Şimdi Ara

Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar almak istiyorum ancak bir türlü aklımdaki bilgisayarı bulamadım. İstediğim özellikleri başlıca belirteceğim fikri olan bana tavsiye verirse çok sevinirim. Bilgisayar için ayırdığım bütçem 2000 TL ile 3500 TL arasındadır.

İstediğim başlıca özellikler;
    - İ7 işlemci ancak duruma göre İ5'de olabilir
    - Dokunmatik ekran
    - Ekran boyutu ilk önceliğim 15.6'' ve çözünürlük full hd (1920x1080) olmasından yana
    - Ağır olmasın hafif ve kasası sağlam olsun ( 2 kilo üzerine sıcak bakmıyorum)
    - Genelde çok oyun oynamam ancak mümkünse ekran kartı 2 gb aşağısı ve eski model olmasın
    - Ram 4 gb ve yukarısı olsun
    - Marka takıntım yoktur. Önemli olan amacıma uygun sağlam ve performaslı bir bilgisayar olması

İlk aklıma gelenler bunlar.
    Farklı görüşlere açığım sizin önerebileceğiniz özellikleri ve bilgisayar modellerini değerlendireceiğim.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Yokmu tavsiyesi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Game_killer

quote:

Orijinalden alıntı: lowermad

Arkadaşlar bilgisayar almak istiyorum ancak bir türlü aklımdaki bilgisayarı bulamadım. İstediğim özellikleri başlıca belirteceğim fikri olan bana tavsiye verirse çok sevinirim. Bilgisayar için ayırdığım bütçem 2000 TL ile 3500 TL arasındadır.

İstediğim başlıca özellikler;
    - İ7 işlemci ancak duruma göre İ5'de olabilir
    - Dokunmatik ekran
    - Ekran boyutu ilk önceliğim 15.6'' ve çözünürlük full hd (1920x1080) olmasından yana
    - Ağır olmasın hafif ve kasası sağlam olsun ( 2 kilo üzerine sıcak bakmıyorum)
    - Genelde çok oyun oynamam ancak mümkünse ekran kartı 2 gb aşağısı ve eski model olmasın
    - Ram 4 gb ve yukarısı olsun
    - Marka takıntım yoktur. Önemli olan amacıma uygun sağlam ve performaslı bir bilgisayar olması

İlk aklıma gelenler bunlar.
    Farklı görüşlere açığım sizin önerebileceğiniz özellikleri ve bilgisayar modellerini değerlendireceiğim.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gp60-leopard-pro-2qf-887xtr-gtx-950m-notebook-pmu342005

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge60-apache-2qd-1018xtr-gtx-950m-notebook-pmu341947

bunlar 2 kilo üzeri ama o saydığın donanımda makina bulman zordur

http://www.ebrarbilgisayar.com/acer-v-nitro-7-571g-i5-5200u-4gb-500gb-4gb-gtx-950m-156-full-hd-pmu342006

buda 2 kilo civarındadır

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    Emeğinize sağlık.
    Özellikle msi'leri çok beğendim ancak acer biraz daha amacıma uygun bir cihaz.
    Ağırlık limitimi en fazla 2.40 a kadar yükseltebilirim istediğim özellikleri bulmakta çektiğim en büyük zorluk ise sitelerde araştırma yaparken filtrelemlerde çoğunlukla dokunmatik ekran seçeneği olmayışı.
    Acelem yok geç olsun ama istediğim bir cihaz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• surface pro 3 . dell 7537. surface hd5000 li ekran kartı kullanıyor dell 750m. surface win8 li bir laptop ama klavyesi kılıfı ekranı 3k ve dokunmatik 800 gr vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • www.hepsiburada.com/liste/dell-inspiron-7537-intel-core-i7-4510u-20ghz-31ghz-16gb-1tb-156-dokunmatik-tasinabilir-bilgisayar-s51w161c/productDetails.aspx?productId=bd601118&categoryId=98

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımcı olanlara tekrar teşekkür ediyorum.
    Şimdilik linkteki bilgisayarı gittigidiyor üzerinden 1535 TL'ye ihale üzerinden aldım.
    Hemen hemen her şey istediğim gibi ancak ekranı biraz daha büyük olsa ve birde harici ekran kartı olsaydı süper olurdu.
    Şimdilik kullanırım ilerleyen aylarda duruma göre değerlendirme yaparım
    Sony SVF14N15STS Fit Multi-Flip Ultrabook

http://www.bilbors.com/bilgisayarlar-12/sony-svf14n15sts-i5-4200u-8gb-500gb-14-win8-8906/

İşlemci Tipi : Intel Core i5
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Sistem Belleği : 8GB
    Ekran Kartı : Intel
    Ekran Kartı Belleği : Paylaşımlı
    Disk Kapasitesi : 500 GB + 8 GB SSD
    Notebook Markası : Sony, Sony
    Ekran Tipi : FULL HD
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Cache : 3 MB
    Grafik İşlemcisi : Intel HD Grapics 4400
    HDMI : 1 HDMI bağlantı noktası
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Max Bellek : 6 GB
    Disk Hızı : 5400 RPM
    Optik Sürücü : Yok
    Ethernet : Ethernet LAN 10/100
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Bluetooth 4.0
    Klavye : Standart Q TR
    Hoparlör : Dahili Stereo Hoparlörler
    Kamera : Tümleşik Dijital Mikrofonlu HD Web Kamerası
    Touchpad : Çok Fonksiyonlu Touch Pad
    İşletim Sistemi : Windows 8.1
    Paket İçeriği : Notebook/Adaptör/Pil
    Garanti Süresi : 24 Ay Resmi Sony Servisi
    İşlemci Hızı : i5-4200U - 1.6 GHz Turbo Boost ile 2.6 GHz and #39;e kadar
    İşlemci Modeli : 4.Nesil Intel® Core i5-4200U Çift Çekirdekli işlemci
    Ekran Boyutu : 14
    Notebook rengi : Siyah
    Üretim Yılı : 2014
    Yonga Seti : Intel®

Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri  (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası) Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri  (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası) Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri  (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası) Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri  (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası)
     Dokunmatik Özellikli Notebook-Ultrabook Önerileri  (Bütçem 2000 TL - 3500 TL arası)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowermad -- 10 Nisan 2015; 9:38:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.