Şimdi Ara

DNS verileri Datacamp Limited isimli bir şirketin üzerinden mi aktarılıyor?l (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dns sunucusu kullanmıyorsanız direk sağlayıcı çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erhanercan kullanıcısına yanıt

modemde dinamik dns diye bir ayar vardı o aktifdi sanırım ondan kontrol ettim ama demek ki dns sunucusu kullanılmıyormuş ağda bilgi için teşekkürler.

• erhanercan kullanıcısına yanıt

Gıbırnet sağlayıcı ile girdim. Dns cloudflare kullanıyorum. Testi yaptığımda sadece cloudflare in ip si bir de bulgaristanda cloudflare ip si mi ne çıktı.

• Dns si modemden girdim.

• sağlayıcının DNS adreslerini kullanıyorsun en temizi. bende de öyle

• blindness B kullanıcısına yanıt

ISS'niz neden yurt dışı DNS servislerini fallback için kullanmış onlara sormalısınız. DNS'in yurt dışında ya da yurt içinde olmasının sıradan kullanıcılar için erişim süresi dışında hiçbir anlamı yok. Önemli olan DNS trafiğiniz pazarlama amacıyla bir yerlere satılıyor mu satılmıyor mu? Yurt içi ISS'nin DNS'i olunca satılmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnSplendidNinja -- 20 Mart 2022; 12:51:22 >
  • Hizmet satın aldigim bir firmayı tercih ederim DNS saglayicisi olarak. Onun bir taşeronunu değil.

Hukuki sorumluluklar bile farklı farklı. Sözleşme yaptığım firma nere, bunlar nere..

Bir de ilk mesajda hiç bir yerde geçmemesine rağmen Adguard vb DNS VPN proxy vb. İsimleri geçiyor. Konu adguard değil, cloudflare değil.

Konu, hiç bir kullanıcı ayarı söz konusu olmadan, örneğin sıfır bir cep telefonu, bir tablet, bir bilgisayar ve sıfır modem kullanılmasına rağmen, yani kullanıcının network ile alakalı müdahalesi, tercihi ve rızası olmadan, kullanıcının internet hizmeti kullanmak amacı ile sözleşme yaptigi firmanın, müşterisini yabancı ve sözleşme yapmadığı ve tanınmayan bir firmadan hizmet almaya *zorlaması*.

Sonuç olarak ücretsiz de olsa, Datacamp Limited isimli bir firmadan hizmet alıyoruz. Bu firma kimdir tanımıyoruz. Sahibini bilmiyoruz. Sorumluluğu nedir bilmiyoruz. Hukuki kimliğini bilmiyoruz. Aramızda sözleşme yok. Tanımıyoruz. Bilgiyi napıyor sorgulama imkanımız bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 21 Mart 2022; 1:40:3 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.