Şimdi Ara

dizel otomatik c sınıfı araç düşünüyorum. bütçe 40 - 45 bin tl önerilerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eşimin manuel araç kullanamamasından dolayı otomatik araca geçmeyi düşünüyorum.
    peugeot 307 1.6 dizel aracımı satıp , ikinci el dizel otomatik araç almayı düşünüyorum.

aradığım özellikler : c segmenti olmalı. dizel otomatik olması şart. bütçe 40-45 bin tl civarı. garantisi devam eden araç düşünüyorum.

kafamdaki modeller şunlar

fiat bravo 1.6 120 hp multijet dualogic dizel otomatik
    opel astra classic 1.3 cdti 90 hp easytronic dizel otomatik
    citroen yeni C4 1.6 112 hp MCP dizel otomatik

görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentboz -- 6 Haziran 2013; 11:21:07 >

• Easytronic sorunlu bir şanzuman ondan uzak dursanız iyi olur. Tavsiyem citroenin mcp şanzumanı şimdilik ciddi bir sıkıntısı yok. Dualogic şanzumanda başarılı sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Easytronic sorunlu bir şanzuman ondan uzak dursanız iyi olur. Tavsiyem citroenin mcp şanzumanı şimdilik ciddi bir sıkıntısı yok. Dualogic şanzumanda başarılı sayılır.
    auris' i de düşünebilirsiniz. otomatiği konforlu değildir, onun haricinde kriterlerinize uyuyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzi

auris' i de düşünebilirsiniz. otomatiği konforlu değildir, onun haricinde kriterlerinize uyuyor gibi.

Alıntıları Göster
    en iyisi citroen
    fazla yaksın sorun değil derseniz de tam oto ceed dizel oto
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentboz

MCP insanlara kafayı sıyırtıyor,alışmak için baya uğraşabilirsiniz.
    Easytronic + 90 hp ye kesinlikle modül lazım,yerinden kalkmıyor.
    En uygunu 120lik bravo,en iyi motora da şanzımana da o sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzi

ilk başta auriste düşünmüştüm.
    mmt şanzımanın biraz problemi olduğunu duyduktan sonra vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nascimento

en iyisi citroen

normale göre fazla yakıt tüketimi biraz sorun olabilir. araç her gün minimum 30 km kullanılacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nascimento

en iyisi citroen

normale göre fazla yakıt tüketimi biraz sorun olabilir. araç her gün minimum 30 km kullanılacak.

o zaman formül şu bulent bey

konfor + arıza riski + maliyet = vw dsg seat dsg
    arızasızlık + yakıt tüketimi + konfor = kia hyunda tam otomatik
    düşük arıza maliyeti + konforsuzluk + düşük tüketim = citroen peugeot

bunlardan birini seçeceksiniz ben kia aldım

citroen in hacmi dolayısı ile eledim kia ceed sw var tam oto hem hacim hem bagaj
    şu anda ort hız 33 yakıt 6.3 litre motor silk ve chip ile
    kışınsa 8 litre saygılar. uzun yolda ise 5 ve altı görebiliyorum.
    not tam oto 4 ileri. ben olsam yerinize citroen alırdım.

• Bu fiyat aralığında neden megane 3 1.5 dci EDC düşünmüyorsunuz?
    Bende sizin gibi bu kriterlerde araba bakıyorum ve Megane da yoğunlaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Bu fiyat aralığında neden megane 3 1.5 dci EDC düşünmüyorsunuz?

Cift kavrama sistemlerin henuz tam oturduguna inanmiyorum. Sahsi gorusum garantisi bitmis veya bitmekte olan cift kavrama saatli bomba gibi birsey
  • quote:

quote:

Cift kavrama sistemlerin henuz tam oturduguna inanmiyorum. Sahsi gorusum garantisi bitmis veya bitmekte olan cift kavrama saatli bomba gibi birsey

Ben sizin gibi düşünmüyorum biraz araştırırsanız EDC de yaşanan sıkıntılar kadar yarı otomatik diğer araçlardada sıkıntı olduğunu görürsünüz.Vites geçişleri ve konfordan hiç bahsetmiyorum.2011 308 auto6r ve 2011 Megane EDC kullandım arada bariz fark var.Diğer araçları kötülemiyorum kesinlikle yanlıs anlaşılma olmasın.

