Şimdi Ara

DOGO ARGENTİNO MU KANGAL Mİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
38.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anatolian Eagle

Yahu cahil cahil konular açıp duruyosunuz. Kangal dogoya bi göğüs atsa yerden kalkamaz. Kangalın çene kuvvetinide bi araştırın.

Kangal Çene Basıncı : 720 Ibs
    Aslan Çene Basıncı : 690 Ibs
    Pitbull Çene Basıncı : 290 Ibs
    Rottweiler Çene Basıncı : 320 Ibs

Ayrıca dogoyu gerçek bir yabani kurdun önüne koyun bakalım dogoya noluyo Kangal kurt boğabilen tek köpektir

• quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: Anatolian Eagle

Yahu cahil cahil konular açıp duruyosunuz. Kangal dogoya bi göğüs atsa yerden kalkamaz. Kangalın çene kuvvetinide bi araştırın.

Ayrıca dogoyu gerçek bir yabani kurdun önüne koyun bakalım dogoya noluyo Kangal kurt boğabilen tek köpektir

• beyler dogoyu tanımıyorsunuz bilmiyorsunuz dogolar özellikle domnuzlardan ve pumalardan korunmak için üretilmiş mükkemmele yakın bir köpeklerdir avcıdır bekcidir korkusuzdur güçlüdür pittbul kadar enerjisi vardır yorulmaz uzun mesafeler katettikten sonra bile domuzla dövüşür etkisiz hale getirir

ki pumayla domuzlarla olan kapışmaları mevcuttur videolarına isteyen bakabilir
  • Yıl olacak 2013 hala kangalı başka köpeklerle karşılaştıranlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: — Fenerbahçeli —

Çenesiyle kaplumbağanın çenesini kırabilen aslanın çene basıncının kangaldan düşük olduğunu inanmamızı mı bekliyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer1905

quote:

Çenesiyle kaplumbağanın çenesini kırabilen aslanın çene basıncının kangaldan düşük olduğunu inanmamızı mı bekliyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulluky -- 10 Kasım 2012; 22:56:57 >

• quote:

/>

• Has sivas kangali iyi yetistirilip bakimi yapilirsa cok sadik ve guclu bir kopektir. Yaylalarda bu kopekler kurtla gayet basarili olabiliyor dogo vs kangal olsa direk kangal alir nedeni kangal direk dalmiyo has kangal gogus cakip sersemletip uzerine cikiyo pit vs kangal olsa pit anca dalmayi biliyo cok kararsiz acimasiz bir kopektir pit yavru hayvanlari bile gozu kirpmadan bogar
    Dogo guzel bir hayvan fakat ben onermiyorum. Kangal daha dost canlisi yavru hayvanlara kiskirtsan bile gitmez akilli guclu ve ceviktir kangalla alakali bir ani var anlatayim benim amcam yaylada cobanmis koyun suruyomus birden karsisina ayi cikmis dedem ise kopekleri salmis biri disi digeri erkek saf kangal gorseniz aslan der cokk iri disleri leopar kadar dedem okadar iyi bakmiski hayvan 100kiloya yakin iste bu kopekler ayiya omuz ataata ayiyi yikiyor.
    Edit. Ayi zayifmis herhalde aclistan suruye yaklasmis burda Amacim kangali ovmek degil fakat ayiya olumune girisecek baska hayvan varmi cok cesaretli bir hayvandir kangal dedem kangqllari hep sut ve arpa unu yedirirdi gunde 4 ogun herhalde ondan bukadar iri oldular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BuKaHero

DOGO ARGENTİNO MU KANGAL Mİ

• biri kangal 720 lbs yazmış ulan adamlar amerikada kangal buldu çenesinin ne kadar güçlü olduğunu mu ölçtü? kangal göğüs vursa dogo yerden kalkamazmış dogoya domuz diş vuruyor köpeğin *** olmuyor bu adam göğüs darbesinden bahsetmiş kangal dediğiniz köpek ufak sokak köpeği boyutunda olur bu büyük kangal sandığınız köpekler aksaray malaklısı bilip bilmeden sallıyorsunuz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Kangal adamin birini kovalayip kulubeye saklaninca kapiyi kirip iceri girebilen bir hayvan. Sahibi oldur demedigi surece karsidakinin yasamasina izin veren bir kopek. Ve isin guzel tarafi birbirine karistirilarak olusturulan ve dunyaca en vahsi kopek turu olarak birinen pitbull un cene kuvveti 1ton iken kangalin cene kuvveti 1.5 tonun uzerinde olan bir kopek turu. Iri yapisi ve dayanikliligi ile bence tartismasiz cok guclu. Bu guce sadakati ve akilli olmasi onu bir adim onde tutuyor.

