Şimdi Ara

doblo 1.2 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
49.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

1200cc motorda perfonmans aramak çok büyük hata olur. şahsen bu araçla 120 km hıza ulaşmak için epey bir ter döktüm. tam anlamı ile anti perfonmas bir araçtır.

hatta bana sorarsanız gaza bastığınız zaman '' bi dakka acabaa biri gazıma mı bastı, dur bi dakka gidicem acele etme, bana panik yaptırma'' diyen bir motor vardır üstünde..

Aynı hissi 1.4 fire motorda bende hissediyorum belki fiat motorların genel karakteri bu,aracım linea sanırım doblo ile aynı kg'dır.
  • 1.2 mi?Hiçç ama hiçç tavsiye etmemmmm.kafanı vurursun
  • 1.2 alıp öyle bi hata etme.Kocaman kasayı 1.2 nasıl kaldırsın.1.3 Multijetlerini al.Araba 1.3 olmasına rağmen acayip bi performansı var...
  • Adamı resmen pişman etmişsiniz yaw. Herkesin ağzında şu laf 1.2 motor o kasayı nasıl taşısın. İZMİR kemalpaşa ya gelin sizi biraz gezdireyim. 1.2 doblo görün. teoriler uydurupda bişeyleri karalamayın. Ve saçmalığa bak 1.2 benzinli alacağına 1.3 multijet al. 1.2 ile 1.3 arasında da ne fark vardır ama. 1.3 multijetler ancak arkamdan gelir. hemde lpg de benzine gerek bile yk. 4+1 + 400kiloya yakın bajajla MANİSA\DEMİRCi'ye gidiyorum her ay. Çok memnunum. Kullanmayanlar bilemez.
  • konu güzel hortlamış.
  • ya hiç taşımasa o motorlu bi dobloyu trafiğe çıkarırlar m bi düşünün???

1,3 multijet ede çekmiyor diyenler var ama istediğin youşu çıkar çoğu dizelede sol çekiyor yeterki devrini iyi kullan bak ozaman nasıl gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 5 Ekim 2008; 21:33:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

ya hiç taşımasa o motorlu bi dobloyu trafiğe çıkarırlar m bi düşünün???

1,3 multijet ede çekmiyor diyenler var ama istediğin youşu çıkar çoğu dizelede sol çekiyor yeterki devrini iyi kullan bak ozaman nasıl gidiyor

boşver biz motorlardan memnunuz.

• fıat'ın motorlarını hangi kasaya koyarsan koy çeker sorun burda değil sorun fıat'ın motorlarını çekemeyenlerde :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafasefa

fıat'ın motorlarını hangi kasaya koyarsan koy çeker sorun burda değil sorun fıat'ın motorlarını çekemeyenlerde :)

• quote:

Orjinalden alıntı: mustafasefa

fıat'ın motorlarını hangi kasaya koyarsan koy çeker sorun burda değil sorun fıat'ın motorlarını çekemeyenlerde :)

bende öyle diyordum ..Bu bölümde açtığım bir albea konusu var 1.2 albea 3 kişi sömürdü benzini , gitmedi ve virajada girmedi..
  • arkadaslar hani derler ya ağzı olan konusuyor :) bence doblo 1.2 si olan konussun , yorumu kullananlar yapsın . kulaktan dolma bılgılerle degıl...
    bendede var 1,2 arac ekonomı amaclı uretılmıs bır arac o yuzden performans beklemek yanlıs olur... suanda 10 lıralık lpg ıle ızmırde 50 km gıdıyor ... lpg 1,90 hesabını sız yapın
    10 lıryaa cesme otobanında 72 km gıdıyor 90 ı gecmemek sartyla... dedıgım gb sız aracı ne amacla kullanıyorsunuz ona baglı .. dersenızkı basınca nasıl yakıyor bu meret basıncada otobanda 140 la 42 km gıdıyor bununda hesabıı sız yapın . fıyatlar gunceldır..
  • 1.2 Doblodan uzak dur ikinci eli çok zayıf ve motor kasaya zayıf geliyor arac boşken bile oldukça hantal burada şimdi bazıları bu araç ekonımi için üretildi diyecek fakat hepsi hikaye arac hızlandırmak için gazafazla basman gerekecek. rampalarda araç çok yavaşlayacak ve sen yine gaza basacaksın benzinciye gidip depoyu doldurduğında bune diyeceksin 1.2 az yakması lazım ama malasef öyle değil.Bunu bizzat yaşamış biri olarak anlatıyorum.

