Şimdi Ara

silinsin (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
6
Favori
85.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ilaclari mutlaka doktor kontrolünde birakin. Doktor ayarini yaparak kesiyor. Ona göre hareket edince de o karabasanlar kabuslar vs çok az yaşanıyor. Kimse bağımlı filan olmuyor antidepresanlara. Neticede aspirin gibi hap onlar da. İçlerinde bagimli yapici madde yok. Sadece insana iyi hissettirdiği zaman kaygiyi stresi alip rahatlattigi zaman insanin surekli kullanasi geliyor. Cehalet, bu durumu bagimlilik olarak nitelendiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • venlafaksin ağır bir ilaçtır zor bırakılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Merhaba arkadaşlar ilacı kullanalı 1 seneyi geçiyor,

1 gün almayayım feleğim şaşıyor, dünyayı tersten görmek ne kelime ölüp ölüp diriliyorum özellikle geceleri gördüğüm kabusun haddi hesabı olmuyor ilacı almadığım gece kabus görmekte nirvanayı yaşıyorum resmen yattığım yatak dar geliyor uyuyamıyorum gözlerim kapalı fakat uyanığım uyuyorum fakat bilincim açık gibi boğazımı sıkıyorlar karabasanlar mı desem ne siz sorun ne ben söyleyeyim ilacı almadığım zaman 5-6 saat içinde elim ayağım karıncalanıyor ve sonrasındaki saatlerde kafamın içine elektrik veriyorlarmış gibi bir his oluyor beynimde ve bu his fazlasıyla rahatsız edici, dengesizleşiyorum yolda yürürken çok garip hissediyorum kendimi sanki her an kötü birşey olacakmış gibi hissediyorum ilacı bi atıyorum baba benden kralı yok normal oluyorum insan oluyorum ben ben oluyorum ama almayınca harbi sıkıntı bağımlısı oldum anasını satayım ama değer mi kesinlikle değer

Kullanmadığın zaman kötü oluyorsan bağımlılık yapmış.Kullandığında da yan etkisi olmuyorsa iyi...ama uzun süreli kullanımda nasıl bir etkisi oluyor?

• Ayni taniyi bana da koymuştu ama biraz farklısiydi. lustral vermişti. 1 hafta kullandiktan sonra bırakmıştım. Anksiyetenin yogun olduğu zamanlar oluyor, nefesim daraliyor falan ama kullanmamakta kararlıyım. Sanirim hayatim böyle geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 11 Eylül 2017; 9:32:8 >
  • keremak35 K kullanıcısına yanıt
    İşyerinde sıkıntı olmuyor hatta sana şöyle söyleyeyim ilacı almadan önce bir ortama gittiğimde ezilip büzülüyordum rezil olma korkusu yaşıyordum sanki herkes benim hakkımda kötü düşünecekmiş ya da düşünüyormul gibi hissediyordum arkadaşlarımla muhabbet ediyorum diyelim söz hakkı bana gelince ve gözler bana dönünce sırtımdan soğuk terler boşalıyordu ne bileyim hocam saçmasapan şeyler insanı sosyallikten tamamen sıfırlıyor asosyal duygularını dile getiremeyen bir insan olmuştum resmen. Ama ilacı kullandığımdan beri rahatım şunu da tüm arkadaşlara ithafen söylüyorum öyle al kullan hemen etkisini göstersin yok öyle birşey bu ilaç uzun vadeli kullanımda etkisini gösteriyor ilk 2 ay alışma evresi ilacın yan etkileri (çene kasılmaları, kafa yaşıyormuş hissi, aşırı susuzluk çekme vb)ni gösterme evresidir 3 aya gelindiğinde bu ilaç gerçekten işe yarıyor demeye başlıyor insan 1,5 sene oldu şu an aşırı enerjik, hal hatır soran duygularını rahatça ifade edebilen, muhabbet etmeyi seven, ortama girdiğinde rezil olma korkusu yaşamayan, kaygı, endişe ve korkusuz bir hayat yaşıyorum. Tedavi olmak isteyenlere tanı konulmul fakat bilgi sahibi olmayan insanlara bu konuyu takip etmelerini tavsiye ediyorum ben adan zye yaşadığım herşeyi burada anlatıyorum ki bilmeyen arkadaşlar da faydalansın korkulacak hiçbirşey yok günde 3 öğün kullanmıyorsum günde 1 defa atıyorsun normal insan oluyorsun kaygısız endişesiz bir hayatsa istediğiniz artık canınıza tak ettiyse bir hekime gidip muayene olmanızı ve sıkıntılarınızı anlatmanızı tavsiye ediyorum.

