Şimdi Ara

Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
4
Favori
115.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evimize demirdöküm kombi ve radyatör sistemimizi taktırdık, şu an apartmana ve eve onay verilmesini bekliyoruz, ancak doğalgaz alarmımız sistemle birlikte takılmış ve aktif durumda,

evimizde mutfak salon ve koridor birlikte olduğu için alarmı giriş kapısının üstüne mutfağa en yakın bölüme monte etmişler, ancak alarm herşeye ötüyor,

deodoranta karşı hassas dediler, banyoda sıkıp önünden geçiyoruz ötüyor
    yemek kokularına hassas dediler, yemek yaparken kapatıyoruz, açınca yine ötüyor,
    dün akşam film izlerken durduğu yerde ötmeye başladı

nedir bunun çözümü? sismik marka takmışlar, daha iyi markaların alarm eşiği daha mantıklı mıdır yoksa doğalgaz alarmı denilince bu mu akla gelir? böyle ise yalancı çoban olayına dönmesin yanlış alarmların biri bir gün gerçek alarm olup da canımızı tehlikeye atmasın?

ayrıca üst komşunun alarmından sayaca bir kabloyla bağlanmış durumda, ama bizimkinden böyle bir çıkış yok, bu sanırım alarm durumunda gazı kesmek için yapılan bir tertibat, sizce ne kadar gerekli? taktırdığımız yeri arayıp yaptırtalım mı yoksa yanlış alarmlar yüzünden yemek yapamaz doğalgazı doğru düzgün kullanamaz hale mi geliriz?

bilgilerinizi ve deneyimlerinizi eksik etmeyin bu kardeşinizi aydınlatın lütfen

• Dun aksam sismik gasis-m modelinin hassasiyet ayarini değiştirdim. Cihazin arkasindaki 4 adet vidayi acip icindeki elektronik kartı plastik kapagindan ayirdiktan sonra 4 adet led size bakacak ve kirmizi olan sol tarafta olacak sekilde elektronik karti tuttugunuzda sol alt tarafta bir tane trimpot (ayarlanabilen drenc) olacak. Bu hassasiyet ayar zamazingosunu sağa dogru cevirdiginizde cihaz zırt pirt otmuyor. Ne kadar saga cevirirseniz o kadar cihazin ötmesi zorlasiyor. Burada dikkat edilmesi gereken bu hassasiyet ayarini en saga cevirip hic otmemesini sağlamak degil. Onemli olan ufacik bir kokuda otmesini engelleyip sizi rahatsiz etmesini onlemek. O yuzden şöyle yapabilirsiniz. Cihazin yaninda parfüm sıkıp otmeyecek kadar ve yaninda cakmak gazını actiginizda otecek kadar ayari sağa doğru cevirmelisiniz. DIKKAT BURASI ÖNEMLİ ben bu işlemleri yaparken tüm sorumluluğu kendi uzerime alip ayarları degistirdim sizlerde bunun sorumlulugunu alıyorsanız degistirebilirsiniz sonuçta gaz alarm cihazi sizi gaz kacaklarindan korumak ve guvenliginizi saglamak amaci ile üretilmiş eger siz hassasiyet ayarini çok hassas olmayan bir sekilde yaparsaniz ileride cihaz gaz kacaklarini yakalamayabilir ve buda insan hayati acisindan tehlikeli sonuclara neden olabilir.
  • yemek kokusuna oten dedektor mu olur sokun atin daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

yemek kokusuna oten dedektor mu olur sokun atin daha iyi

bizim yakın arkadaşların da evindekinde böyle imiş, onlardan duymasa idik biz de bu kadar hassasiyeti bozukluk olarak nitelendirecektik ama...

aradığım şey, yanlış alarmı kesecek ama aynı zamanda doğalgaz hassasiyeti güvenliği tehlikeye atmayacak şekilde olacak
  • Hocam sabah sabah iyi guldum valla bu nedir abi cihaz gardiyan moduna girmis

• valla dostlar şirketten bir arkadaş geldi, açtı cihazın için bir tornavidayla sanırım hassasiyet ayarını değiştirdi şimdilik sorun yok, inşallah gaza karşı hassasiyeti azalmamıştır
  • Aynı sorun bizim dedektördede vardı sismik marka... İki yumurta kırarsın öter, banyoda parfüm sıkarsın mutfağın önünden geçerken öter, patlıcana öter, tarhana çorbasına öter, arada da can sıkıntısından kendi kendine öter ;) elimde çekiç tepesine vurmadan önce projeyi yapan firmayı aradım ve durumu anlattım ve elektrikçi gönderdiler gelen arkadaş sismik marka dedektörlerin aşırı hassas olduğunu ve birçok yerden şikayet aldıklarını bildirdi ve onun yerine sekma adında başka bir dedektör taktı o gün bugündür hiçbir sorun yaşamadım bence projeyi yapan firmayı ara ve değiştirsinler ihmal etme yoksa ev hayatını zindan ediyor :)
  • Ben eve alarm sistemini istemedim.Çalışan sordu abi alarm cihazı istermisin diye.Bende dedimki o cihazı benim kapımın önünden bile geçirmeyin dedim.Beraber baya bi makara yapıp güldük.
  • Merhaba,