Yakıt tüketinimde araç ve motor birbirine orantılı olmalıdır.
  • Teknik veriler hiçde senin dediğin gibi değil

Doblo 1.2 benzinli

Ağırlık :1190 kg.

Dingil Açıklığı :2566 mm.

Bagaj Hacmi :750 lt.

Motor Yeri :Önde Enlemesine

Motor Tipi :OHC (üstten tek eksantrik)

Motor Hacmi :1242 cc

Silindir Sayısı :4 adet

Valf :8

Besleme :Çok Noktadan Enjeksiyonlu

Yakıt Türü :Süper Benzin

Yakıt Deposu :60 lt.

Max Güç :65/5500 HP

Max Tork :102 Nm/3500 dd

Maximum Hız :142 km/s

0-100 km Hızlanma :18,9 saniye

Çekiş :Önden çekiş

Şanzıman Türü üz

Vites Adedi :5

Lastikler :175/70 R14

Fren Ön :Hava kanallı disk

Fren Arka :Kampana

Yakıt Tüketimi :7,5 lt (Ortalama)

9,6 lt (Şehir İçi)

Doblo 1.3 multijet

Ağırlık :1280 kg.

Dingil Açıklığı :2566 mm.

Bagaj Hacmi :750 lt.

Motor Yeri :Önde Enlemesine

Motor Tipi :OHC (üstten tek eksantrik)

Motor Hacmi :1248 cc

Silindir Sayısı :4 adet

Valf :16

Besleme irek Dizel Enjeksiyonlu

Yakıt Türü izel

Yakıt Deposu :60 lt.

Max Güç :70/4000 HP

Max Tork :180 Nm/1750 dd

Maximum Hız :145 km/s

0-100 km Hızlanma :16 saniye

Çekiş :Önden çekiş

Şanzıman Türü üz

Vites Adedi :5

Lastikler :175/70 R14

Fren Ön :Hava kanallı disk

Fren Arka :Kampana

Yakıt Tüketimi :5,5 lt (Ortalama)

6,5 lt (Şehir İçi)

quote:

Orjinalden alıntı: sametcakal

Adamı resmen pişman etmişsiniz yaw. Herkesin ağzında şu laf 1.2 motor o kasayı nasıl taşısın. İZMİR kemalpaşa ya gelin sizi biraz gezdireyim. 1.2 doblo görün. teoriler uydurupda bişeyleri karalamayın. Ve saçmalığa bak 1.2 benzinli alacağına 1.3 multijet al. 1.2 ile 1.3 arasında da ne fark vardır ama. 1.3 multijetler ancak arkamdan gelir. hemde lpg de benzine gerek bile yk. 4+1 + 400kiloya yakın bajajla MANİSA\DEMİRCi'ye gidiyorum her ay. Çok memnunum. Kullanmayanlar bilemez.

• kardeş gerçekten hiç o arabayı alma seni üzer albea 1.2 16v var onda bile zorlanıyo
    kolay gelsin
  • 2006 model 1242 motor gücüne (1.2) MPI sahip doblo aracı 3 ay evvel satın aldım.
    Araç üzerinde sıralı sistem lpg kiti var. Ben araç sollıyamam araçın motoru küçük olduğundan çekemez zannediyordum. Daha önce cıtroen 1.9 D araçım vardı. Bu doblo arabası cıtroenden daha kuvvetli ve çekiş güçü ve ataklığı daha performanslı. Yalnız Cıtroen berlingo kadar rahat değil. Çünkü doblolorda arka salıncaklarda tek yaprak makas var. Biraz daha fazla sallıyor.