• november27 N kullanıcısına yanıt
    Uzun süreli kullanımda tedavi ediyor gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim rahat, ruhen sağlıklı oluyorsun sıkıntılardan uzak oluyorsun korku ve endişeden uzak oluyorsun.

• Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 hafta önce doktora gittim kontrole ilacımın dozunu 150den 75 mga düşürttüm ilk hafta biraz zor geçti panik hallerim tekrar seyretti ama sonra alıştım şu an herşey yolunda yavaş yavaş doz düşürerek kurtulacağım bu ilaçtan Allahın izniyle.

• Takipteyiz yazmaya devam et

• quote:

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 hafta önce doktora gittim kontrole ilacımın dozunu 150den 75 mga düşürttüm ilk hafta biraz zor geçti panik hallerim tekrar seyretti ama sonra alıştım şu an herşey yolunda yavaş yavaş doz düşürerek kurtulacağım bu ilaçtan Allahın izniyle.

Benim yaklaşık 10-11 ay önceki halimi anlatayım.

Normal otururken bile aşırı kalp çarpıntısı olurdu ve terlerdim hatta bir kere kampüs otobüsünde tanıdık şoför vardı, bu soğuk havada sırılsıklam terlemişsin dedi.

Geçtiğimiz Ocak ayında acil servise gittim çünkü aşırı bunalıyordum, uyuyamıyordum yatakta dört beş saat dönüyordum.

Acil servis doktoru EKG çekti ardından sonuçları alıcam bekliyorum kanter içinde kaldım küt küt atıyordu kalbim. Dedi sende panik bozukluğu var ritim bozukluğu vs psikiyatri görün ilaç yazsın dedi.

Doktora gittim neler yaşadığımı anlattım ardından kaygı bozukluğu var dedi. Gerçekten de öyleydi, geleceği kafaya çok takıyordum. Ek olarak kaygılanınca karnım ağrıyordu tuvaletten çıkamazdım.

Lustral ve tranko buskas kullandım, Ocak ayının son haftasından Haziran ayının ikinci haftasına denk.

İlaçları almadan önce aşırı gergin insandım, ilaçları alınca uyku düzenim geldi, aylar sonra yorulup uykuya daldım uyuya kaldım. Fonksiyonlarım yerine geldi.

İlk on gün lustral sabah tam, tranko buskas her akşam bir tane atıyordum. Şubat ayında tekrar gittim seni iyi gördüm dedi ve lustral yarım, tranko buskasıda gün aşırı yaptı. Aksatmadan aldım.

Ardından Şubat Haziran arası yurtdışına gittim değişim programıyla, adeta kendime geldim zaten yurtdışı severim.

Haziran ayında doktora gittim hava deşilimi iyi gelmiş, bir hafta daha kullan tekrar gel dedi. Ardından gittim artık kullanma ilaçları dedi.

Türkiye'de eğitimi bırakıp yurtdışına gittim şuan mutluyum.

İlk okuldan üniversitesine çektiğim ızdırabı bir ben bilirim.

Çevremde birçok kişi intihar ettirir bu ilaçlar diyordu.

• Hocam bende de buna benzer ama biraz farklı kaygı sorunu var bir kere gittim kadın benle konuştu ilaç vs vermedi bi daha gitmedim.ilaç almak istiyorum konuşarak düzelmiyecek gibi geliyor.ilaç almalı mıyım sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Agapi -- 24 Ekim 2017; 21:54:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz0127

Hocam bende de buna benzer ama biraz farklı kaygı sorunu var bir kere gittim kadın benle konuştu ilaç vs vermedi bi daha gitmedim.ilaç almak istiyorum konuşarak düzelmiyecek gibi geliyor.ilaç almalı mıyım sizce

Ona doktor karar verir yani ilaç var ilaç var. Doktora neler hissettiğini iyi açıkla ve sana ilaç versin.

