Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.574
Cevap
52
Favori
192.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu okul tam ne zaman aciliyo peki izmir danismanligindan 8ekimde ingilizce yeterlilik sinavi var falan dediler. Yani 8 ekimde o sinavlami basliyo hersey ilk yili olanlara. Yoksa daha erken gelip halletmemiz gereken bisey varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende araniza katildim gencler

Hukuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 26 Temmuz 2014; 9:14:47 >
  • Bi de bisey soracam. Sehir yasantisi guzellik acisindan girne mi magosa mi ? Egitim acisindan girne mi magosa mi ?

Girneye gitme imkanim vardi ama ben egitim kalitesi dolayisiyla magosayi tercih ettim. Hata mi isledim ?

Ayrica zirve fatih maltepe uni. Bana geliyordu ucretli. Ama gitmedim. Sizce hata mi ettik ?

Zirveye ve fatihe cemaat diye gitmedim. Maltepeye de zengin kesim cok olur diye gitmedim .

• daü 2 yurdu nasıl sizce ?
  • DAÜ-3 mü DAÜ-2 mi yorumlarınızı yazarsanız sevinirim . teşekkürler.
  • Girne pahalıymış, Magosa daha ucuz diyorlar. Bir kere DAÜ Kıbrısın en iyi üniversitesi, nereden araştırırsan araştır herkes bunu söylüyor. Yani bence tercihin gayet iyi.

Kocaman bir kampüs, kaliteli eğitim. İstanbul, Ankara Hukuk'un hocaları giriyormuş derslere ve eğitim çok kaliteliymiş bana gözü kapalı yazabilirsin demişlerdi. Yani Zirve vs. yazmadığın iyi olmuş bence. Ha ben zaten sayısaldan tercih yapmak istedim hukuk yazsam kesinlikle DAÜ yazardım ki zaten TB 391le kapatmış benim puanım 393tü. Bunun yanında fakültenin adı "Ahmet Necdet Sezer Hukuk Fakültesi" ve bölümün sadece fotoğraflarına bakıp aşık olmamak elde değil. Kampüsün tam içinde herkesle kaynaşabilirsin yanında mühendislikler filan var. Sınavları zor oluyormuş ama eğitim de ona orantılı olarak çok iyiymiş. Ha bu arada 3. sınıfta TOLES sınavına hazırlanmak isteyen ve ortalama tutturanlara bunun için seçmeli ders veriyorlarmış. Yani uluslararası hukuk şansın var. Zaten mavi diploma veriyorlar yani uluslararası geçerli. :) Hukukta bildiğim kadarıyla hazırlık yok ama onun yerine lisedeki gibi ingilizce dersi görüyorsunuz haftada belli sayıda.
    Bu arada ben sağlık bilimleri fakültesindeyim kampüsten dışlanmış durumdayım fizyoterapi ve rehabilitasyon için aydınlatmak isteyenleri dinlemek isterim. :) Bir de yurt vs. konusunda yardım ederseniz çok iyi olur..

• Paket programlar var yani 3 öğün yemek ve yurt, tam bursluysanız maksimum 5000 - 6000 kadar paranız gidiyor.http://ww1.emu.edu.tr/tr/ogrenci-adaylari/ucretler-ve-odeme-bilgileri-harclar/c/753 Bu adresten Eğitim Ücreti Sorgulama'yı kullanarak hesaplayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrmny -- 26 Temmuz 2014; 13:08:14 >
  • hrmny kullanıcısına yanıt
    Cok saolun hocam. Cok yardimci oldunuz.

• Arkadaşlar şimdi ben kararsız kaldım kyk yurdunda mı kalıyım yoksa DAÜ DENİZ yurdunda mı hangisi daha hesaplı .Yemekler felan dahil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmd_1907

Arkadaşlar şimdi ben kararsız kaldım kyk yurdunda mı kalıyım yoksa DAÜ DENİZ yurdunda mı hangisi daha hesaplı .Yemekler felan dahil mi ?

