Şimdi Ara

Docker Linux container çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin, Docker kurmaya çalışırken çözülemeyen bir sorunla karşılaştım 2 gündür uğraşıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. Aldığım hata aşağıda uygulamaya çalıştığım çözümler sırasıyla:

1-BIOS üzerinden sanallaştırmayı etkinleştirdim

2-Windows özelliklerinden Hyper-V, Sanal makine platformu, Linux için Windows alt sistemini etkinleştirdim

3-WSL2 güncelleştirdim, WSL kapatıp açtım, güncelleştirdim

4- Olayı WSL üzerinden araştırmaya başladım çünkü kurarken WSL2 veyahut WSL üzerinden kurmana izin veriyor. İkisini de denedim bir fark olmuyor fakat Docker'ın kurduğu gibi WSL2 üzerinden Ubuntu 20.04 kurmaya çalıştım

–WslRegisterDistribution failed with error: 0x80370102

–Please enable the Virtual Machine Platform Windows feature and ensure virtualization is enabled in the BIOS.

–For information please visit Install WSL | Microsoft Docs

Böyle bir hata veriyor fakat WSL de başarıyla kurabildim. WSL2 ile ilgili genel bir sıkıntı var sanırım olay bunun üzerinden dönüyor

Docker da bir değişiklik olmadı Switch to Linux Containers'e geçmeye çalıştığımda bu görülen hatayı veriyor ama normal Windows containers de çalışıyor.

Aldığım hataları araştırdım hepsi aynı düzeltmeyi uyguluyor bir farklılık olmadı.

Kendi sisteminde Docker'ı çalıştırabilen var ise bana Windows Features'in resmini atar mı acaba? Değiştirsem belki olur çünkü bu ayarlar açık kalınca VirtualBox'da saçma sapan Windows hypervisor platform açık kalmalı gibi yanlış bir hata veriyor etkinleştirsem bile aynı hatayı veriyor. Buradaki Virtual Machine Platform hatası da aynı bir şeyden kaynaklanıp farklı bir hata veriyor. Yardımcı olursanız çok güzel olur bir işi yarım bırakmaktan zerre keyif almam. İçim içimi yiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.