Antidepresan ilaçlarda yegane şey verilen düzene uymak ve antidepresan alınan gün alkol kullanmamak.

Saatini aşarsan etkileri kaybolur.

Benim bedenim bu tarz kafa yapıcı maddelere alışık değildi o yüzden aldığım ilk günü etkilerini ve yan etkilerini hissettim. Etkileri say say bitmez, kısacası önemli fonksiyonlarım yerine geldi.

Yan etkilerinde en çok görülen farkedilen aşırı susatması yani boğazı kurutuyor olması ve cinsel aktiviteye engel olması

Reçetesiz satılan ilaçlardan alma kafana göre, bir de internette her yazılan gönderiye kendini şartlara. İnsandan insana değişir etkiler

• quote:

Orijinalden alıntı: hellovictory

quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz0127

Hocam bende de buna benzer ama biraz farklı kaygı sorunu var bir kere gittim kadın benle konuştu ilaç vs vermedi bi daha gitmedim.ilaç almak istiyorum konuşarak düzelmiyecek gibi geliyor.ilaç almalı mıyım sizce

Ona doktor karar verir yani ilaç var ilaç var. Doktora neler hissettiğini iyi açıkla ve sana ilaç versin.

Antidepresan ilaçlarda yegane şey verilen düzene uymak ve antidepresan alınan gün alkol kullanmamak.

Saatini aşarsan etkileri kaybolur.

Benim bedenim bu tarz kafa yapıcı maddelere alışık değildi o yüzden aldığım ilk günü etkilerini ve yan etkilerini hissettim. Etkileri say say bitmez, kısacası önemli fonksiyonlarım yerine geldi.

Yan etkilerinde en çok görülen farkedilen aşırı susatması yani boğazı kurutuyor olması ve cinsel aktiviteye engel olması

Reçetesiz satılan ilaçlardan alma kafana göre, bir de internette her yazılan gönderiye kendini şartlara. İnsandan insana değişir etkiler

Tamamdır teşekkürler hocam

• Geçmiş olsun, bir gün bile kullanmama sonucunu okudum da ciddi korkuttu.
    Umarım çabucak atlatır, kurtulursunuz hocam.

Baya tırstım ama ha, böyle bi durumum yok ama olursa diye yapacağım bi yusufçuk belirdi bünyemde
  • kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Hocam naptınız durumlar nedir. Yarın ben de doktora gideceğim aşırı kaygı ve stresten dolayı. Bu kullanmadığınız günleri okuyunca korktum. Madem böyle kötü yapıyor kullanmayınca,nasıl vazgeçeceksiniz o halde?

• Hocam psikiyatra gideceğin zaman özelleri tercih et. Pahalı ama 45 dk civarı dinliyorlar. Ben değişik bir vaka olduğum için 1 saat dinlemişti bir tanesi.

• Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık iki hafta oldu, ilacı bıraktım. Neden bıraktığımı anlatmadan önce ilacın vücuda nasıl etki ettiğinden bahsedeyim bu ilaç beyni uyuşturup sizi mutlu ediyor, kötü düşünmenizi engelliyor, hayat akışınızı düzene sokuyor kullanıldığı andan itibaren beyindeki (adını bilmiyorum) ilgili reseptörlere tutunuyor ve sizi sıkıntıya sokan fazla dert tasa endişe kaygı gibi duygularınızı bastırarak oluşumunu yani beyninizi meşgul etmesini önlüyor uzun süreli kullanımda da kaygı bozukluğunu yani fazla olan sıkıntı stres halini beyinden yok ediyor yani sizi tedavi ediyor aynı zamanda bu meret feci derecede bağımlılık, dikkat dağınıklığı ve unutkanlık yapıyor. Öncelikle şunu söylemek istiyorum benim çok iyi bir işim var isim vermek istemiyorum x züccaciye firmasında bir fabrika satış mağazasında satış danışmanı olarak çalışıyorum, işimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum ve kariyer yolunda kendimden emin adımlarla ilerliyorum. Ve bendeki bu heyecanı gayreti sorumluluk duygusunu gören bölge müdürü ve satış müdürümüz bize hep destek çıkıyorlar. Son zamanlarda unutkanlığım yüzünden işyerinde mağaza müdürümüzün haklı yere hakaretlerine maruz kalıyorum durum gün geçtikçe iyice kötü hal almaya başladı kendisinden durumumu anlattığım halde asla anlayış namına bir hareket göremedim sıkıntılar yaşıyorum yaklaşık iki hafta önce her zamanki gibi mal kabul yapıyordum gelen malları saydım ve işimi bitirdim yani bitirdiğimi sandım müdürde yanımdaydı mal kabul yaparken dışarda ürünleri arabadan indirirken mallardan 2 kolisini dışarda bırakmışız mal kabulü yaptım bitirdim ve aklıma gelmedi bizim işyerinden uzman satış danışmanı olarak çalışan 38 yaşında bir adam var molaya çıktı sigara içmeye mal kabul alanına gitti ürünleri orada gördü ve fotoğrafını çekti gruba attı altına da "biri bunları burada unutmuş (malkabulü benim yaptığımı bildiği halde), mağazaya gelmeyecekse ben götüreyim bunları dışarıda ihtiyacın olan çok olur tanesini 50 liradan okuturum" yazmış tam bir onun bunun çocuğu ulan insan bir hatamız olduysa onu kapatmaya çalışır gelirsin çeker kenara kadir bu ürünleri mal kabulde unutmuşsun bundan sonra daha dikkatli ol der konuyu kapatırsın müdüre söylemek nedir neyin peşindesin arkadaşlar bu şerefsiz yönetici yalakası iki yüzlü bir insan sana canım kardeşim der gider seni başkasına başkasını sana kötüler öyle bir karaktersiz. İşyerinde mağaza müdür yardımcımız var bayan onun haricinde kimse halimden anlamıyor müdür sürekli hatalarımı yüzüme vuruyor ve fazlasıyla bencil bir insan. Sırf unutkan olduğum için milletin eline koz veriyordum gelen vuruyor giden vuruyor tepem attı ilacı bırakıyorum hepinizin a..... koycam dedim içimden ilacı bir anda bıraktım şu iki haftada neler yaşadığımı anlatsam sende nasıl bir bilinçaltı var ne yaşıyosun sen dersiniz iki hafta boyunca öldüm öldüm dirildim geceleri gördüğüm kabusun haddi hesabı olmadı. Çok kötü oldum elim ayağım titredi, sürekli üşüme hali, beynime elektrik veriliyormuş hissi aşırı sinirlilik intihar düşünceleri herşey geçti aklımdan yanlış yapanı