Şimdi Ara

Dizel araç kullanıcılarının yakıt tüketimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
144
Cevap
1
Favori
4.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Millet segir icinde nasil 4 litre yakiyor anlamiyorum. Bir de istanbul sehir ici diyorlar. Yahu arabaya her bindigimde sabah -3 -4 derece goruyorum bu mevsimde bu havada nasil 4 litre yakiyorsunuz. Benim aracimda 1.3 mjet punto evo 4 litryi sehir icinde sadece gazdan ayagimi cekince görüyorum.

Ben asla bu hava kosullarinda 4 litreye inanmiyorum. Araba zaten gidecegi yere kadar daha ısınmadan zerre hararet oynamadan gisiyor trafige giriyor ve 4 litre

Hocam sen bakma onlara
    Adam d100 e çıkıyor 5-10 km gitse ortalama hemen düşüyor.
    Ben d100e çıkmadan, ilçe merkezi ve mahallelerinde dolaşıyorum 20-25 km ortalama hız ile 6.8-7 lt arası gidip geliyorum.
    En sık kullandığım güzergah 5km tam 13 tane trafik ışığı var ve yolun 3 km si rampa. Gelsinler de burada yaksinlar 4-5 lt

• 1.6 dci megane dikkatsiz şehir içi 6 uzun yol 4.5. Dikkatli şehir içi 5.3 uzun yol 4.3.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-624BA2874

1.6 dci megane dikkatsiz şehir içi 6 uzun yol 4.5. Dikkatli şehir içi 5.3 uzun yol 4.3.
    cerato 1.5 200 tl yakıtla 1000 km gidiyorum. 6 litre gibi bir rakam oluyor.
  • Kis gelince +1 litre fark ediyor , benim 6.8 su an.
  • 1.3 multijet - 2 litre yakiyor. Uste para veriyor araba bana sehiricinde de 0 yakiyor
  • Mazda Rx-8 en sakin kullanımda ulaşabildiğim yakıt 60kuruş/km en agresif kullanımda yakaladığım veri 1.1TL/km
  • accent era manuel sabahları başakşehir eminönüne işe gidip geliyor akşamları başakşehir içi dolaşım ortalama 6+ L yakıyor araç
  • Astra j 1.3 cdti ecoflex 36 km/s ortalamayla 6.7 litre 100 km de %80 i istanbul s.ici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Thoth

1.3 multijet - 2 litre yakiyor. Uste para veriyor araba bana sehiricinde de 0 yakiyor
    pejo 308 1.6 hdi manuel
    60LT
    ş.dışı 3,7/100km - 1350km
    ş.içi 5,2/100km - 850-900km

ışık yandıktan sonra mazot alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

1.3 Multijet uzun yolda 2.2 litre yakıyor.

Karma olarak da 4.0 litre.

forumdaki değişik üyelerden birisiniz.

bazen çok makul, mantıklı yorumlarınız oluyor. gerçekten doğru takdire şayan şeyler söyleyebiliyorsunuz.

ama bazen de tam tersine o kadar absürt, mantıksız ve gerçek dışı oluyor ki bu aynı adam mı diye sorguluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

quote:

1.3 Multijet uzun yolda 2.2 litre yakıyor.

Karma olarak da 4.0 litre.

forumdaki değişik üyelerden birisiniz.

bazen çok makul, mantıklı yorumlarınız oluyor. gerçekten doğru takdire şayan şeyler söyleyebiliyorsunuz.

ama bazen de tam tersine o kadar absürt, mantıksız ve gerçek dışı oluyor ki bu aynı adam mı diye sorguluyorum.

Alıntıları Göster
    Böyle bir konu açılıyorsa en azından ortalama hızda yazılmalı. Adam şehir içi diyor ama günde 30 kilometre çevre yolundan gidiyor sonra da ben 4 litre şehir içi yakıyorum diyor. Ortalama hıza baksan 60-70 . Arkadaşlar şehir içi diyorsanız en fazla 15-30 km/saat ortalama hız kabuldür ki 30 bile fazla aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Böyle bir konu açılıyorsa en azından ortalama hızda yazılmalı. Adam şehir içi diyor ama günde 30 kilometre çevre yolundan gidiyor sonra da ben 4 litre şehir içi yakıyorum diyor. Ortalama hıza baksan 60-70 . Arkadaşlar şehir içi diyorsanız en fazla 15-30 km/saat ortalama hız kabuldür ki 30 bile fazla aslında.

Benim ortalama şehir içi hızım 29 km/sürat
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Benim ortalama şehir içi hızım 29 km/sürat

Alıntıları Göster
    Uzun yol 1.3 Multijet tüketim bilgim.

