Şimdi Ara

Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
0
Favori
122.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benide ekleyin...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luminesans -- 13 Mayıs 2007; 4:40:51 >
  • bendede Acer travelmate 4233 var

core2 T5500 1.66 ghz İşlemci

512 mb ram

up to 256 mb geforce 7300 ekran kartı

100 gb hdd

Tek kötü olabilecek yanı ekranının parlak olmaması diğer özellikler bakımından oldukça tatmin edici.
  • bende de msi m675 war. özellikleri imzamda yazıor.. herkese kolay gelsin..
  • benq joybook r55 var bende de.Beni de ekleyin
  • vaio sz450n/c
  • Toshiba M70-159
  • PACKARD BELL MX67-P016
  • ASUS F3JP
    gerçekten ideal ve her bi şey var üzerinde
    incelemeden almayın
  • Ya arkadaşlar bir sitede aşağıdaki msi notebook 945 ytl (599$+kdv) bu laptop nasıl alınır mı? Ram takvisesi yapsam vistaya terfi edebilir miyim? Bilgisayarcı arkadaşım alma boşuna stok eritiyorlar bu makine vista mista çalıştırmaz dedi. Bir de siz söyleyin, boşuna dünyanın parasını vermeyelim bir laptopa.
    Chip Seti NVIDIA Ge Force 6100 Chipset
    İşlemci / Hızı AMD Turion 64 MK38 2.2GHz
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 WXGA Bright View
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı NVIDIA® GeForce™ Go 6100
    Sistem Belleği 512MB 667Mhz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 80GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı Tümleşik
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN
    Bluetooth Özelliği Yok
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) ? 4
    FireWire Var
    Seri Port Yok
    Paralel Port Yok
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Boyutlar 358 x 259x 27-33mm
    Ağırlık 2.9
    Paket İçeriği Notebook

• bunu sen başka yerdede sormuştun..ben bu ürünü yeni sipariş verdim ve almaya karar verdim..almadan bayağı bi inceleme imkanım oldu..ram ini 1024 yapıp rahatça vista kullanabilirsin.. çünkü bu özellikte diğer farklı makinaları vistalı satışı var..bazı arkadaşlar olmaz demişler... peki neden olmadığını söyleyebilirmi..aydınlatsınlar bizi..
    quote:

Orjinalden alıntı: sukber

Ya arkadaşlar bir sitede aşağıdaki msi notebook 945 ytl (599$+kdv) bu laptop nasıl alınır mı? Ram takvisesi yapsam vistaya terfi edebilir miyim? Bilgisayarcı arkadaşım alma boşuna stok eritiyorlar bu makine vista mista çalıştırmaz dedi. Bir de siz söyleyin, boşuna dünyanın parasını vermeyelim bir laptopa.
    Chip Seti NVIDIA Ge Force 6100 Chipset
    İşlemci / Hızı AMD Turion 64 MK38 2.2GHz
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 WXGA Bright View
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı NVIDIA® GeForce™ Go 6100
    Sistem Belleği 512MB 667Mhz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 80GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı Tümleşik
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN
    Bluetooth Özelliği Yok
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) ? 4
    FireWire Var
    Seri Port Yok
    Paralel Port Yok
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Boyutlar 358 x 259x 27-33mm
    Ağırlık 2.9
    Paket İçeriği Notebook

• makinanın kalitesi nedir bilemem ama şu anda en uygun fiyatlı laptoplardan... acer 5101 ler çok popüler birde onlarla kaşlaştırırsak

birkere onboard ekran kartı daha iyi x200(diğer adı x1100) e oranla go 6100 ler %7 fln daha performanslı, bu fiyataki aletlerde tv out olmuo msi da var ram hızı 500 lü oluo genelde bunda 667mhz, klavyeye desktop bilgisayarlardaki gibi Numerik klavye sıkıştırmışlar yani birçok laptop klavyesinden farklı bu iyi mi kötü birşey mi tartışılır (sıkıştırdıkları için touchpad ortada diil biraz solda dikkat ederseniz). 70 milyona bir 512 ram daha eklerseniz çok güzel olur (üstelik 2 slot dolu olcaından dual çalışır sanırım buda ekstra performans demek) Acerlardaki gibi birde kamera olsaymış üstünde güzel olcakmış

beni düşündüren ekran kalitesi nedir + touchpad klavye kalitesi nedir.