s....... hale geldim ilk bir hafta kimseyle konuşmadım suratım asla ama asla gülmedi normalde güldüğüm şeylere bile gülmemeye yaptığım hiçbirşeyden zevk almamaya başladım şu an iki haftayı tamamlamak üzereyim ruh halim inanılmaz iyi yalnız çok su içiyorum günde en az 5 lt diyebilirim tek oturuşta 1 litre su içiyorum çok tuhaf şeyler geldi başıma ama şu an 75 mg ilacı irademle bırakan güçlü biri oldum ruh halim ilacı aldığımda nasıl ise hala aynı. Bir kaç gün içinde doktora gidicem durumumu size nasıl anlatıyorsam aynen ona da anlatıcam hatta biraz daha bekleyip özele gitmeyi düşünüyorum bu arada işyerinde bi eczacı kızla konuştum durumumu anlattım üzüldü halime ve bana kimyasal olmayan tamamen bitkisel bir ilaç önerdi kendi erkek arkadaşının da benimle aynı psikolojik rahatsızlığa yakalandığını ve benim yaşadığım şeylerin hep benzeri şeyleri erkek arkadaşından duyduğunu beni çok iyi anladığını söyledi ilacı henüz almadım doktoruma danıştıktan sonra almayı düşünüyorum (fiyatı 40 lira civarıymış) tek endişem rahatsızlığımın yoğun bir şekilde tekrarlaması bu yüzden doktora gideceğim. Sinirlendiğim ve büyük konuştuğum için ilacı azaltmak yerine birden bırakmak gibi bir hata yaptım rahatsızlığım tekrarlarsa çok daha büyük sıkıntılar yaşarım bu yüzden doktor şart. 2 hafta sonra artık normal bir bireyim unutkanlığım geçti mağaza müdürüyle konuştum ben durumumu anlattığım halde kimse halimden anlamadı, madem tek sıkıntı benim unutkanlığımsa ilacı bırakıyorum içmicem dedim o şerefsize söyleyin ona patlamak için yer arıyorum benden uzak dursun, işyerinden işle alakalı herşey konuşurum dedim fakat kapıdan çıktığım zaman ona Allahın selamını bile vermem ki açık konuşmak gerekirse ona değil mağaza mağaza içerisinde selam vermek selamını dahi almak istemiyorum sildim onu artniyetli karaktersizin teki size göre nasıldır bilmiyorum ama ondan tiksiniyorum dedim. Müdür sesini çıkartıp tek kelime etmedi bana. Ama böyle suratı beş karış dolaşılmazki dedi bizi huzursuz ediyorsun dedi. O artniyetli biri daha önce 3 yıllık uzman satış danışmanı personelin üzerinde türlü oyunlar oynayıp onu işinden etti onun oyununa gelmicem dedim madem unutkanlığım bazı şerefsizlerin eline koz veriyor ve beni kariyerimden edecekse kullanmıyorm arkadaş güçlü biriyim ben dedim ha bu konuştuklarımdan sonra beni mağazada istemeyebilir başka bir mağazaya gönderebilirsiniz ki bu benim ilk isteyeceğim şey olur böyle birşey varsa aklınızda yapın hemen dedim. Tamam her insan hata yapar ama karaktersizlik ayrı birşey burada böyle bir insanın olduğu yerde çalışmak istemiyorum haberiniz olsun beni gönderin dedim. Bölge müdürü 4-5 gün sonra geldi benimle özel olarak görüşmek istediğini söyledi sanırım beni başka bir mağazaya gönderecekler fakat hiç korkum endişem yok herkes kimin ne mal olduğunu nasıl çalıştığını biliyor sıkıntı yok. Hırsızlık yapmıyorsun ama insanları ekmeğinden ediyorsun kulhakkı yiyorsun, psikolojik oyunlar oynayarak insanların üzerinden Allahın da kabul etmeyeceği bir takım oyunlar oynayıp gıybet yapıyorsun aynı şey. Durum bundan ibaret gelişmeleri yazıcam benden haber bekleyin.