Sismik marka GASIS-M modeli gaz alarm cihazı evde takılı ver her şeye ötüyor. Yanından geçsen bile ötüyor sanki gaz alarm cihazı değil hırsız alarm cihazı. Kabusum oldu. Sizden biliyor iseniz bu bu alarm cihazının hassasiyet ayarının nasıl yapıldığını veyahut bu cihazı sistemin çalışmasına engel olmadan nasıl iptal edileceğini öğrenmek isterim. Yada bana adam akıllı düzgün çalışan her şeye ötmeyen sadece gaz kaçağına öten düzgün bir gaz alarm cihazı önerir misiniz...
  • Dun aksam sismik gasis-m modelinin hassasiyet ayarini değiştirdim. Cihazin arkasindaki 4 adet vidayi acip icindeki elektronik kartı plastik kapagindan ayirdiktan sonra 4 adet led size bakacak ve kirmizi olan sol tarafta olacak sekilde elektronik karti tuttugunuzda sol alt tarafta bir tane trimpot (ayarlanabilen drenc) olacak. Bu hassasiyet ayar zamazingosunu sağa dogru cevirdiginizde cihaz zırt pirt otmuyor. Ne kadar saga cevirirseniz o kadar cihazin ötmesi zorlasiyor. Burada dikkat edilmesi gereken bu hassasiyet ayarini en saga cevirip hic otmemesini sağlamak degil. Onemli olan ufacik bir kokuda otmesini engelleyip sizi rahatsiz etmesini onlemek. O yuzden şöyle yapabilirsiniz. Cihazin yaninda parfüm sıkıp otmeyecek kadar ve yaninda cakmak gazını actiginizda otecek kadar ayari sağa doğru cevirmelisiniz. DIKKAT BURASI ÖNEMLİ ben bu işlemleri yaparken tüm sorumluluğu kendi uzerime alip ayarları degistirdim sizlerde bunun sorumlulugunu alıyorsanız degistirebilirsiniz sonuçta gaz alarm cihazi sizi gaz kacaklarindan korumak ve guvenliginizi saglamak amaci ile üretilmiş eger siz hassasiyet ayarini çok hassas olmayan bir sekilde yaparsaniz ileride cihaz gaz kacaklarini yakalamayabilir ve buda insan hayati acisindan tehlikeli sonuclara neden olabilir.
     Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas

• erken davranmışsınız, ben de anlatacaktım resimleanlatmanız da çok güzel olmuş, elinize sağlık teşekkürler,

ben şirketten arkadaşı çağırıp yaptırmıştım sizin yaptığınızın aynısını yapmıştı, şu an çok cüretkar bir şekilde parfümü önünde sıkar olduk :))
  • enyo E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, alarmın olur olmaz herşeye ötmesinden kafayı yemek üzereydim, kolayca halletim
  • Gaz alarmı takma mecburiyeti kalkmış galiba. Benim kiradaki eve takılmadı.
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Bizim 6.5 sene oldu alarm isteğe bağlıydı taktırmadık. İlden ile yönetmelik farkı mı var?

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Yönetmelikler il den ile değişiyor mu pek bilmiyorum.
    Doğalgaz tesisatını bağlayan firma gaz alarmı takma mecburiyeti yok dedi kararı bana bıraktı, ben de istemedim.
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    O zaman hiç zorunlu olmamış demek .

• kolonyaya, yemeğe öten bir cihazda bende var. üstelik bunu açınca yukarıdaki cihaz gibi ayarının olmadığını gördüm.
    CO dedektörü ayrıca kullanıyorum. Bu cihazın yerine önerilebilecek cihaz tavsiyesi olan varmıdır?
     Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas Doğalgaz Alarmı Aşırı Hassas

• dehliz35 deki cihazın aynısı bende de var ve berbat. mutfakta takılı ama oturma odasında kolonya sürün, ötsün. ben de napsam bilmiyorum. Sanırım değiştiricez!
  • Alarm ötmeyen sadece teklike oldugunda gazı kesen bi sistem olmuyor mu?

• Ben çıkartıp attım bu dedektörü artık rahat rahat kolonya sürebiliyoruz

Tabi onun yerine önlem olarak kablosuz bir CO dedektörü taktım kafam rahat..
  • yav biride şu alarmı susturmayı göstersin kafam şişti arkadaş. altı üstü pişi yapacaktık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.