Şimdi Ara

Dizel otomatik=Auris vs. 308 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belirli kriterlerde eleme yaptıktan sonra ben mesela müzik sisteminin oynamaya müsait olup olmadığına bakıyorum , ön kapılara 13cm hoparlör koyuyorlar doyurmuyor , kalite birşey de taksan yetmiyor , 16 cm hoparlör gibi vermiyor sesi , kısa far ampul değişme kolaylığı çok önemli servise gitmeden değişmiyor bazıları mesela tamponu indiriyorlar bir ampul için , yani aslında kişisel tercihler için eleme çok , bakım masraflarına da bakın , sonuçta para sizin gönlünüzde ne varsa artık hayırlısı olsun
  • 308 derim..
  • sormak hata..

havada karada 308...
  • bir tarafta 1.6 110h artı porsche üretimi otomatik vites artı esp.

diğer tarafta 1.4 90 hp, , yokuşta kaydıran, değişimlerde sarsan otomatikleştirilmiş debriyaj sistemi+ eften piften şeyler.

çok konuşacak bir şey yok bana göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

Orjinalden alıntı: GRONHOLM

Ağustosta enişteme auris MultiMod aldık. Aman yanaşma. Öyle kötü bir şanzıman olamaz.

kullanmasi normal otomatik gibi olmadiğindan size oyle gelmiş...

yari otomatik tüm sanjimanlar ayni opel dede fiat tada durum ayni....

aliskanlik meselesi

@xolaires

1,6 dada ayni sanjiman var ve bu bir problem değil....

problemden kastım, yokuşta zorlanma meselesi, benzinlisi 1.6 124 bg, yani sorun 90 bg'in yetmemesi mi, mm vites mi?
  • 308 tabikide
  • İkisi de güzel araçlar bana göre. Ama Peugeot nun ESP si hillholder özelliği ve daha güçlü motoruyla bence daha avantajlı. 308 diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xolaires

Merhaba,

C segmenti otomatik vites 0 km araba arayışlarım sürüyor :)
    Focus'u, Astra'yı, Mazda 3'ü ve yeni Golf'ü eledikten sonra sıra geldi 308 ve Auris'e. Bütçe, '38000'i geçmese iyi olur' şeklinde...
    O yüzden bu araçların ancak comfort donanım seviyesini alabiliyorum. 308'de + stil paket olacak.

Kafamı karıştıran noktalar:

1) Auris 1.4 90 bg, 308 1.6 110 bg, ama ikisini de test ettim, çok fark göremedim.
    2) 308'de ESP var.
    3) Auris'de deri direksiyon , direksiyon üzerinde kumanda tuşları, ışıklı makyaj aynası, bardak tutucu, çift bölmeli torpido var.
    4) 308'de hill holder var.
    5) Auris yakında makyajlanabilir.
    6) Son verilen fiyatlarla Auris biraz daha ucuz.
    7) Biri Toyota, biri Peugeot...

Aklıma başka gelen olursa eklerim

Ne yapmalı?

Bizzat auris 1.6 motor multimod sahibiyim, bi kere millet sanzimani kotu zannediyor halbuki dunyadan haberleri yok... Multimod sanziman yari otomatiktir, manuel vitesten hemen hemen tek farki debriyajin olmamasidir dolayisiyla vites gecisleri hissedir. Ancak daha multimode (adi ustunde zaten) sanzimanin ne oldugunu bilmeyip arabayi kullananlar hemen camur atiyor. Mukemmel bi sanzimanmi? degil tabiki ama her sanzimanda oldugu gibi artilari ve eksileri var. Mesela en ideal vites gecis zamanlarini manuel olarak halletigi icin digerlerine gore cok daha az yakiyor, ayrica toyota sorunsuzlugu var. Eger bundan once tam otomatik bi arac kullandiysan vites gecisleri ilk 1 ay seni rahatsiz edecektir, daha once manuel arac kullandiysan bi fark yasamazsn cunku onda zaten vites gecisi hissediyordun. Sonucta araba icine sindiyse max. 1 ay sonra alisiyorsun multimod sanzimana sorun kalmiyor.

Yaklasik 8 ay once aldiydik auris tamda ayni fiyata ayiptir soylemesi 38 milyara aldiydik. Ama fulldu, su an aklima gelmiyorda hersey vardi, hatta kopegimiz oldugu icin evcil hayvan kiti mi oyle bi opsiyonu bile aldiydik... siki bi pazarlikla tabi :)

Yinede bak bu sinifta rekabet artti yeni megan cikti, mazda cikti 308 fokus falan bunlar hep cok guzel araclar. Astra cok eskidi, golf gereksiz pahali bunlari elemekte haklisin ama digerlerini bi daha dusun derim.

