Şimdi Ara

DLS C6A 16CM-HERTZ ESK 165.5- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arabam sedan.daha once 2 takım ınfınıty 6030 cs kullanmaya calıstım.lakın kullanamadım.tisleri cok sesli calsıyor basım sısyordu.4 tane tesıssatcıya baktırdım.lakın cozemedıler problemı bende sokup sattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: efesaruhan

arabam sedan.daha once 2 takım ınfınıty 6030 cs kullanmaya calıstım.lakın kullanamadım.tisleri cok sesli calsıyor basım sısyordu.4 tane tesıssatcıya baktırdım.lakın cozemedıler problemı bende sokup sattım

şimdi yeni serileri çıktı 6500 cx modelleri ama infinty güzel kaliteli ama ben bas ağırlıklı sevdigimden hsk 165 e döndüm ,bnm arabanda sedan iki takımla net bir ses düşünüyorum ama hyrlısı bakalım ,bu arada tek takım düşünürseniz focal ps 165 var onuda öneririm orta veya üst seri sayılabilir siz bi karar verin yine konuşuruz hyrlı geceler

• 2 gun once dls rs6 satin aldım montajini kendim yaptim.montaj bitmesine yakin hoparlörün gobek kısmında dls yazan kismina kolum deydi.birazcik icine girdi.sonrasinda sesi acinca sonlara dogru patlak hoparlor gibi caliyor.cok canim sıkıldı.cumartesi elektirikli süpurge ile yavas yavas cekmeye calıscam.birde kickerın l5 40cm subını 1 ohm bağlantıda sm 1502 ile besliyorum gaini ortalara kadar acmama rahmen randıman alamıyorum.acaba nedendir anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 gun once dls rs6 satin aldım montajini kendim yaptim.montaj bitmesine yakin hoparlörün gobek kısmında dls yazan kismina kolum deydi.birazcik icine girdi.sonrasinda sesi acinca sonlara dogru patlak hoparlor gibi caliyor.cok canim sıkıldı.cumartesi elektirikli süpurge ile yavas yavas cekmeye calıscam.birde kickerın l5 40cm subını 1 ohm bağlantıda sm 1502 ile besliyorum gaini ortalara kadar acmama rahmen randıman alamıyorum.acaba nedendir anlamadım.

kardeş mrb şasırdım ve üzüldüm ya o göbek sesi etkilememesi lazım bi yanlışın var göbek görüntü ya :/ bide dls yani ses olarak bi çoğundan tatlıdır anlamadım ki

• benim arabada basit bir sistem var compenentler esk 165 ..bugunku bilgim olsa hertz almam bu markanın compenentları iyi degil..hem ses kalitesinde hemde saglamlık acısından..özellikle twitterları sorunlu benim twitterlarda arızalandı..neden arızalndı diye bir araştırma yaptım twitter içindeki sargıların dışarı çıkartılmasında kullanılan ince 0,3 luk tel, sargı ile tam lehimlenmemiş zamanla kopuyor..hertzin twitterları yanıyor dedikleri sey aslında işçilik ve üretim hatası..bunu italyaya elettromedia ya mail attım geri dönende olmadı neyse bende twitterı tamir ettim ama tekrar arabada kullanmadım baska marka kaliteli twitter aldım şimdilik memnunum..sonuçta hertz compenetları sorunlu ..eşdeğer markalara mumkunse bir üst sınıftakilere bakmakta yarar var..açıkcası alman ve amerikan markalarını incelek daha mantıklı..vibe bile hertzden daha dayanıklı..

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

benim arabada basit bir sistem var compenentler esk 165 ..bugunku bilgim olsa hertz almam bu markanın compenentları iyi degil..hem ses kalitesinde hemde saglamlık acısından..özellikle twitterları sorunlu benim twitterlarda arızalandı..neden arızalndı diye bir araştırma yaptım twitter içindeki sargıların dışarı çıkartılmasında kullanılan ince 0,3 luk tel, sargı ile tam lehimlenmemiş zamanla kopuyor..hertzin twitterları yanıyor dedikleri sey aslında işçilik ve üretim hatası..bunu italyaya elettromedia ya mail attım geri dönende olmadı neyse bende twitterı tamir ettim ama tekrar arabada kullanmadım baska marka kaliteli twitter aldım şimdilik memnunum..sonuçta hertz compenetları sorunlu ..eşdeğer markalara mumkunse bir üst sınıftakilere bakmakta yarar var..açıkcası alman ve amerikan markalarını incelek daha mantıklı..vibe bile hertzden daha dayanıklı..

kardeş başına bi aksilik gelme die genel konuşma bence ,okadar hertz alan kullanan var bı sıkıntı duyum yok ilk kez senden duyuyorum özellikle mid takım olarak ,bende de iki takım hsk var öttürüyo resmen ,inş yakında çok daha iyi bir sterio baglayıp tam kapasite kullancam :)

