Şimdi Ara

Dokuz Eylül Üniversitesi 2016 Girişliler (Güncel) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
16
Favori
13.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçen sene üniversitye gitmemişler.Bir arkadaşım orda hukuk okuyor.E devletten yapmışlar direk.Bakalım yarını bekliyoruz.Büyük ihtimal gene aynı olacak.
  • tıp geldi... kazanan herkesi tebrik ediyorum
  • Lauren Cohan kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yazıkki size kötü bir haberim var bende hazırlığı geçmeme rağmen bölüm değişikliklerinde tekrar muafiyet sınavına girmek gerekiyor 15temmuzda alınan yeni karar böyle bugün öğrenci işlerindeydim kesin bilgi bu.
  • Bilgisayar Bilimleri.
  • jahrekimla kullanıcısına yanıt
    yok hocam galiba yanlış yazmışın yukarıda bir kelimeyi beni yanlış anladınız.
    2015 girişliyim ben bölüm değiştirmedim bu sene bölüme başlayacağım
  • Barış Can KURT kullanıcısına yanıt
    Kayit icin neler gerekli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jahrekimla

2yıl önce girdim deu makinaya şimdi bıraktım onu deu bilgisayara başlıycam hadi bakalım.Okul hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz bu arada hazırlık makina ve tınaztepeyle ilgili olarak.

Statik dinamik görünce tabi bırakası geliyor insanın.Yoksa Çınar mı girdi derslere soğuttu seni
  • quote:

2yıl önce girdim deu makinaya şimdi bıraktım onu deu bilgisayara başlıycam hadi bakalım.Okul hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz bu arada hazırlık makina ve tınaztepeyle ilgili olarak.

Hocam ortam nasıl dağın başında diyenler oldu ve yurtlar evler ne kadara geliyor ücretler ne alem ? Teşekkürler

• Eem ingilizce kazandım

• Lauren Cohan kullanıcısına yanıt
    pardon elektrin elektronikten geçtiniz sandım
  • fire97 F kullanıcısına yanıt
    Henüz duyuru yayınlanmadı. Telefon öğrenci işleri ile konuştum ama onlarda tam bir bilgi vermediler. Yarın hep birlikte öğreneceğiz.
  • Psikoloji benimde
  • 20 binle girdim dostum
  • bezu kullanıcısına yanıt
    Dağın başında diyen yalan söylemiş.Okul dağın direk üstünde.Tınaztepe dediklerine bakmayın tınaz bir dağdır.Okul üstüne inşa edilmiştir.Bu yüzden dolayı bölümler arası yürümek zordur yokuştur yemekhaneye giderken açlıktan bayılır yedikten sonra bölüme çıkana kadar eritir kütüphaneye gidene kadar yolunuzu kaybedersiniz(biraz abarttım belki-gelip görün veya gooogle mapsten bakın).Neyse okulun dağın üstünde olması bir gerçek ama dağın yanında felan değil yani.
    Yurtlar konusunu 3e ayırmak lazım
    1-devlet kyk yurdu
    2-okulun yurtları-ünüversiteye bağlı yurtlar
    3-özel yurtlar

1-devlet yurdu iyidir ucuzdur ilk sene için idealdir arkadaş edinmeye en uygun ortamdır tavsiye ederim
    2-okulun yurdu çok dağınık.Sanırım 5.açıldı en sonuncusuyla beraber.90dakikalık yoldan gelen var hergün okula.Okuldan okadar uzağa neden yurt yaparlar sormak lazım.Okulun yakınındakilere çıkarsa sorun yok
    3-uzak durulması gereken ancak malesefki ilk 2seçeneğin ügrenci kapesitesini kaldıramamasından dolayı ilk sınıf öğrencilerinin %75inin gittiği yurtlardır.Ücretleri yıllıkdır.9ay kalınır.aylık ücret diye reklam yapılır 12yle çarpılır toplam ücret çıkartılır.Yalan dolanla öğrenciyi sömürüler.İstisnasız hiç bir yurttan memnun olan arkadaşım yok.hepsi sorunlu.Elektrik gider.televizyon bozulur odalar temızlenmez asansör takılır internet daima berbattır emekler kötüdür sıcak su gelmez bu liste uzarda gider.En ucuzu 6bin tl iken 15binede yurt vardır.Ne kadar uzak durun desemde mecbur bunlara gidicek burdaki birçok kişi.Yurda kayıt yaptırmadan önce bulabilirseniz o yurtta daha önce kalmış öğrencilerle konuşun.

ev masrafları ne yazıkkı bu sene çoştu.1+1/2+0 600den 2+1 650den başlıyor.Zemin olmasın klima veya doğalgaz olsun okula 10dk yürüme mesafesi olsun dersen 300daha ekle.Buna rağmen özel yurtlardan daha iyi bir seçenek
    not:bu arada kötünün iyisi yurtlar şimdiden dolmuş imkanınız varsa şimdiden gidin ve yurt bakmaya başlayın

• quote:

Dağın başında diyen yalan söylemiş.Okul dağın direk üstünde.Tınaztepe dediklerine bakmayın tınaz bir dağdır.Okul üstüne inşa edilmiştir.Bu yüzden dolayı bölümler arası yürümek zordur yokuştur yemekhaneye giderken açlıktan bayılır yedikten sonra bölüme çıkana kadar eritir kütüphaneye gidene kadar yolunuzu kaybedersiniz(biraz abarttım belki-gelip görün veya gooogle mapsten bakın).Neyse okulun dağın üstünde olması bir gerçek ama dağın yanında felan değil yani.
    Yurtlar konusunu 3e ayırmak lazım
    1-devlet kyk yurdu
    2-okulun yurtları-ünüversiteye bağlı yurtlar
    3-özel yurtlar