Zenon far ve sunroof yok bak :) sonradan geldi aklima ekleyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 27 Kasım 2008; 16:49:51 >

• Aurisin otomatik vitesi aslında otomatikleştirilmiş manuel.Ama arkadaşımda vardı bu araç, baya bi bindim gidişi fln iyiydi.Ayrıca auris aile arabası şeklinde kullanılacaksa yer problemide olmaz çünkü içi baya genişti fakat bunun yanında içeride özellikle konsolun ve ön göğüsün ek yerlerinde bazı kalite sorunları vardı.Tam birleşmemiş kenarlar gibi vs vs.Şu ana kadar hiç pejo ya binmedim o nedenle 308 hakkında yorum yapamıcam ama pejolar bence kalite olarak bir toyotaya göre daha düşük seviyelerde ve insanların hatta sigorta şirketlerinin bile pejolara bakış açısı biraz farklı.
  • Bundan önce 4 sene Astra H Easytronic kullandım. Vitesin normal haliyle, vites geçişiyle, geri kaymayla sorunum yok yani, hepsine alışığım :) Yokuşta kalkmıyor filan demişler veya arıza çıkarır mı, beni düşündüren bunlar.

Cevapların çoğunluğu 308 oldu aslında ama sanki iç tasarımı ve direksiyonu yüzünden 308'in içinde kendimi pek mutlu hissetmiyecekmişim gibi geliyor.

Kiralasam da uzun uzun kullansam ikisini de, test sürüşüyle olmuyor ya....
  • 308 daha iyi görünüyor özellikle de motoru hem çekiş hemde titreşimsiz çalışması açısından daha iyi bir alternatif yok gibi.
  • quote:

Bundan önce 4 sene Astra H Easytronic kullandım. Vitesin normal haliyle, vites geçişiyle, geri kaymayla sorunum yok yani, hepsine alışığım :) Yokuşta kalkmıyor filan demişler veya arıza çıkarır mı, beni düşündüren bunlar.

Cevapların çoğunluğu 308 oldu aslında ama sanki iç tasarımı ve direksiyonu yüzünden 308'in içinde kendimi pek mutlu hissetmiyecekmişim gibi geliyor.

ısrarla gidip birde hyundai i30 a bak diyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

Bundan önce 4 sene Astra H Easytronic kullandım. Vitesin normal haliyle, vites geçişiyle, geri kaymayla sorunum yok yani, hepsine alışığım :) Yokuşta kalkmıyor filan demişler veya arıza çıkarır mı, beni düşündüren bunlar.

ısrarla gidip birde hyundai i30 a bak diyorum...

tesekkür ederim ama gercekten hiç düşünmüyorum Hyundai almayı
    Fiat'ın, Peugeot'nun bile marka imajını düşünürken, Hyundai alamam.

• Manuel olsa 2.elini ve marka imajını düşünerek auris alın derim fakat toyota bu otomatik şanzımanda sınıfta kaldı.Testlerden hep eleştiri alıyor.308 i inceledim 307 ye çok benziyo diyenler aracın iç mekan malzeme ve işçiliğindeki kaliteyi görememişler bence.İlla otomatik deniyorsa 308 alın.Enazından sizi vites geçişleri konusunda üzmez.İkisinide kullanma imkanınız varsa en güzel tercih bu şekilde yapılır.Araç kalitelidir ancak içinize sinmezse her gün küfretmek var sonra.Kolay gelsin,şimdiden hayırlı olsun aracınız.
  • quote:

tabi pejo 306 ım vardı.30 binde almıştım çok ses yapardı iç aksamlardan.şimdi golf v kullanıyorum 50 bine geldi sesler çok az.bu da markaları karşılaştırmada bir etken bana göre.toyotada kuzenimde var o da tıkırtı konusunda fena değil.

306 ile GOLF V' i kıyaslayıp sanki 306 ile 308 aynı araçmış gibi yazmışsın yani BRAVA=))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 28 Kasım 2008; 15:03:39 >
  • Son aldığım fiyatları vermek istedim

Auris - 37400 (1.4 dizel mmt comfort, kapı kusakları-tampon köseleri hediye)
    308 - 37600 (1.6 HDİ Auto6R, comfort, stil paket, metalik renk)

Giderek düşüyor, yılbaşından sonra ne olacak çok merak ediyorum
  • quote:

Son aldığım fiyatları vermek istedim

Auris - 37400 (1.4 dizel mmt comfort, kapı kusakları-tampon köseleri hediye)
    308 - 37600 (1.6 HDİ Auto6R, comfort, stil paket, metalik renk)

Giderek düşüyor, yılbaşından sonra ne olacak çok merak ediyorum

Yılbaşından sonra eski haline dönebilir ona göre
  • bende farklı bir ikilemdeyim sanada banada kolay gelsin diyorum
    bende yeni opel astra sedan 1.3 enjoy ile auris 1.4 comf. arasında kadım otm. vites istiyorum bende bakalım astra sedan otm cıkacakmı.

ben sınıfında en kullanışlı ve fiyat fayda oranının en yüksek olduğu auris diyorum içi geniş ve kaliteli yol konforuda cok başrılı ve toyota sorunsuz arac.

308 de güzel arac ama adı cıkmış 9 a inmez 8 e durumu var 307 ler sorunluydu bu araclardada sorun cıkarmı cıkmazmı belli olmaz..
  • Dizel otomatik Ceed veya I30 a bakan oldu mu?
  • konu ahibi arkadaşım
    aurisin direksiyon üzerinde kumanda tuşları var demişsin.
    kumanda tuşundan kestettiğin nedir ?

direksiyondan vites değişimi mi?
    öyle ise 308 de de var.

ya da müzik tuşları mı?
    o da 308 de var.
    direksiyonda değil ama altında.
    ve inanki çok ergonomik.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.