• abi yaşımın yarısı kadar bu problemlesin inan bana geçecek kendini değer vermeni tavsiye ederim 9 ay kullandım o ilaçları herşey kafada bitiyormuş bende saçma şeylerden dolayı bu hale geldim ne uyku uyuyorum ne ders yüzü görüyorum geleceğimi baltaladım bi an mutlu bi an değilim 1 ay sonra tekrar gidecem ilave ederim bunları da size herşey ilk sende sonra ortamında
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık iki hafta oldu, ilacı bıraktım. Neden bıraktığımı anlatmadan önce ilacın vücuda nasıl etki ettiğinden bahsedeyim bu ilaç beyni uyuşturup sizi mutlu ediyor, kötü düşünmenizi engelliyor, hayat akışınızı düzene sokuyor kullanıldığı andan itibaren beyindeki (adını bilmiyorum) ilgili reseptörlere tutunuyor ve sizi sıkıntıya sokan fazla dert tasa endişe kaygı gibi duygularınızı bastırarak oluşumunu yani beyninizi meşgul etmesini önlüyor uzun süreli kullanımda da kaygı bozukluğunu yani fazla olan sıkıntı stres halini beyinden yok ediyor yani sizi tedavi ediyor aynı zamanda bu meret feci derecede bağımlılık, dikkat dağınıklığı ve unutkanlık yapıyor. Öncelikle şunu söylemek istiyorum benim çok iyi bir işim var isim vermek istemiyorum x züccaciye firmasında bir fabrika satış mağazasında satış danışmanı olarak çalışıyorum, işimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum ve kariyer yolunda kendimden emin adımlarla ilerliyorum. Ve bendeki bu heyecanı gayreti sorumluluk duygusunu gören bölge müdürü ve satış müdürümüz bize hep destek çıkıyorlar. Son zamanlarda unutkanlığım yüzünden işyerinde mağaza müdürümüzün haklı yere hakaretlerine maruz kalıyorum durum gün geçtikçe iyice kötü hal almaya başladı kendisinden durumumu anlattığım halde asla anlayış namına bir hareket göremedim sıkıntılar yaşıyorum yaklaşık iki hafta önce her zamanki gibi mal kabul yapıyordum gelen malları saydım ve işimi bitirdim yani bitirdiğimi sandım müdürde yanımdaydı mal kabul yaparken dışarda ürünleri arabadan indirirken mallardan 2 kolisini dışarda bırakmışız mal kabulü yaptım bitirdim ve aklıma gelmedi bizim işyerinden uzman satış danışmanı olarak çalışan 38 yaşında bir adam var molaya çıktı sigara içmeye mal kabul alanına gitti ürünleri orada gördü ve fotoğrafını çekti gruba attı altına da "biri bunları burada unutmuş (malkabulü benim yaptığımı bildiği halde), mağazaya gelmeyecekse ben götüreyim bunları dışarıda ihtiyacın olan çok olur tanesini 50 liradan okuturum" yazmış tam bir onun bunun çocuğu ulan insan bir hatamız olduysa onu kapatmaya çalışır gelirsin çeker kenara kadir bu ürünleri mal kabulde unutmuşsun bundan sonra daha dikkatli ol der konuyu kapatırsın müdüre söylemek nedir neyin peşindesin arkadaşlar bu şerefsiz yönetici yalakası iki yüzlü bir insan sana canım kardeşim der gider seni başkasına başkasını sana kötüler öyle bir karaktersiz. İşyerinde mağaza müdür yardımcımız var bayan onun haricinde kimse halimden anlamıyor müdür sürekli hatalarımı yüzüme vuruyor ve fazlasıyla bencil bir insan. Sırf unutkan olduğum için milletin eline koz veriyordum gelen vuruyor giden vuruyor tepem attı ilacı bırakıyorum hepinizin a..... koycam dedim içimden ilacı bir anda bıraktım şu iki haftada neler yaşadığımı anlatsam sende nasıl bir bilinçaltı var ne yaşıyosun sen dersiniz iki hafta boyunca öldüm öldüm dirildim geceleri gördüğüm kabusun haddi hesabı olmadı. Çok kötü oldum elim ayağım titredi, sürekli üşüme hali, beynime elektrik veriliyormuş hissi aşırı sinirlilik intihar düşünceleri herşey geçti aklımdan yanlış yapanı s....... hale geldim ilk bir hafta kimseyle konuşmadım suratım asla ama asla gülmedi normalde güldüğüm şeylere bile gülmemeye yaptığım hiçbirşeyden zevk almamaya başladım şu an iki haftayı tamamlamak üzereyim ruh halim inanılmaz iyi yalnız çok