ayrıca vista çalıştırmaz dien sallamış...vista çalışır ama performansı düşük olur ki zaten vista şu anki bilgisayarlarda yüksek performansla çalışsın diye üretilmiş bir işletim sistemi diil.Bence günlük kullanımlar için önümüzdeki 10 sene vista yüklemesekte olur şahsen ben kullandım vistayı beenmedim sildim bidaa da ömrüm boyunca kurmam (tek özelliğini sevdim oda istediiniz programa istediiniz ses yükseklii ayarını verme başka numarası yok ):DStok erittikleri belki doğru çünkü yakında yeni işlemciler gelior fiyat düşüşleri elbet beklenio ama şu makinaya bakarsanız şöyle bir her işinizi rahat görür.İşim office uygulamaları photoshop günlük kullanım vs diyosanız yeterli olcaktır ama oyun oynıycam derseniz zaten laptoplar oyun için diil...yinede istedinizmi Nfs Championship Manager oynarsınız :) günlük kullanım için eğer malzeme kalitesi ortalama ise klavyesi ergonomikse gayet güzel bi ürün. 1 milyar altı laptop mu satılıo bu özellikte.nerdeyse masaüstü sistem fiyatına

ayrıca aynı makina şurda 844 milyon daha da oha diyebilceiniz bi fiyat. Polen bilgisayarda niye buakdar ucuz bilmiyorum adamlarin birde aynı isim üzerinden motosiklet ihracatı var çok kaliteli ve ucuz bir çinli markaya ait ordan bilirim güvenilir olduklarını.

http://www.polenbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=MSIM670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafesan -- 28 Mayıs 2007; 15:05:57 >

• Daha dün aldım Toshiba A200-1CR...İnternet amaçlı kullananlar için yeterli gibi...
  • bende dün aldım...
    acer aspire 5602wlmi
    core duo 1.66
    1 gb ddr2
    80 gb sata
    15.4" crystalbrite ekran
    ati x1300 128mb
    çok memnunum bilgisayardan :))))
  • Toshiba A100-786 incelemesi yapan var mı?İLk mesajda göremedim.Bide Bimeks'te kampanya varmış.Bu bahsettiğim ürün 1249$+KDV.Ayrıca 333$'lık hediye çeki hediye.Bundan almayı düşünüyorum..Ne dersiniz?
  • arkadaşlar iki laptop arasında aldım birinder birini alacağım sizlere danışmak istiyorum

1. 1300 dolar ve 2 yıl garantili yurt dışından gelen http://www.toshibashop.com.tr/detay.asp?sid=NB%20TB%20A100-906 linkteki bilgisayar

2.bilgisayar ise sağlık bakanlığının verdiği toshiba biglisayar özellikleri şu linkte http://www.toshibatr.com/notebook_detay.asp?modelad=383

sizce hangisi

• Tabiki A200 :D
  • LÜTFEN LİSTEYE EKLEYİNİZ .
    DELL Inspiron 1501 serisi :

Dizüstü alma fikri yaklaşık birkaç aydır aklımdaydı.Dün Kadiköy/İstanbul’a uğradım ve DELL Inspiron 1501 serisinde yazının devamında göreceğiniz özelliklere sahip dizüstünü aldım .
    NEDEN DELL ? NEDEN 1501 SERİSİ ?
    Forumarket.com’u incelediyseniz yaptığım tüm alışverişleri buraya aktarmaya çalışıyorum,sizlere yardımcı olması için ayrıntıları ile yazıyorum.Bu ürün için :

* oyun oynamayacağım için ekran kartının öneminin olmayışına karar vermem.Paylaşımlı ekran kartı olabilir.
    * İşlemcinin mutlaka çift çekirdek olması(Core 2 duo veya X2)
    * Ramin 1024 MB dan az olmaması (Paylaşımlı ekran kartları için daha iyi performans vermesinden dolayı)
    * Laptop markası seçiminde sorunsuz ve sağlam kasa özelliklerinin görünümden daha önemli olması.