• quote:

2 gun once dls rs6 satin aldım montajini kendim yaptim.montaj bitmesine yakin hoparlörün gobek kısmında dls yazan kismina kolum deydi.birazcik icine girdi.sonrasinda sesi acinca sonlara dogru patlak hoparlor gibi caliyor.cok canim sıkıldı.cumartesi elektirikli süpurge ile yavas yavas cekmeye calıscam.birde kickerın l5 40cm subını 1 ohm bağlantıda sm 1502 ile besliyorum gaini ortalara kadar acmama rahmen randıman alamıyorum.acaba nedendir anlamadım.

Göbek aslında pek önemli değildir.
    Mekanik yapısında bir sorun olmuştur diye düşünüyorum.
  • ben göbekten oldugunu zannediyorum bakalımcumartesi uğraşcam biraz olmazsa tamır ettırcem
  • Bence problem genel ama herkste çıkmayanblir yabacı sitelerdede bu sorundan bahsedilmiş ayrıca üretici firma 2013 üretimi twitterları yeniledi bu sorunlar yüzünden ok

• hangi sitede bahsedilmiş bende bakıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

Bence problem genel ama herkste çıkmayanblir yabacı sitelerdede bu sorundan bahsedilmiş ayrıca üretici firma 2013 üretimi twitterları yeniledi bu sorunlar yüzünden ok

Vallayı kardeş bnmkiler 2013 yapımı degıl biri eski seri hsk digeride 2011 2012 üretim bilemiycem ama umarım sorun yaşamayız

• efesaruhan E kullanıcısına yanıt
    biraz geç döndüm kusura bakma genelde ingiliz sitelerinde oto müzik sistemleri tartışılıyor..amerikan siteleride var ama orada hertz yok daha doğrusu avrupalı bazı markalar dışında pek sallamıyorlar...
    http://www.caraudioforumz.com/#general-car-audio

• ayrıca abd de ses sistemi yapacaksan yukarıdakı kızın saclarını örgüden çıkartacaksın arkadaş ..bu işleme hairtrick deniliyor youtubeda birsürü var....bizim gibi arabalarında düşük sistem yapanlar faso fiso adamların gözünde (kaliteli yapanlar hariç)..bu arada bizim ülkemizde yok ama abdde carsound fuarı var inanılmaz..eger zaman tatil paramda olursa sırf bu yuzden los angelesa gidicem..

• quote:

Orijinalden alıntı: jamara

Dls almak daha mantıklı.

hocam bu dlslerin fiyatlarına nerden bakabilirim acaba?
  • problemi bi nebze çözdüm.gain ayarını birazcık kıstım.bass şiddetini 2 kademe indirdim.cızırdamayı kesti.dlsyi türkiyede çağlayan elektronik satıyor.lakin şunu söyleyim dlsnin teknik servis hizmeti yokmuş.
  • quote:

problemi bi nebze çözdüm.gain ayarını birazcık kıstım.bass şiddetini 2 kademe indirdim.cızırdamayı kesti.dlsyi türkiyede çağlayan elektronik satıyor.lakin şunu söyleyim dlsnin teknik servis hizmeti yokmuş.

demiştik göbek le ilgili degil die teknik servis yok mu o kötü ya yarın ö bür gün bişey olsa işi iyi bilen birine götürmek lazım ozaman

• quote:

Orijinalden alıntı: innsofheaven

quote:

Orijinalden alıntı: jamara

Dls almak daha mantıklı.

hocam bu dlslerin fiyatlarına nerden bakabilirim acaba?

Çağlayan elektronik dlsnin distribitörü arayın bir konuşun fiyat verirler.
  • çağlayan satış yapıyor lakin teknık anlamda yadımcı olamıyorlar.teknık konuda baska bır fırmaya yonlendırıyorlar
  • Hortlattım biraz ama :) acil bilgi lazım yardımlarınızı bekliyorum...

Rover 25 aracıma 1 takım component almak istiyorum. şu 3 modellerde kaldım,
    kullanıcılar hangisini tavsiye eder veya etmez nedenleriyle birlikte bilgilendirirseniz çok sevinirim...

- Focal Access 165 AS 2-Way Components

- DLS Reference RC6.2 2-Way Components

- Hertz Energy ESK 165.5

* Ve amfi öneriniz ne olur? Bu arada illa lazım mı?

" Pioneer deh-p5050ub" ile kullanacağım... sağ sol olarak 3 çift amfi için rca çıkış var sanırım...

DLS C6A 16CM-HERTZ ESK 165.5-
     DLS C6A 16CM-HERTZ ESK 165.5-

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.