Şimdi Ara

diyanetten dini bayram tarihlerini çekmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Diyanet işleri başkanlığının sunduğu bir web servis falan var mı acaba? Dini günlerin tarihini çekmem gerekiyor? Yada başka bir kurum bunu sağlıyor mu?

• Dini gunlerin cogu hicri takvime gore sabit gunler. Ona gore aslinda sen de bulabilirsin. Tek yapman gereken muharrem ayinin 10. Gununun gregoryen takvimde neye denk geldigi.
  • onunla ilgili uğraştım ancak bir türlü formülünü bulamadım. Geçmiş de hicri takvimle ilgili bir çok oynama olmuş bu yüzden pekde anlamadığım bir takım coğrafi terimler var. Benim istediğim miladi takvime göre yıl girip o yılın ramazan ve kurban bayram tarihlerini bulmak
  • function yazman lazım her yıl belli bir süre geriye doğru geliyor kaç gün geliyor nasıl değişiyor araştırman lazım sabit olanları da sabit tutarsın sen günümüze göre yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crosslan -- 27 Nisan 2017; 11:51:14 >
  • Diyanet namaz vakitleri için web servis sunuyor ama dini günler için de sunuyor mu bilmiyorum. Sunmasa bile;

https://diyanet.gov.tr/tr/dinig%C3%BCnlerlistesi sayfasındaki içerik div'inin değerlerini C#'ta HtmlAgilityPack ile çekebilirsin.

Bunun için ayrı bir web servise gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.