Bu 4 maddeye dikkat ederek araştırmalarım sonucu fiyat performans olarak 3 laptop arasında kaldım:

1-MegaBook M673 AMD Turion64 X2 Mobile 1.6GHz 512MB 100GB DVD+-RW –> 899$+Kdv
    Bu ürün hakkında geçmiş yazılarında bahsetmiştim, bu ürün araştırmalarım sonucu Pil sorunu olan bir ürün.Sorun Pil in kendi kendini deşarj etmesidir.

2-HP COMPAQ PRESARIO F505EA AMD Turion™ 64 X2 1.6GHz TL-50 İşlemci 120 GB 1024 MB –> 849USD+KDV
    Bu ürün ön sipariş ile daha ucuza alınabiliyordu.Bu ürün hakkında geçmiş yazılarımda bahsetmiştim.Bu ürünü tercih etmemem Hp konusunda ön yargılarımın olması ve ürünün henüz piyasada bir ilk olduğundan performasn konusunda yeterli bilgi olmayışıdır.

NEDEN 1501 SERİSİNİN BU KONFiGÜRASYONU ?

* işlemci olarak TL52 olmasına dikkat ettim TL50 ile performasn farkı bir hayli fazla.Burdan okuyabilirsiniz.
    * İşletim sistemi konusunda Microsoft kopya yazılımlar için ciddi önlemler için düğmeye bastı + Vistaya geçiş söz konusu (Hernekadar Microsoft kullanmak zorunda olmasamda dizüstünü sadece ben kullanmayacağım için Windows xp Home aldım.GerekirseVistayı Orjinal xp ile daha ucuza alma şansım var.Bu yüzden freedos almadım.)
    * Harddisk konusuna önem vermesemde 120gb Harddiski fiyat farkı olmadığından tercih ettim.

Teknik özellikler

İŞLEMCİ: AMD TURION 64 X2 TL-52 (1.6GHz), 1MB (2 x 512KB)
    HDD: 120 GB SATA 5400 rpm
    RAM: 1024 MB DDR-II 533
    EKRAN: 15.4" WXGA, 1280 x 800, True Brite
    EKRAN KARTI: ATI Radeon® Xpress 1150 256MB HyperMemoryTM (tümleşik)
    CD-R / DVD / CD-RW: DVD-RW DUAL+R9
    Modem : 56K ITU V.92 data/faks modem
    Ethernet: 10/100 Ethernet, 802.11 B/G Wireless
    Port çıkışları: 3x USB2.0 , VGA
    İşletim sistemi: Free DOS
    Ağırlık: 2.80 kg
    Pil Ömrü: 2-2.5 saat pil ömrü, 6-cell pil
    Bluetooth: -
    Kart Okuyucu: 3-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS)
    Web Cam: -
    Tv Kartı: -
    Garanti: 2 Yıl
    bu ürün farklı konfigirasyonlarla sizlere sunulabiliyor.

1024 mb ram ile , 120 gb harddisk ile ürün harika görünüyor.

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/inspn_1501?c=tr&l=tr&s=dhs

adresinden incelenebilir.