• quote:

quote:

quote:

Ben sizin gibi düşünmüyorum biraz araştırırsanız EDC de yaşanan sıkıntılar kadar yarı otomatik diğer araçlardada sıkıntı olduğunu görürsünüz.Vites geçişleri ve konfordan hiç bahsetmiyorum.2011 308 auto6r ve 2011 Megane EDC kullandım arada bariz fark var.Diğer araçları kötülemiyorum kesinlikle yanlıs anlaşılma olmasın.

Alıntıları Göster
    Benim gördüğüm kadarıyla, piyasada en uygun fiyata 1.6 dizel otomatik satan markalar, Fransız otomobilleri arasında yer alıyor. 1.5 dCi EDC Megane 3 ya da 1.6 dizel otomatik Comfort C4 bakabilirsiniz. İkinci el, 2012 model araçlara bakın derim.

Bu konuda Alman sınıfı çok pahalıya satıyor, özellikle VAG grubu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Benim gördüğüm kadarıyla, piyasada en uygun fiyata 1.6 dizel otomatik satan markalar, Fransız otomobilleri arasında yer alıyor. 1.5 dCi EDC Megane 3 ya da 1.6 dizel otomatik Comfort C4 bakabilirsiniz. İkinci el, 2012 model araçlara bakın derim.

Alıntıları Göster
    sizin aradığınız fransızlar. başka bir şeye bakmayın. 308, megane ve c4'e bakın derim ben. kasa takıntınız yoksa güncel 308 ve megane'ları ucuza alabilirsiniz, yakında yenileri çıkacak çünkü. kasa takıntım var derseniz c4lere bakın, yeni çıkmış bir kasa 3-4 yıl daha gidecektir. ama istediğiniz fiyatta da bulamayabilirsiniz tabi c4'ü, iyi araştırmanız gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Alıntıları Göster
    Şanzımanları deneyip karar verin hocam, buradan anlatmakla olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

edc konforlu olabilir fakat sorun yaşanması durumunda tek kavrama sistemlere göre çok maliyetli .
    önceki reno aracımızda çok fazla elektronik sorunları yaşadık. bundan dolayı megane düşünmüyorum.

kendim kullanmadığım ama bindiğim C4 ve astra dizel otomatik araçlarda rahatsız edici derecede sarsıntı görmedim.

benim için yakıt ve sorunsuzluk daha önemli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

edc konforlu olabilir fakat sorun yaşanması durumunda tek kavrama sistemlere göre çok maliyetli .
    önceki reno aracımızda çok fazla elektronik sorunları yaşadık. bundan dolayı megane düşünmüyorum.

kendim kullanmadığım ama bindiğim C4 ve astra dizel otomatik araçlarda rahatsız edici derecede sarsıntı görmedim.

benim için yakıt ve sorunsuzluk daha önemli.

Alıntıları Göster
    Tabikide sizin fikiriniz saygı duymak lazım.

Astra 1.3 dizel otomatiğini kullandım pek beni tatmin etmedi.Kasa motora biraz ağır geliyor.Fakat öyle yerinden kalkmıyor gibide değil.Ama hantallığı hissediyorsunuz.

İllaki tek kavrama yarı otomatik diyorsanız C4 ve 308 iyi alternatifler olabilir.

• quote:

Tabikide sizin fikiriniz saygı duymak lazım.

Astra 1.3 dizel otomatiğini kullandım pek beni tatmin etmedi.Kasa motora biraz ağır geliyor.Fakat öyle yerinden kalkmıyor gibide değil.Ama hantallığı hissediyorsunuz.

İllaki tek kavrama yarı otomatik diyorsanız C4 ve 308 iyi alternatifler olabilir.
    Fiat Bravo 1.6MJet Dualogic 120hp. 42-43'e cam tavanlı, full donanımını alabilirsin.

Bende var, bir arkadaşım da benim tavsiyemle aldı ve çok memnun Bravo'dan.
  • fiat bravo yerine ayni fiyat araliginda LANCIA DELTA alabilirsiniz. daha genis bir arac, koltuklari cok rahat ve cok guzel, ic mekan tasarimi bravoya benzese de kalite olarak daha ust seviyededir. arka koltuklari bile ileri-geri hareket edebiliyor, arkadaki diz mesafesini siz dusunun:)

tasarimi biraz marjinaldir, ama capulcu degildir:)
  • dusurseniz corolla var satilik 18binde otomatik corolla comfort extra+cruise control+lpg.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.