Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (257. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 39 Misafir (4 Mobil) - 41 Masaüstü5 Mobil
5 sn
235.506
Cevap
1.165
Favori
11.786.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
40. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Berk

Şu morona cevap vermeyin hocam. Saçmalıyor cevap veremedikçe.

Zaten zıvanadan çıktı. Bana yazdığı mesajı editlemiş.

Üstte küfür etmişti o ya şikayet etmiş ya silinmiş.

Neyse cezayı alır zaten bugün o küfürden. Kurtuluruz bi müddet.

RTEninaskeriyiz diye hesap açar gelir tabi fake üye olarak orası ayrı.

O küfürlü mesajı kendim sildim. Çok meraklıysan geri ekleyebilirim.

Delikanlılıkta yok o zaman. Şaşırmadım. Küfür et sonra sil.

Önce adam ol küfür etme.

Sonrada madem bi halt ettin özür dile sileceğine.

Ama beklemiyorum senden bu performansı. Çok zor.

HÜLOOOOOĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ

Senin gibi hoşgörü yoksunu hilkat garibesine ne özür dileyecem. Ayrıca ben mhpliyim. O hüloyu al cebine koy ilerde lazım olur.

Aldım sağol cebime. Teşekkürler.

Sende dolar AR-TI-YOR a inanmaya devam et. ha doğru valla yalan değil. ama Türk Lirası DÜ-Şü-YOR u da al koy beynine. İleride lazım olur.

Yav he ne çok konuştun ya. Bikbikbik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lan suriye lirası bile son 7 ayda türk lirası karşısında yüzde 10 değer kazanmış..asdasdadasdsa

Adamlar 5 senedir savaşta savaşta..ülkede taş taş üstünde kalmamış..ama parası bizim paraya göre değer kazanmış iyi mi..

Bak biriki güne kalmaz benzine tarihi bi zam gelecek..

Dünyada çinden sonra özel sektörün en borçlu olduğu ülke türkiye..bu ne demek..

İşçi personel çıkarmalar başlamak üzere..

Hem dolar hem petrol artıyor..

Bu aydan itibaren her şeye ama her şeye öyle zamlar gelecek ki..

Ulaşım.gıda..giyim..hizmet..

Kriz bi tetiklemeyi bekler..

Ve bugünlerde o da olacak..döngü bi kırıldı mı, insanlar para harcamayı bıraktıkları anda, ne ödemeler ne harcamalar ne krediler hiç bir şey olmaz..

Bunun kesin ve doğal sonucu işten çıkarmadır..

2002 de milletin bankalara olan borcu 6 trilyon lirayken 2016 da 400 trilyon oldu..

Bi düşün bakalım işin yoksa bu borç nasıl ödenir..

Bi düşün bakalım bankalar dönmeyen krediler yüzünden zor duruma düşerse ne olur..

Yaaa işte..

Şu hükümet kemal derviş in kararlarıyla toparlanmakta olan ekonomiyi devraldı..

Tarihte görülmemiş bir para bolluğunu kucağında buldu..

Üste ülkenin 90 yılda yaptığı tüm değerleri sattı..

14 senelik dümen buydu..çok sıkışınca biraz zarrab biraz suud dolarları imdada yetişti..

Şimdi artık harç bitti..hem de ne bitti..

Ülkede dolar ne halde..hiç merkez bankası falan aklınıza geliyor mu..

Yok..çünkü onu da bitirdiler..

Tek bir adamın 80 milyonu getirdiği yerdir bu..

Bu o adamın ayıbı mı..80 milyonun buna dur diyememesinin ayıbı mı buna sen karar ver..

• Birbirinize hakaret etmenin de hiç anlamı yok. Bu ülkede yaşıyorsak bunun ucu hepimize dokunuyor maalesef hükümeti destekleyelim desteklemeyelim.

Ha kimisine çok dokunuyor bu durum kimisine biraz daha az. Ama bu ülkenin 80 milyon vatandaşı da bundan zarar görüyor ve daha da görecek. En zengini çok az, en fakiri çok fazla zarar görecek ama hepimiz bir şekilde zarar görüyoruz.

Allah açlık sınırında, fakirlik sınırında geçinmeye çalışanlara daha fazla yardımcı olsun.

Bugünlerin geleceği besbelliydi. Emin olun hükümet de biliyordu ama engel olamadılar. Çünkü gerçekten lafla peynir gemisi yürümüyor. Ona bana sataşarak oy alırsınız ancak ama gerçekler bu süreçte kapıya dayandı işte. Dolar 3.50 olmuşsa ki olmuş artık herkesin kabullenmesi gereken gerçekler var demektir. Tabi Akp hükümeti "bizim de hatalarımız oldu" demeyecektir çünkü bu erdemde kişiler tarafından yönetilmiyorlar tabanı kaybetmemek için fakat yavaş yavaş kopuşlar da olacak bakın görün. Artık birbirlerine suç atma, aradan sıyrılma evreleri başlayacaktır.

