Şimdi Ara

dizel astra sedan mı? tsi jettamı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni bir araba almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım
    1. tercih 2015 astra sedan sport 1500 km de çamurluk değişmiş fiyatı 69 bin tl
    2. tercih 2016 astra sedan sport sıfır şu an ki fiyatı 80 bin tl
    3. tercih 2016 jetta 1,4 tsi 125 ps sıfır şu an ki fiyatı 70700 tl
    kişiye göre tercihler farklıdır lakin mantıklı bir seçim yapmak zor oluyor şu an için hangisine karar vermeliyim bir türlü çıkamadım içinden,hepsinin bir artısı eksisi var
    dizel araç ile benzinli arasında seçim de kararsızım artısı ve eksisi ile hangisine karar vermeliyim?
    yılda yapıcagım 10-15 bin km yol
    fakat şu var dizel aldıgınızda vericeginiz fazla ücret sattıgınızda gene sizde kalıyor,
    benzinli aldıgınızda ise havaya uçup gidiyor
    5 yıl bindiğinizi farz edip rahatlık ,konfor,saglamlık bakımından hangisine seçim yapmalıyım?

• mrtkrgz M kullanıcısına yanıt
    Genelde karşılaştırmalarda Jetta'yı seçerim fakat burada Astra Sedan daha mantıklı geliyor kulağa. 1.avantaj dizel olması, 2.avantaj kasasının yeni değişmiş olması. Jettanın dizeli şu an yok, 2017 kasa değişimi ortalıkta dolaşıyor. 2016 Astra Sedan diyorum ben
  • teşekkürler lakin astra sedan olarak yenilenme olucak deniyor !!! (+10 bin tl kadar fark)
    aralık ayına kadar bekliyecegim bakalım o zamana kadar ne olur belirsiz ,türlü fikirler geliyor,o kadar ücretle 2013 passat şu an 75 bin tl ye var kafada deli sorular!!!!!
    Öncelikle 1.Tercihte Sıfır araç almak gibi bir imkanınız var ise kesinlikle ikinci el araç almanızı tavsiye etmem. 2.Tercihte belirtmiş olduğunuz araç çok seri ve dayanıklı bir araç ancak opel astra 2017 senesinde kasa değişikliğine gidiyor. Ve bu araç aşırı derecede yakıyor. Cebinize zarar. 3.Tercihe gelecek olursak. Şahsen kendim de 1.2 tsi jetta ile ilgilenmekteyim. Belirtmiş olduğunuz araç sanırım en baz modeli eğer imkanınız var ise 1.2 tsi 105 ps comfortline modelini tavsiye ederim. Hem daha az yakıyor. Hem de vergisi daha düşük. Tercih size kalmış biz sadece görüşümüzü belirtiyoruz. Kazasız belasız sürüşler.
  • teşekkürler 3. tercihde belirtmiş oldugum araç 1,4 tsi jetta comfortline şu an zubizu indirimi ile birlikte anahtar teslim beyaz renk fiyatıdır .
    astra 1,6 136 beygir için çokyakıyor demişsiniz kullanıcıların belirtmiş oldugu yakıt miktarı km de 250 krş yanıltıyor mı acaba?
    jetta 2017 de kasa degişikliği ve dizel seçenegi ile gelicek deniliyor!!!
    1,4 jetta benzinli için de yakıt tüketimi 400-450 krş oldugu söyleniyor
    detaylı bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgilendirirse sevinirim
    Arkadaşımın 2016 model 1.6 edition model 115 beygir aracına tüp taktırdık. hesapladığımıza göre km de 0,27 krş yakıyor. Tüpte bile 27 krş yakan bir aracın sport modelinin benzinde 25 krş yakması imkansızdır.Jetta için ise belirtmiş olduğunuz fiyat gayet güzel. Jettanın 2017 için kasa değişikliğine gideceği ile alakalı bir açıklama yoktur. Dizel modelleri zaten mevcuttur. Ancak egzoz emisyon değerlerinde belirtmiş olduğu hatalı beyanlardan sonra dünya üzerinde satılması yasaklanmıştır. Bu sene emisyon değerlerini iyileştirip aynı kasa dizel araçlarını piyasaya tekrar sürecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.