Şimdi Ara

Doktor maaşlarının gizliliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
2
Favori
10.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ayda 10k yeter bana su alır Beypazarı soda alırım hastahanede takılırım ne yani dünyayı mı fethedecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karakurum07 kullanıcısına yanıt
    Epikuros bunu beğendi hocam. Bir fıçı bulup Diyojene selam çakmayı da unutmayın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Doctor Psy D kullanıcısına yanıt

hocam tek rakam yok

maaş var o da ocak ayında atıyorum 10ken aralıkta 8 oluyor (vergi diliminden çok düşüyor)

nöbet var bazı branşlar hiç tutmazken bazıları tam tutuyor ve tavandan alıyor sadece nöbet yani karşılığı fazla mesai (mesainin üstünde çalıştığın zaman alıyorsun) 11-12bin tl alabiliyor, tutan branş ile tutmayan branş arasında çok büyük nöbet ücret var

döner desen üniversite az veriyor döneri, öyle az değil çok az veriyor ama kat sayısı yükseldi diyorlardı bu ay ilerde ne olur bilmiyorum ama eğitim araştırma desen, şehir hastanesi desen çok iyi döner veriyor aradaki ücret farkları 10-15 bin oluyor sadece bu döner ücret kısmından

taban ek ödeme geldi yoksa gerçekten nöbeti az olan yerde ve üniversitede çok az alıyorlardı ve taban ek ödeme kurtarıcı bir rol oynuyor

yoksa eğitim araştırmada çalışan bir hemşire üniversitedeki bir doktordan fazla alabiliyordu

-------------------------

4-5 sene önce de üniversitenin döneri çok daha fazlaydı sağlık bakanlığına bağlı eğitim araştırma ve şehir hastanesinin döneri çok azdı

sabit olmuyor

asistanlıkta eğitim araştırmaya gitseniz bile yarın bir bakarsın ücret olarak üniversitelerin de altına düşersin

• slotrate kullanıcısına yanıt

kvc en tehlikeli branş hocam

kalp cerrahisi oldunuz, asistanlığını bitirdiniz ama ben uzman olarak atanayım ve ameliyat edeyim olayı yok o uzmanlıkta bu yüzden tercih edilmiyor

asistanlık bittikten sonra atandığınız yerde kalp cerrahisinde ekibin olması gerek ve o ekipten de 3-4 yıl boyunca büyük hastanelerden gelen hocalar eşliğinde ameliyat yapman gerek, onlar 3-4 sene sonunda senin ameliyat yapma yetkinliği verirse eğer sen ameliyat yapabiliyorsun

yoksa o ameliyatları yapamıyorsun

eğer yaparsan yeni maaşlar verildiğinde kalp ve damar cerrahisine 70 bile az gelir (şubatta zamlı rakamlar yatacak, sağlık çalışanların 1 ay geriden yattığından döner falan 1 ay geç yansıyor)

ama gittiğin yerde o ekip yoksa o ameliyatları yapma yetkin olmuyor ve dolayısıyla alacağın ücret de büyük oranda düşüyor

özelde çok daha fazla olacağı kesindir, çünkü o ekip var ve sen de o yetki de verilmiş oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 2 Şubat 2023; 19:59:23 >

• 1 yılda memurlara gelen zam %80 civarıydı. Beyaz reformla da birçok iyileştirme geldi. Bildiğiniz üzere sağlıkçılar diğer memurlar gibi ocak ayında tüm kalemlerine zam da gelmiyor. 1 ay geriden takip ediyorlar. Bu yüzden maaşları takip etmek çok zor oluyor.

Benim dershane hocam vardı. Kendi dahiliye hocasıydı 2022 de ayda 300 bine yakın kazandığını demişti. Arkadaşı bilindik göz hastanesinde ayda 1 milyona yakın ücret kazanıyordu. Devlette bu kadar ücretler olmaz. Ama hedefiniz iyi para kazanmaksa özele gidin veya klinik açın.

• Gizli falan değil. Ankaratıplı hocamız her gün paylaşıp bizleri bilgilendiriyor .

• Üstte de yazmış zaten

• Ortalama 4+1 evin fiyatı 5 milyona çıkmış. 10 yıllık kredi çeksen ayda ödemesi 82 bine denk geliyor. Araba alsan 2 milyona almaya kalksanız 4 yıllık kredide aylık ödemesi 60 bin çıkıyor.

• masumbiröğrenci kullanıcısına yanıt

abartmayın hocam epikuros beypazarı soda mı içiyordu hem ne yani herkes lüx araba ve eve sahip olcak diye birşey yok ben çiftlık evı ısterdım tek katlı bide tüplü tv yeter bana siz lüxe alışmışsınız.

• DrEarth kullanıcısına yanıt

yo bahcen varsa tek kat ev 200k yapımı araba da fıat al 2007 model 150k yeter

• Git sor asistana kaç para alıyon diye sen de tıp öğrencisi olduğun için ayıp demez ama üniversitedekiler devlet veya eğitim araştırma hastanelerine göre teşviksiz maaş alıyorlar.

• DrEarth kullanıcısına yanıt
    Bir milyon cirodur bencw

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • m

• son zamlardan sonra pratisyen hekim bile min 40k alıyor

• sence tıp tercihleri etkiler mi bu durum yoksa 30binden düşmeye devam mı eder

haziranda daha 7bin bile alamıyorlardı

• Asm de çalışan bir tanıdık 95k aldığını söyledi.

• asmnin sahibi miymis

• noobodynow kullanıcısına yanıt

Bildiğime göre arsa sahibi aynı anda asmde de başhekimlik görevini icra etmekte.

• anladim hocam baska ek geliri de olabilir arastirilmasi lazim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.