Ülkede hiçbirşey üretmiyoruz gerçeğini artık Akp tabanı da görecek. Acaba şaşırırlar mı merak ediyorum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Önce adam ol küfür etme.

HÜLOOOOOĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ

Senin gibi hoşgörü yoksunu hilkat garibesine ne özür dileyecem. Ayrıca ben mhpliyim. O hüloyu al cebine koy ilerde lazım olur.

Sende dolar AR-TI-YOR a inanmaya devam et. ha doğru valla yalan değil. ama Türk Lirası DÜ-Şü-YOR u da al koy beynine. İleride lazım olur.

Al işte. Aferim sana. Harika dolu dolu cevaplarla geliyosun karşıma.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Önce adam ol küfür etme.

HÜLOOOOOĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ

Al işte. Aferim sana. Harika dolu dolu cevaplarla geliyosun karşıma.

Sen hala ne yüzle cevap yazabiliyorsun.

• iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Pounda Japon yenine mi bakalim? Yahu onlar bizim klasmanimizda degil. Istersen Afganistan'a, Somali'ye ve Irak'a bak. Hepsi 8 yildir "istikrarli" sekilde tl karsisinda degerleniyor.

Somali para biriminin son 8 yilda TL'ye karsi 7 kat degerlendigini biliyor muydun?

Japonya'yi, Ingiltere'yi ornek veriyorsun. Sonra comarlar onlari bizim seviyemizde saniyor. Biz once bi batik ulkelere karsi para birimimizi koruyalim. Sonra Japon Yeni ile filan kiyaslariz.

• Beyler ülkece gerilmedeyiz doların artışı ekonomik sallantılar musulu kerküğü bize bırakmamak için iki hükümeti geri adım attırmak için bu baskı ortamında a partisi b partisi değil türkiyeci olmakta fayda var çünkü basit hesaplarımız yüzünden büyük hedeften olmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhat Şenel

Birbirinize hakaret etmenin de hiç anlamı yok. Bu ülkede yaşıyorsak bunun ucu hepimize dokunuyor maalesef hükümeti destekleyelim desteklemeyelim.

Ha kimisine çok dokunuyor bu durum kimisine biraz daha az. Ama bu ülkenin 80 milyon vatandaşı da bundan zarar görüyor ve daha da görecek. En zengini çok az, en fakiri çok fazla zarar görecek ama hepimiz bir şekilde zarar görüyoruz.

Allah açlık sınırında, fakirlik sınırında geçinmeye çalışanlara daha fazla yardımcı olsun.

Bugünlerin geleceği besbelliydi. Emin olun hükümet de biliyordu ama engel olamadılar. Çünkü gerçekten lafla peynir gemisi yürümüyor. Ona bana sataşarak oy alırsınız ancak ama gerçekler bu süreçte kapıya dayandı işte. Dolar 3.50 olmuşsa ki olmuş artık herkesin kabullenmesi gereken gerçekler var demektir. Tabi Akp hükümeti "bizim de hatalarımız oldu" demeyecektir çünkü bu erdemde kişiler tarafından yönetilmiyorlar tabanı kaybetmemek için fakat yavaş yavaş kopuşlar da olacak bakın görün. Artık birbirlerine suç atma, aradan sıyrılma evreleri başlayacaktır.

Ülkede hiçbirşey üretmiyoruz gerçeğini artık Akp tabanı da görecek. Acaba şaşırırlar mı merak ediyorum...

O kadar çok sıcak para girdi ki ülkeye zamanında. Bunlar ile üretim ve teknolojiye yatırım yapacağımıza, yanlış yerlere yaptık yatırımı.

Ülke dışarıdan gelen para ile dönüyor, bide adamlara posta koyuyoruz meydanlarda.

Şu son 10 yılda cebime güzel para girdi diyen insanlar bunun asıl nedeninin yabancı sermaye olduğunu göremiyorlar. Şimdi o paraları alanda onlar. Çekiyolar kendilerini marketten.

• Holiganlık yapmayan herkes ülkenin çok çok kötüye gittiğini anlar. Vergilerle nereye kadar dönecek bu ülke? İnsanların kırmızı çizgisine dokunmaya başladı artık vergiler. Yaşayamıyor millet. Bakalım nerede patlayacaksınız. İşin kötüsü de şu ki günü geldiğinde gene bizi neden uyandırmadınız falan diyerek üste çıkmaya çalışırsınız siz. Allah bunları görüp sırf taraftarlık için laf etmeyen, çıkarı olduğu için ses etmeyen ve görmezden gelenlerin belasını versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaktas7

Beyler ülkece gerilmedeyiz doların artışı ekonomik sallantılar musulu kerküğü bize bırakmamak için iki hükümeti geri adım attırmak için bu baskı ortamında a partisi b partisi değil türkiyeci olmakta fayda var çünkü basit hesaplarımız yüzünden büyük hedeften olmayalım

Zaman ülkece birlik olma zamanı kesinlikle. Ama başımızdakilerinde sorumluluk almaları, hatalarından dönmeleri lazım. Bu olmadıktan sonra çok zor birlikte olmak.