Daü deniz yurdu uzak ve yemek dahil değil kyk öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: hrmny

Kıbrısın devlet üniversitesi olduğunu duymuştum ama Türk vatandaşlarına özel üniversite, değil mi? KYK yurtları genelde gazi çocuklarına filan çıkar diye biliyorum, ama Kıbrısta hem özeldeyiz (burslu da olsa) hem de böyle gazi çocuğu vs. ayrıcalık yok.. Bu durumda KYK yurtlarında kalabiliyor muyuz bunu merak ettim.

daü %50 devlet %50 vakıf üniversitesi hocam. fakat türkiye gariptir sadece bu üniversiteye çok yardım ediyor. sebebi nedendir bilmiyorum. mesela yeni rektörlük binasını türkiye yaptırdı. kyk yurdu var ve 2. binası yapılıyor. çoğu tıp,mühendislik vb gibi laboratuarlar türkiyenin yardımı ile yapıldı. bu böyle gider.
    mesela ydü ye gittim hiç orada böyle bir şey görmedim. daü türkiye üniversitesi gibi oldu

kyk yurtlarında öncelik vardır bunlar gazi cocuğu şehit cocuğu anne baba ayrı olan çocuklar gibi. başvurursan ve şartları sağlarsan sende girebilirsin.

ama harbiden çok merak ediyorum türkiye neden daüye bu kadar yatırım yapıyor.

• MENTALİTA ULTRAS kullanıcısına yanıt
    peki kyk yıllık ne kadar ücreti ? ya da aylık ?
  • Yahu sizlere kyk cikmaz ki ? Yuzde 25 50 75 ve sifir bursla okula girene yani parayla girene kyk cikar mi hic ? Mantikli mi bu simdi ? Devlet yurdu gelmez bizlere.

• Rica ederim. Ve katılıyorum, ben de böyle düşünüyorum. :/ Ama ben Kıbrıs'ta kyk olmasını da anlamış değilim, madem yurt yaptılar dolması için illa ki bizi de alırlar..
  • nası ya ben anlamadım şimdi burslulara nie kyk çıkmıyormuş asıl burslulara kyk çıkması lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmd_1907

peki kyk yıllık ne kadar ücreti ? ya da aylık ?

Aylık 220tl sanırım yillik peşin odersen % 20 indirim var

• quote:

Orijinalden alıntı: PetyrBaelish

Yahu sizlere kyk cikmaz ki ? Yuzde 25 50 75 ve sifir bursla okula girene yani parayla girene kyk cikar mi hic ? Mantikli mi bu simdi ? Devlet yurdu gelmez bizlere.

Yok öyle bir şey bir cok arkadaşım ucretli okumasına rağmen kyk yurdunda kalıyor

• Merhaba arkadaşlar. Doğu Akdenizde PDR yi kazandım. Alan hakkında bilgi verirmisiniz. Ve yurt için bilgi almak istiyorum, tek kişilik düşünüüyorum. En uygun, yurt hangisidir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetyrBaelish

Bende araniza katildim gencler

Hukuk.

Merhaba bende hukuk kazandim sinif arkadasi olduk

• Arkadaslar kyk nın açılış amacı durumu iyi olmayan Türk öğrencilerin kıbrısta mağdur olmaması içindir zaten.tam burslu veya burssuz ların daha öncelikli alınması diye birşey yok gazi çocugu şehit çocugu,annesi babası ayrı olanlar vs onlara bakılıyor öncelik olarak..İlk yurt normalde geçen öğretim yılının ikinci yarısında açılacaktı ama birçok öğrenci yurt bulamadığı için onca eksiğine rağmen ilk dönem açıldı ve öğrenci alımına başladı.Şuan ikinci binası yapılıyor yeni eğitim öğretim yılına yetişeceği söyleniyor.F/P açısından şuan en iyi yurt diyebilirim...

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.