Şimdi Ara

Doblo - Connect - Partner Tepee ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tepee derim şahsen bu ikisi arasında.Berlingo alırım gerçi bana kalsa ama neyse.Kango da tercih edilebilir ...
  • 8v olmasını hep dezavantaj olarak görmeyin.
    Konu ticari ise belkide 8v daha mantıklıdır.

8v alt devirlerde daha canlı olacaktır.
    Alt devirlerde daha canlı demek daha düşük devirlerde daha az gaz pedalı ile haşır neşir olarak
    rahatça vites değişip yürüyüp gitmek demektir.
    Buda yakıt ekonomosine artı yönde etkide bulunur.

16v biraz daha devirlenince uzar gider.

Ben Kangoo ile uzun yolda dahi 120 yi kolay kolay geçmiyorum.
    Sedece ben değil bu tarz araçların hitap ettiği kitle genelde bu şekilde.

Ozaman devirlendikçe performansı dahada artan uzayıp iden bir hafif ticarimi ?
    Alt devirlerde daha canlı , düşük hızlarda düşük devirlerde rahatça toparlayan hafif ticarimi ?

Herkesin görüşü elbette farklı olabilir.

Misal vereyim şirkette eski kasa 16v Corolla var.
    3000 devire gelene kadar hele bide büyük vitesde yakalanmışsan tam işkence.

Ama bendeki Kangoo öyle değilki
    4. vitesde 50 ye kadar düştün diyelim yol rampa değilse 3 almadan toparlar gider.
    Bunda torkda etkilidir illaki.

O yüzden diyorum kalkış olsa farklı , drag olsa farklı olabilir.
    Fikir yürütmek gerek , ağırlıkdı bu gibi şeyleri hesaba katmak gerek.

Babamdaki 65ps 160nm lik Eski kasa Kangoo ile Bendeki yeni kasa 85ps 200nm Kangoo Kalkışta iyi bir pilotajla geride bırakabilirim diye düşünüyorum.

• tepee tepee al tepee tepee kullan.. geç dobloyu, yeni kasasını, burda evimin yanında hem ford hem fiat bayii var, yeni dobloyu gördüm bindim hatta bayii'ci arkadaş tanıdık 2 tur attık, maa bizim tepee kadar konforlu gelmedi.. Bu arada 2 tur attığımız doblo sadece deneme sürüşü ve sergi için satışı daha yok, sanırım ocak yada şubat gibi gelecekmiş satılık olanlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarKnesS_44

doblo ile partneri karsılastırıp partner diyo aksam beni güldürdün puha

kardeş sen hiç ışılarda yanına 110 hp tepeeye yanışatınmı ? hız meselelesiyok tork tu oy du buydu biraz hikaye kalıyor ikiside heemn hemen kafa kafa ya denk araçlar doblonun vitesaralıkları biraz daha kısa oncak tepeedede buna karsılık geometrik tubo sitemi var 3 vites te son gordügün hız nedir? orta hallii bir viraja 160 kusurlu gibi bir hızla girebiliyormusun? once bunları bir dene sonra saygı cercevesi içinde ayrıntılı bir şekilde konuşalım dedigin doblodan benim amcanın oglundada var arabası kokune kadar açık hadi arabayı aldıgımda aldıgımda hadi amca oglu bi kapısaşılm dedi bitişte 2 araba boyu peşime gelemdi ben bunu bizzat test ettik sende bir et ondan sonra yorumlarını kat
  • quote:

Orijinalden alıntı: eypskry

quote:

kardeş sen hiç ışılarda yanına 110 hp tepeeye yanışatınmı ? hız meselelesiyok tork tu oy du buydu biraz hikaye kalıyor ikiside heemn hemen kafa kafa ya denk araçlar doblonun vitesaralıkları biraz daha kısa oncak tepeedede buna karsılık geometrik tubo sitemi var 3 vites te son gordügün hız nedir? orta hallii bir viraja 160 kusurlu gibi bir hızla girebiliyormusun? once bunları bir dene sonra saygı cercevesi içinde ayrıntılı bir şekilde konuşalım dedigin doblodan benim amcanın oglundada var arabası kokune kadar açık hadi arabayı aldıgımda aldıgımda hadi amca oglu bi kapısaşılm dedi bitişte 2 araba boyu peşime gelemdi ben bunu bizzat test ettik sende bir et ondan sonra yorumlarını kat

Biz burda 92 liği ile karşılaştırıyorduk bu birincisi kardeş.
    Geometrik değil değişken geometrili turbodur o caka satmak yerine arabanızın özzelliklerini iyice öğrenin bu ikincisi kardeş.
    Ayrıca biz yeni doblo ile karşılaştırıyoruz eski dobloyu eski partner le karşılaştırırsın yeni doblo çıktığında ikimiz kalkalım istediğin viraja girelim beraber buda üçüncüsü kardeş.

