulübün borcu alacağı boşverin onlar batırırlar çıkarırlar dalavereyle üçkağıtla fakiri sömürerek kurtarırlar kendilerini biz ne yapacağız bu insanların cebini kim kurtaracak bu daha büyük sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Dövizin aşırı yükselmesi Türk klüplerini cidden fazla etkiliyor.Oyunculara TL üzerinden maaş verilmesi lazım.Ayrıca 3 büyüklerin hiçbirinin adam akıllı bir para yönetimi olduğunu da sanmıyorum (BJK'nin vardır belki).
    Takım da battı ekonomi de.
    Şuan kim bilir ne düşünüyorsun hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Takım da battı ekonomi de.
    Şuan kim bilir ne düşünüyorsun hocam ?

Alıntıları Göster
    güzel up, güzel konu
  • 4 Büyüklerin borcu ülkenin borcundan fazla, toplanıp imfden kredi falan çeksinler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.