Sözüm tüm partilere.
  • Arkadaşım sol kafa olduğun çok belli olan biten süreçtebi rus ekonomisine bak ne kadar daraldı şimdi rusya üretmiyormu siyasi çözülmedemi hayor bizde değiliz savaşın içindeyiz ohaldeyiz ab baskısı altındyoz bunları çine amerikaya yapsan onlarbile küçülür sen kalkmış hükümeti kötüleme derdindesin merak etme oylar artacak azalmayı geç sen ve senin fikrinde olanlar 13 senedir olduğu gibi yine anlamayacaksınız nasış arttı diye

• FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Onlara laf anlatabilmek icin once soyle videolar izleyip AKP dilini ogrenmeniz lazim.

https://youtu.be/Fsof0i8zbcY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 2 Aralık 2016; 1:05:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Pounda Japon yenine mi bakalim? Yahu onlar bizim klasmanimizda degil. Istersen Afganistan'a, Somali'ye ve Irak'a bak. Hepsi 8 yildir "istikrarli" sekilde tl karsisinda degerleniyor.

Somali para biriminin son 8 yilda TL'ye karsi 7 kat degerlendigini biliyor muydun?

Japonya'yi, Ingiltere'yi ornek veriyorsun. Sonra comarlar onlari bizim seviyemizde saniyor. Biz once bi batik ulkelere karsi para birimimizi koruyalim. Sonra Japon Yeni ile filan kiyaslariz.

haha... Doğru dedin valla
  • iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Kardeşim adam hdplileri geri mi salsın ab baskı yaptı diye yada musulu kerküğü dolar arttı diye bırakalımmı yada ohali kaldırıp fetöyü salalım mı bakın hükümet bugune kadar iyi kötü şeyler yaptı ama son hamlelerin hepsi yerindeydi ülke değil dünya savaşa gidiyor herkes silah stokluypr taraflar şekilleniyor bu hengamede bu tarz dalgalanmalar gayet normal uyuz it gibi mi olsun türkiye

• AliExpress'in bir espirisi kalmadı yahu ona üzülmedim değil :(
  • Valla senin kafayla üçkuruş dolar artışı ötv zammı için bütün ideallerden vazvegecez demektir k.bakma fatih dünya fethine çıktığında paranın değerini 6kez düşürdü demekki büyürken ekonomi küçülebiliyormuş basit düşüncelere büyük hedefler yem edilemez

• furkanaktas7 kullanıcısına yanıt
    Hocam sol ayağım ben kafayla pek ilgim yok. Gerçekleri görmek için bişey kafa olmaya da gerek yok.
  • Evet bu ara solun tek gerçeği başkanlık gelirse biz daha hükümet yüzü görmeyiz düşüncesi yoksa bırakın şimdi ekonomi küçülmüş ülke zarar etmiş 2000 krizlerinde sesiniz çıkmadı bankalar boşaldı krizlr çıktı açık ol dürüst ol canımı ye

• Senin 1 ay içinde kazandığın para artmıyorken her geçen gün kurun direk yada dolaylı yoldan etkilediği şeyler artıyor . Bunlarda az buz sayıda değil çoğu günlük hayatımızda sıradanlaşmış şeyler, Bu durumu kabullenemeyen açık ve net sağlıklı bir beyinden yoksundur .

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanaktas7

Kardeşim adam hdplileri geri mi salsın ab baskı yaptı diye yada musulu kerküğü dolar arttı diye bırakalımmı yada ohali kaldırıp fetöyü salalım mı bakın hükümet bugune kadar iyi kötü şeyler yaptı ama son hamlelerin hepsi yerindeydi ülke değil dünya savaşa gidiyor herkes silah stokluypr taraflar şekilleniyor bu hengamede bu tarz dalgalanmalar gayet normal uyuz it gibi mi olsun türkiye

HDP'yi simartan sen, Fethullah'i semirten sen, Suriye'de savas cigirtkanligi yapan yine sen.

Simdi de diyor ki hepsi dogru hamle, geri adim mi atalim.

Dogru hamle ne bilseydiniz bugun bu pisliklerin hicbiri basimiza musallat olmazdi zaten.

Hem siciyorsun, hem de sonra sivamayim mi diye isyan ediyorsun. Sivama kardesim, sivama! Yeter, sictigin yetiyor zaten.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.