Araçta lpg kitinin takılması hiç performans düşüklüğü yaratmıyor. Bu araçı alacak olan arkadaşlara tavsiye ederim. Çünkü araç çok noktadan enjeksiyonlu. Benzindeki performans ne ise LPG'de aynı başarıyı gösteriyor. Hem de dizel araçlardaki yüksek masraflar bunlarda yok denecek az. Selam ve Sevgilerimle.
  • doblo 1.2 bence çok toparlak bi araba bende var van'a giderken 150 yaptım tek sorunu 140 km den sonra biraz yavaş hız alıyor tek sorunu bu yok kasa ağır yok taşıyamaz bunlar bir takım uydurma laflardır varya doblonun motoru ısuzu komyoneti bile çeker
  • 2004 fiat doblo 1.2 actual arabam var. 2 aydır kullanıyorum. param ancak buna yetti. 11300 tl ye aldım. sıralı sistem lpg var. arabayı almadan önce 1.2 motor alınırmı? diye benimle dalga geçtiler. çekmez dediler. yukardaki arkadaşlardan hangilerinin 1.2 doblosu varki konuşsun? ben yarış yapmıyorum. bu arabayı ben 1993 toros ile takas ettim. torosun performansını çekişini herkes bilir. inanın torosu unuttum. gayet memnunum. şehir içi 210 tl, uzun yolda 180 tl yakıyor. birçok kere yakıtını ölçtüm. kendim motordan da anlarım. hodri meydan derim benim diyen ustaya. motor hacmi küçük olabilir. bu sadece ilk kalkışlarda dezavantaj sağlar. fakat bu araca takılan şanzıman ağır hizmet tipi şanzımandır. 1 ve 2. viteslerde rölanti de bile 60-70 derecelik rampaları çıkarsınız. yani motora göre şanzıman tesis edilmiştir. ben bu arabada düz yolda 180 km yi gördüm hemde lpg de. yukarıda ki sallayanlara kulak asmayın. normal bir aile arabası için ideal bir araç. inanınki 1.3 mjet i olanlar benim arabaya binince çok şaşırıyorlar. biz bunu böyle bilmezdik diye. amacınız yarışmak, ışıklarda ilk önce pati çekerek kalkış yapmak, bolbol trafik cezası yemek, km de 350-450 tl yakmak ise bu araç size göre değil. size ancak 1.9 jtd yakışır. ben hayatta otomobilde dizel almam. tırtırtırtır sesini çekemem. ben arabayı konfor için alıyorum kuru gürültüsü için değil. ama eğer imkanınız varsa 1.4 16V dobloyu daha çok tavsiye ederim. saygılarımla...

• ticari olarak kullanılmayacaksa şiddetle öneririm . şehir içi 10.4 litre şehir dışı 4.6 litre yakıt tüketimi var performansı ise hiç fena sayılmaz tabiki dik yokuşlarda bayılır ama öyle abartıldığı gibi kötü değildir

Not: Aracım 2005 Model 38.000 km 1.2 Actual Doblo
  • valla çekişse çekiş, kalkışsa kalkış 1.3 mj olan geçsin yanıma kalkalım 500 mt yarışa.
    millet bilip bilmeden çamur atar izi kalsın. sene olmuş 2014 antalya gibi bi yerde şehir içi 215 krş şehir dışı 190 krş yakıyorum varmı ötesi
    yedek parçası ucuz
    yanlış anlaşılmasın 1990 mdl BMW den sonra aldım bu arabayı 2006 dobloyu hiiiiiiççte pişman değilim vallahi.
    bana dalga geçen arkadaşlarda artık 1.2 doblo ya biniyor. adamlar dacia loganları satıp.
    selametle
  • bu ne horttur ya hey gidi gunler hey bu mesajı yazdıgımı bıle hatırlamıyorum bu arada 1.2 doblo almadım ama 1.9 jtd dobloya bındım 2 yıl vergi sorunu yuzunden sattım yoksa arabam dan cok memnundum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion45 -- 25 Mart 2014; 22:40:26 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.