1-devlet yurdu iyidir ucuzdur ilk sene için idealdir arkadaş edinmeye en uygun ortamdır tavsiye ederim
    2-okulun yurdu çok dağınık.Sanırım 5.açıldı en sonuncusuyla beraber.90dakikalık yoldan gelen var hergün okula.Okuldan okadar uzağa neden yurt yaparlar sormak lazım.Okulun yakınındakilere çıkarsa sorun yok
    3-uzak durulması gereken ancak malesefki ilk 2seçeneğin ügrenci kapesitesini kaldıramamasından dolayı ilk sınıf öğrencilerinin %75inin gittiği yurtlardır.Ücretleri yıllıkdır.9ay kalınır.aylık ücret diye reklam yapılır 12yle çarpılır toplam ücret çıkartılır.Yalan dolanla öğrenciyi sömürüler.İstisnasız hiç bir yurttan memnun olan arkadaşım yok.hepsi sorunlu.Elektrik gider.televizyon bozulur odalar temızlenmez asansör takılır internet daima berbattır emekler kötüdür sıcak su gelmez bu liste uzarda gider.En ucuzu 6bin tl iken 15binede yurt vardır.Ne kadar uzak durun desemde mecbur bunlara gidicek burdaki birçok kişi.Yurda kayıt yaptırmadan önce bulabilirseniz o yurtta daha önce kalmış öğrencilerle konuşun.

ev masrafları ne yazıkkı bu sene çoştu.1+1/2+0 600den 2+1 650den başlıyor.Zemin olmasın klima veya doğalgaz olsun okula 10dk yürüme mesafesi olsun dersen 300daha ekle.Buna rağmen özel yurtlardan daha iyi bir seçenek
    not:bu arada kötünün iyisi yurtlar şimdiden dolmuş imkanınız varsa şimdiden gidin ve yurt bakmaya başlayın

Vay be çok sağolun hocam teşekkürler
    Başka anlatabileceğiniz birşeyler var mı? Yani orda çok sıkılacağız galiba 😁

• Arkadaşınız olduktan sonra sıkılmazsınız ya takılmayın çok benim üçüncü senem ben sevmeye başladım bucayı. Tınaz da öyle başlarda kötü gelir ama çok da kötü olmadığını anlarsınız sonra ya. Ev fiyatları yukardaki gibi pahalılaştı bu sene. Okuldaki yemek sistemi çok kötü. Günlük yemek istersen 5tl haftalık da 12,5 sanırım ama ne çıkarsa yemek zorundasınız.

Edit: İngilizcem iyi gireyim hazırlığa daha da gelişir diye düşünen varsa bir an önce vazgeçsin bu düşünceden bir şeyin geliştiği yok o hazırlıkta hemen bölüme geçmekte fayda var. İzmiri bölümde de öğrenirsiniz takılmayın bu meseleye çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVizit -- 10 Ağustos 2016; 21:10:29 >
  • bezu kullanıcısına yanıt
    Tınaz ayrı bir dünyadır yaşamanız lazım.Sıkılabilirsiniz ancak bu size bağlı bişey sonuçta.Ben makinada olduğum dönemde sınıfda 100erkek maç yapalım dedikmi 2saha kapatıp aramızda turnuva yapar eğlenirdik bir şekilde.Okulda kulüp olayları genelde boş.adam akıllı bi dans kulübü var.DEU dans diye facebookta grubuna katılabilirsiniz çok aktifler alsancakta herhaftasonu çalışıyorlar sonrasındada eğlence geceleri felan düzenleniyo dans partilerine gitmiştim bir seferinde baya renkliydi ortam.Ben gitmedim bu arada dansa ev arkadaşım giderdi överdi baya eğlenceli diye özenmişimdir ama kız arkadaşımdan dolayı katılamadım hiç
    Siz sorun ben cevaplıyım aklıma pek anlatıcak bişey gelmiyo doğrusu
  • LeVizit kullanıcısına yanıt
    aynen ya enterasan bi şekilde insan sevmeye başlıyo buraları
    Yemekhane konusunda biraz bilgilendirim insanları
    2sistem var.Haftalık ve günlük
    öncelikle yemekhanelerde bulunan cihazlardan öğrenci kartınıza para yüklemesi yapıyorsunuz.
    Haftalık için bir hafta öncesinden para yüklediğimiz bu makinelere gidip ben önümüzdeki hafta yemek yiycem diye söz veriyorsunuz 12.5tl sanırım en son alıyor.Gelecek hafta 5gün yemek hakkınız var yesenizde yemesenizde verdiniz artık parayı
    Günlük sistem ise direk yemekhaneye gidip karttaki parayla alma sistemi.6tl olması lazım buda.
    Bu arada yemekler seçmece değil 2 tabak önünüze ne gelirse.zaman zaman meyve veya tatlı da veriyorlar.Su ekmek sınırsız.
    Kişisel tavsiyem dokuzçeşmelerde okuyacaklar kesinlikle yemekhaneye kaydolsunlar!
    tınazdakiler yemekhanenin bölümlere uzak olması sebebiyle 5günün 4ü işenip gitmeyeceği için haftalık değil güzel yemek oldukça günlük giderler.

Bu aradahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.deu.talha.deuyemek&hl=tr uygulamasıyla o gün ne yemek olduğuna bakıp zaman kazanabilirsiniz.

• DEÜ Türkçe Öğretmenliği 2016 hocam
  • Tebrikler, hoşgeldiniz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.