Karma 4.0 yakıtın da ortalama hızı 32km/s'tir.
     Dizel araç kullanıcılarının yakıt tüketimi Dizel araç kullanıcılarının yakıt tüketimi Dizel araç kullanıcılarının yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 2 Aralık 2015; 14:21:17 >

• senersongur kullanıcısına yanıt
    şu anda işten eve giderken çekip bi fotoğraf atın bugün, bi bakalım an itibari ile kaç olduğuna.

26 derece gösteriyor orası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hysteria_ -- 2 Aralık 2015; 14:24:18 >
  • 2 litre nedir koltuklari sokup stepneyi sokup depodada agirlik olmasin diye yakit almadan mi klimasiz o ortalamalari yakaliyorsunuz 3 litreden asagisi resim dahi atsa inandirici degil biraz daha kassa bunlar arac mazot uretecek benim sehir disi min 3 .5 karma 5.5 civari cok yogun trafikten cikmazsam 15 20 km arasi ortalamada 7 ila 8 yakiyor pejo hdi sehir ici derken realistik olun sehir icinde 4 litre yakan findik motor bile bulamazsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

şu anda işten eve giderken çekip bi fotoğraf atın bugün, bi bakalım an itibari ile kaç olduğuna.

26 derece gösteriyor orası.
    11 yıllık multijet 1.3 dizel kullanıcı var burda dağılın ülean
    Araba grandepunto 90 bg active donanım (donanımsız) , 85 binde 2009 model çorlu haliç otodan alındı.

Şehir içi: 5,4 (çorludaım bilen bilir istanbul trafiğinin küçük kardeşi, dur kalk adım başı kasist ışık vb.
    Şehir dışı (otobandan silivri kumburgaz mahmut bey) 4

hala dağılmadınız dimi (egea reklamı gibi oldu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alkanerkn -- 2 Aralık 2015; 14:35:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

2 litre nedir koltuklari sokup stepneyi sokup depodada agirlik olmasin diye yakit almadan mi klimasiz o ortalamalari yakaliyorsunuz 3 litreden asagisi resim dahi atsa inandirici degil biraz daha kassa bunlar arac mazot uretecek benim sehir disi min 3 .5 karma 5.5 civari cok yogun trafikten cikmazsam 15 20 km arasi ortalamada 7 ila 8 yakiyor pejo hdi sehir ici derken realistik olun sehir icinde 4 litre yakan findik motor bile bulamazsiniz

Dünya rekoru kiran uzun yolda tüketim değerlerine sahip araçlardaki gibi kullanıyorum uzun yolda. 70-100km/s aralığında sakin kullanınca 2li değerler çok da zorlanmadan erisilebiliyor.

Üstelik bu değeri yaninda 1 de yolcu ile yapmıştım. İstanbul- Sakarya güzergahında.

Gidiş dönüş yaptığım için ortalama olarak da tescil edildi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

2 litre nedir koltuklari sokup stepneyi sokup depodada agirlik olmasin diye yakit almadan mi klimasiz o ortalamalari yakaliyorsunuz 3 litreden asagisi resim dahi atsa inandirici degil biraz daha kassa bunlar arac mazot uretecek benim sehir disi min 3 .5 karma 5.5 civari cok yogun trafikten cikmazsam 15 20 km arasi ortalamada 7 ila 8 yakiyor pejo hdi sehir ici derken realistik olun sehir icinde 4 litre yakan findik motor bile bulamazsiniz

Dünya rekoru kiran uzun yolda tüketim değerlerine sahip araçlardaki gibi kullanıyorum uzun yolda. 70-100km/s aralığında sakin kullanınca 2li değerler çok da zorlanmadan erisilebiliyor.

Üstelik bu değeri yaninda 1 de yolcu ile yapmıştım. İstanbul- Sakarya güzergahında.

Gidiş dönüş yaptığım için ortalama olarak da tescil edildi.

Alıntıları Göster
    2015 model fiat linea pop 1.3 multijet 95 hp.
    istanbul içi karma tüketim sürekli 5.5 litredir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 2 Aralık 2015; 15:01:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

2015 model fiat linea pop 1.3 multijet 95 hp.
    istanbul içi karma tüketim sürekli 5.5 litredir.

Alıntıları Göster
    pejo 508 1.6 e-hdi

9000 km kullandığım ortalama 5,6 litre yol bilgisayarında
    ortalama hız 42 km

şehir içi 6-6,5
    şehir dışı 4-5 litre kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 2 Aralık 2015; 14:54:24 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.