• LÜTFEN LİSTEYE EKLEYİNİZ .
    DELL Inspiron 1501 serisi :

Dizüstü alma fikri yaklaşık birkaç aydır aklımdaydı.Dün Kadiköy/İstanbul’a uğradım ve DELL Inspiron 1501 serisinde yazının devamında göreceğiniz özelliklere sahip dizüstünü aldım .
    NEDEN DELL ? NEDEN 1501 SERİSİ ?
    Forumarket.com’u incelediyseniz yaptığım tüm alışverişleri buraya aktarmaya çalışıyorum,sizlere yardımcı olması için ayrıntıları ile yazıyorum.Bu ürün için :

* oyun oynamayacağım için ekran kartının öneminin olmayışına karar vermem.Paylaşımlı ekran kartı olabilir.
    * İşlemcinin mutlaka çift çekirdek olması(Core 2 duo veya X2)
    * Ramin 1024 MB dan az olmaması (Paylaşımlı ekran kartları için daha iyi performans vermesinden dolayı)
    * Laptop markası seçiminde sorunsuz ve sağlam kasa özelliklerinin görünümden daha önemli olması.

Bu 4 maddeye dikkat ederek araştırmalarım sonucu fiyat performans olarak 3 laptop arasında kaldım:

1-MegaBook M673 AMD Turion64 X2 Mobile 1.6GHz 512MB 100GB DVD+-RW –> 899$+Kdv
    Bu ürün hakkında geçmiş yazılarında bahsetmiştim, bu ürün araştırmalarım sonucu Pil sorunu olan bir ürün.Sorun Pil in kendi kendini deşarj etmesidir.

2-HP COMPAQ PRESARIO F505EA AMD Turion™ 64 X2 1.6GHz TL-50 İşlemci 120 GB 1024 MB –> 849USD+KDV
    Bu ürün ön sipariş ile daha ucuza alınabiliyordu.Bu ürün hakkında geçmiş yazılarımda bahsetmiştim.Bu ürünü tercih etmemem Hp konusunda ön yargılarımın olması ve ürünün henüz piyasada bir ilk olduğundan performasn konusunda yeterli bilgi olmayışıdır.

NEDEN 1501 SERİSİNİN BU KONFiGÜRASYONU ?

* işlemci olarak TL52 olmasına dikkat ettim TL50 ile performasn farkı bir hayli fazla.Burdan okuyabilirsiniz.
    * İşletim sistemi konusunda Microsoft kopya yazılımlar için ciddi önlemler için düğmeye bastı + Vistaya geçiş söz konusu (Hernekadar Microsoft kullanmak zorunda olmasamda dizüstünü sadece ben kullanmayacağım için Windows xp Home aldım.GerekirseVistayı Orjinal xp ile daha ucuza alma şansım var.Bu yüzden freedos almadım.)
    * Harddisk konusuna önem vermesemde 120gb Harddiski fiyat farkı olmadığından tercih ettim.

Teknik özellikler

İŞLEMCİ: AMD TURION 64 X2 TL-52 (1.6GHz), 1MB (2 x 512KB)
    HDD: 120 GB SATA 5400 rpm
    RAM: 1024 MB DDR-II 533
    EKRAN: 15.4" WXGA, 1280 x 800, True Brite
    EKRAN KARTI: ATI Radeon® Xpress 1150 256MB HyperMemoryTM (tümleşik)
    CD-R / DVD / CD-RW: DVD-RW DUAL+R9
    Modem : 56K ITU V.92 data/faks modem
    Ethernet: 10/100 Ethernet, 802.11 B/G Wireless
    Port çıkışları: 3x USB2.0 , VGA
    İşletim sistemi: Free DOS
    Ağırlık: 2.80 kg
    Pil Ömrü: 2-2.5 saat pil ömrü, 6-cell pil
    Bluetooth: -
    Kart Okuyucu: 3-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS)
    Web Cam: -
    Tv Kartı: -
    Garanti: 2 Yıl
    bu ürün farklı konfigirasyonlarla sizlere sunulabiliyor.

1024 mb ram ile , 120 gb harddisk ile ürün harika görünüyor.

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/inspn_1501?c=tr&l=tr&s=dhs

adresinden incelenebilir.

• TOSHIBA A100-912 baska soze gerek varmi :)
  • MSI MEGABOOK M670

İnceleme için tıklayınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_14852760/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.