Şimdi Ara

Dizel araçta siyah duman atma hk. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
200.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Siyah dumanı nasıl keseriz. Muayeneden geçmez dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dpf olmayan araçlarda performanslı kullanım ve dip gazda hafif duman atması normaldir. TAbi çok aşırı değilse
  • dpf olan araçta 1. vitesten 2ye atıp gaza basınca siyah duman atması var. durduğumda yok ancak dururken gaza basıp çekersen ufak yine siyah duman var. aracı görmediler ama tamirci abiler devirsiz kullanımdan olur bi uzun yol yada sabit yuksek devir önerdiler. sorum şu.. aracım 2013 cmax 1.6tdci ve 84 binde.. bu devirli kullanım olayı ne kadar mantıklı. ve mantıklıysa nasıl yapılmalı .. 2 yorum var çünkü biri 2700 devir 110 km 60km arası sabit hız diyor buda 3. vtese denk geliyor.. diğeri 4. vites 3000 devir sabit kullanım..Aracın bakımı yeni yapıldı tüm filtreler değişti bu arada.

• conta testi öneriyorum, 40 TL içiniz rahat eder.

Silindir üst kapak contası veya bloktan çatlak çıkarsa üzülmeyin.

yağ kokusu var mı, yağ yakma var mı, yağ ve su eksiltti mi, hararet gördü mü ?

coşkulu şoförsünüz, 4.000 devrin altına inmiyor gibi geldi bu araba

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Benim üstteki sorum için yazdıysanız. aracı yeni aldım 3000 km civarı oldu. yağ kokusu mazot kokusu ilk çalıştırmada zorlanma gidişte isteksizlik yok. yağ ve su azaltma şu an yok..

Triger bakımı yeni yapıldı bu esnada genel bakımıda yapıldı..

normalde çok devri yükseltmem ama bu olaydan dolayı bir miktar yüksek devir kullanıyorum.. bir hararet falan olmadı bende.. öncesini bilmiyorum.

Benim siyah duman gördüğüm anlar . ana yola çıkarken 1 den 2 ye atıp gazladığım anlar. bunun dışında hızlandığımda oluyorsa da kullanırken fark edemiyorum..

dururken de gaza basınca çok az bi duman oluyor. Özellikle bas çek tekrar basta bi miktar artıyor ama 3000 devir bandında üste çıkınca kesiyor devam etmiyor yani anlık bi duman.

bu link benim araç değil ama yakın bi yoğunluk var. Fikir vermesi açısından paylaştım.

Mevlüt ÇALIŞKANyoutube
    Ford Focus 3,5 Euro 5 motor 1.6 TDCi gaza aniden yüklenince anlık siyah duman atıyor.
    https://www.youtube.com/shorts/hEmd2sw353k

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.