su içiyorum günde en az 5 lt diyebilirim tek oturuşta 1 litre su içiyorum çok tuhaf şeyler geldi başıma ama şu an 75 mg ilacı irademle bırakan güçlü biri oldum ruh halim ilacı aldığımda nasıl ise hala aynı. Bir kaç gün içinde doktora gidicem durumumu size nasıl anlatıyorsam aynen ona da anlatıcam hatta biraz daha bekleyip özele gitmeyi düşünüyorum bu arada işyerinde bi eczacı kızla konuştum durumumu anlattım üzüldü halime ve bana kimyasal olmayan tamamen bitkisel bir ilaç önerdi kendi erkek arkadaşının da benimle aynı psikolojik rahatsızlığa yakalandığını ve benim yaşadığım şeylerin hep benzeri şeyleri erkek arkadaşından duyduğunu beni çok iyi anladığını söyledi ilacı henüz almadım doktoruma danıştıktan sonra almayı düşünüyorum (fiyatı 40 lira civarıymış) tek endişem rahatsızlığımın yoğun bir şekilde tekrarlaması bu yüzden doktora gideceğim. Sinirlendiğim ve büyük konuştuğum için ilacı azaltmak yerine birden bırakmak gibi bir hata yaptım rahatsızlığım tekrarlarsa çok daha büyük sıkıntılar yaşarım bu yüzden doktor şart. 2 hafta sonra artık normal bir bireyim unutkanlığım geçti mağaza müdürüyle konuştum ben durumumu anlattığım halde kimse halimden anlamadı, madem tek sıkıntı benim unutkanlığımsa ilacı bırakıyorum içmicem dedim o şerefsize söyleyin ona patlamak için yer arıyorum benden uzak dursun, işyerinden işle alakalı herşey konuşurum dedim fakat kapıdan çıktığım zaman ona Allahın selamını bile vermem ki açık konuşmak gerekirse ona değil mağaza mağaza içerisinde selam vermek selamını dahi almak istemiyorum sildim onu artniyetli karaktersizin teki size göre nasıldır bilmiyorum ama ondan tiksiniyorum dedim. Müdür sesini çıkartıp tek kelime etmedi bana. Ama böyle suratı beş karış dolaşılmazki dedi bizi huzursuz ediyorsun dedi. O artniyetli biri daha önce 3 yıllık uzman satış danışmanı personelin üzerinde türlü oyunlar oynayıp onu işinden etti onun oyununa gelmicem dedim madem unutkanlığım bazı şerefsizlerin eline koz veriyor ve beni kariyerimden edecekse kullanmıyorm arkadaş güçlü biriyim ben dedim ha bu konuştuklarımdan sonra beni mağazada istemeyebilir başka bir mağazaya gönderebilirsiniz ki bu benim ilk isteyeceğim şey olur böyle birşey varsa aklınızda yapın hemen dedim. Tamam her insan hata yapar ama karaktersizlik ayrı birşey burada böyle bir insanın olduğu yerde çalışmak istemiyorum haberiniz olsun beni gönderin dedim. Bölge müdürü 4-5 gün sonra geldi benimle özel olarak görüşmek istediğini söyledi sanırım beni başka bir mağazaya gönderecekler fakat hiç korkum endişem yok herkes kimin ne mal olduğunu nasıl çalıştığını biliyor sıkıntı yok. Hırsızlık yapmıyorsun ama insanları ekmeğinden ediyorsun kulhakkı yiyorsun, psikolojik oyunlar oynayarak insanların üzerinden Allahın da kabul etmeyeceği bir takım oyunlar oynayıp gıybet yapıyorsun aynı şey. Durum bundan ibaret gelişmeleri yazıcam benden haber bekleyin.
    Dostum yazmaya devam edecek misin?

• kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Kardeş bu ilacı kullanmam için doktor verdi ama ben kullanmak istemiyorum. Çünkü en başta bahsettiğin şekilde ileri derecede bir sıkıntı yok bende. Ne diyorsun ilaç hakkında ? BBıraktın mı ve yazmaya devam edecek misin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozz75 -- 13 Ağustos 2018; 12:42:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozz75

Kardeş bu ilacı kullanmam için doktor verdi ama ben kullanmak istemiyorum. Çünkü en başta bahsettiğin şekilde ileri derecede bir sıkıntı yok bende. Ne diyorsun ilaç hakkında ? BBıraktın mı ve yazmaya devam edecek misin ?
    iskonto derken, ilacın fiyatından dolayı mı kullanmak istemiyorsunuz? yoksa ileri derece anksiyeteniz yok diye mi?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.