Saygılar

• Partner'in yanında şuan ki kasa doblo ve connect çok sert ve konforsuz gelir.
  • Ticari başlıgı yine benim aracım seninkini döver moduna girmiş. Konfor odaklı kullanacaksanız Partner Tepee almalısınız. Doblo şu anki kasa oldukça problemsiz ve narin bir araç değil; kirli pis pasaklı işlerde doblo kullanabilirsiniz yük altında dahi tangır tungur gitse bile işini sorunsuzca yapıyor. Multijet güzel bir motor HDI'dan dayanıklı olabilecegini düşünüyorum ancak 1.3 multijet motor 1.6 HDI psa motor ile aynı oranda yakıt tüketiyor.Connect 90hp en üst donanımlı seçeneği yakın bir akrabamda var yakıt sarfiyatı gerçekten yüksek, yüksüzken midenize kadar sallaması da cabası.
    İş amaçlı kullanımı olmayacaksa hiçbir hafif ticariyi önermiyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

quote:

quote:

Geometrik değil değişken geometrili turbodur o caka satmak yerine arabanızın özzelliklerini iyice öğrenin bu ikincisi kardeş.
    Ayrıca biz yeni doblo ile karşılaştırıyoruz eski dobloyu eski partner le karşılaştırırsın yeni doblo çıktığında ikimiz kalkalım istediğin viraja girelim beraber buda üçüncüsü kardeş.

Saygılar

sen psadan iyimi virajlara girersin doblo ile onumu diosun?

• osmanlı kardeş, yeni çıkacak olan dobloyu ne yaparsan yap ama, tepee'nin ayarına getiremezsin...
  • dostum sana tek bişey soyliym fiattan uzak dur geçen gezdım plazada işçilik sıfır. Dış Cam çerçevelerinin lastikleri dokunsan acılcak, kapı tutamaçları arasında 10 cm bosluk anlamadım bu araçlar nasıl kontrol edilip plazaya konuyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

osmanlı kardeş, yeni çıkacak olan dobloyu ne yaparsan yap ama, tepee'nin ayarına getiremezsin...

Görücez kardeş çıkınca görücez asla tepee kötü demiyorum ancak karşılaştırıp görücez

@aziz76

Kardeş f1 felan snrm senin psa viraj fln garip ya bi insanın kendi fikri olmayıp da başkasının fikrini ve ürettiğini para ile satın alıpda bu kadar ilahlaştırması millete duayen gibi göstermesi gerçekten çok garipsiyorum

Saygılar
  • aynen katılıyorum sana..
  • quote:

quote:

quote:

Saygılar

92 lik dediginde berlingo diye belirtseydiniz ne kadar güzel olacaktı allaha sukur aracımım tum ozelliklerini biliyorum kimseye caka satacak bir kişiligede sayip degilim ancak siz oyle olarak ustunuze aldıysanız o sizin probleminiz Kardeş diye hitap etmezsenizde sevinirim benim için hiç fark etmez eski doblo eski partner yeni partner yeni doblo daha dogmamış cocuga don biçiyorsunuz
    iyi okuyunuz lütfen ne konuşuluyor 1,9 jtd 105 hp doblodan bahsediyorlar bende kendi aracımı kıyaslarım bu motorla

• kendi fikrim ama bana cok tüpsiz geldi on taraftan

Doblo - Connect - Partner Tepee ?
  • quote:

quote:

osmanlı kardeş, yeni çıkacak olan dobloyu ne yaparsan yap ama, tepee'nin ayarına getiremezsin...

Görücez kardeş çıkınca görücez asla tepee kötü demiyorum ancak karşılaştırıp görücez

@aziz76

Kardeş f1 felan snrm senin psa viraj fln garip ya bi insanın kendi fikri olmayıp da başkasının fikrini ve ürettiğini para ile satın alıpda bu kadar ilahlaştırması millete duayen gibi göstermesi gerçekten çok garipsiyorum

Saygılar

kardes ben f demedim dedigim laf şu bunun cevabını istiyorum konfor yoltutuşu olarak doblo psadan ıyımı?

• quote:

Orijinalden alıntı: aziz 76

quote:

quote:

@aziz76

Saygılar

kardes ben f demedim dedigim laf şu bunun cevabını istiyorum konfor yoltutuşu olarak doblo psadan ıyımı?

Evet iyi değil peki sen de şunun cevabını ver psa güç ve ekonomiklik açısından doblodan iyimi? Şu anki doblodan bahsediyoruz!

Yeni çıkıcak dobloyu hep beraber görücez ancak şunu temin ederim konfor ve yol tutuşu sizin kabul edemiceğiniz kadar artmış olucaktır

Saygılar

• tamam osmanlı kardeşş, yeni doblon çıksın bakalım tepee'den caddyy'den connetc'den bakalım ne kadar çok konforlu? yeni donanımları sayarsan bana bunlar zaten diğerlerinde mevcut, bizimkilerde olmayan bişey söyleyebilirmisin bana?
  • Benim arabam mesela, 100 km'de 5 litrenin altında bir yakıt sarfiyatı var bunu kendim denedim gördüm.. Ama doblo'nun yakıt sarfiyatı eminim birazdaha yüksek olacaktır göreceksin....
  • Haa, Şuda var, herkese kendi beğendiği araç'tan başkası yalandır o ayrı konu, buna kimse bişey diyemez.. Sonuçta yeni doblo'da güzel bir akım yakalar bu bir gerçek, zaten en çok satılan ticari doblo değilmi? bunda en büyük etken fiyatının ucuz olmasıdır, baksana aylık 500'tl'ye doblo veriliyor.. Yeni kasa piyasada denenmeye başladıkça görücez burda yorumları....
  • Gömedik ama şimdilik doblo çirkin bence...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.