ölümcül karşılaşmalar:ısırığın gücü belgeselini izle.
    http://forum.donanimhaber.com/m_31009536/tm.htm
    hayvanın tipine göre tahminde bulunmayın.hanginiz kas yapısını biliyosunuzki

• O çene basinclari bilgisi dogru arkadaslar onun belgeseli var ben de izlemistim. Hatta sirtlaninkini falan da olcuyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecemasali

KANGAL ALIR!

gece gece korktum haa
  • 1 kangal 1000 dogoya bedeldir!!111!1!

•  DOGO ARGENTİNO MU KANGAL Mİ
  • bizim evi kat karşılığında müteahhit
    verdik. binayı boşalttık
    yıkılacaktı.bekliyoruz müteahhit geldi
    dozer felan yok. babam dedi ne oldu
    iptam mı oldu yok dedi yeni bir sistem
    bulmuşlar. bir kangal iki pitbullu saldı
    inşaat. pitbull birtonluk çene basıncı ile
    beton blokları kuma çeviriyor. neyse
    binanın demirleri gözükmeye başladı.
    sonra baktım kangal boş boş duruyor.
    bunu niye getirdiniz dedim. müteahhit
    emin bir şekilde bekle dedi. sonra
    pitbulllar işi bitirdi. sonra adam kangalı
    tuttu hadi koçum sıra sende. hadi koçum
    diye gazladi hayvanı. kangal gerildi ve
    koşarak geldi taşıyıcı kolonlara döş attı.
    bina acayip sallandı ama yıkılmadı. sonra
    müteahhit arabadan sivasin yollarına
    çıkayım dağlarına diye uzayıp giden
    türküyü açtı. kangal bunu duyar duymaz
    gerildi ve taşıyıcı kolana bir döş daha attı
    ilk denemenin başarısız olması pitbull lar
    arasında gülüşmeye neden olmuştu. bina
    salladı ve tam türkü ölüm gitmez zoruma
    dediği anda yıkıldı. o zaman anladım
    kangal köpeğinin önemini.

• Olm hayatınızda kangalmı gördünüz Dogomu gördünüz neyin kafasını yaşıyonuz la benım 1.5aylık kangalım var 6 aylık dogo boyutunda :D ve köpeğimin babası asker köpeği askerlerın 7 kangalı 2 dogosu 6 tanede alman kurdu var bunlar ayrı kafeslerde duruyorlar . Ve arada sırada bunlara antrenman olsun die çıkarıp dövüştürüyolar alman kurdu dogoyu alıyor dogo zaten ötlek bir köpektir bılmessınız . Kangalda alman kurdunu kovalıyor . + dogo safkan bir ırk deildir!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

• Dogo almayın, sonra pitbull gibi herkesin elinde olucak
  • Biliyorum hepimiz kangalları hantal köpekler olarak bılıyoruz.Dogo pitbul boxer... bunlarıda çevik bunları içinde çobanköpeği olan köpek olmadıgına göre kangallar hepsinden daha çevik güçlü ve zekidir ve bu 3 ırkın 2 sinin genetiği 1930 ve 1960 arasında değişmiştir dogonun 1930 yılında pitbulun ilk saflaştırma çabaları 1960 larda bitti .
    Kangal ise m.ö lerden kalmış köpeklerdir ! Kangallar ver melinoslar dunyanın en çevik 2 köpeğidir 3.cüde alman çoban köpeğidir . Bir kangal tazı kadar ve daha fazla hıza ulaşabilir. Dogonun domuz avladıgı dogrudur ama domuz kurttan daha salak bir hayvandır ve çenesi kuvvetli deildir zaten en az 9 tane dogo ile giderler domuz avına ama türkiyede kendı yasadıgım olay izmitin daglarında cok domuz vardır babam ve 5 arkadaşı ile domuz avlamaya gittik bnm yasım 17 silah kullanamadıgım için köpekler bendeydi 4 kangal 1 dogomuz vardı . Karsımıza erkek bir domuz çıktı ve dogo elimden kaçıp domuza saldırdı ama anında hamle yapmadan yanıma geldi 30 sanıye geçmeden babam lar ateş ettiler 1 saçma isabet etti hiç etkilemedi bende kangalları saldım 4 kangalda kovaladılar domuzu arkasından göğüs koydular domuz boyun üstü düşüp boynunu kırdı ve öldü 4 kangal tek hamlede DOMUZ ÖLDÜREBİLİR buda kanıtı bizim avın videosu deil ve bizim domuz nerdeyse 2.5 katı gibi bişeydi.http://www.izlesene.com/video/kangal-kopekleri-domuzu-bogmasi/5657413

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.