Şimdi Ara

Diversity Anten Olayı Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle konuyu passat bölümüne açmamın sebebi başka başlıklarda bilgi bulamamam bu yuzden affınıza sığınıyorum

arkadaşlar 2 adet seat leon kullanıcısı olarak 2010 ve 2011 model araçlarımıza zenec nc2010 multimedia sistemi taktırdık ancak radyo problemimize çözüm bulamadık şöyleki radyoda birazcık şehir merkezinden uzaklaşınca ses dalgalanmaları ve cızırtılar oluyor cihaz dihar tüm özellikleri ile mükemmel ayrıca işin tuhafı vw araçlarda bu sorun yok şimdilik en son zenec den gelen mailde resimdeki ürünü önerdiler sorununuz çözülür dediler anladığımız kadarı ile olay diversty denen şeyden kaynaklanıyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve fikir bekliyoruz

teşekkürler

http://www.zenec.com/index.php?id=335&L=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gti206 -- 8 Aralık 2010; 22:24:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gti206

Arkadaşlar öncelikle konuyu passat bölümüne açmamın sebebi başka başlıklarda bilgi bulamamam bu yuzden affınıza sığınıyorum

arkadaşlar 2 adet seat leon kullanıcısı olarak 2010 ve 2011 model araçlarımıza zenec nc2010 multimedia sistemi taktırdık ancak radyo problemimize çözüm bulamadık şöyleki radyoda birazcık şehir merkezinden uzaklaşınca ses dalgalanmaları ve cızırtılar oluyor cihaz dihar tüm özellikleri ile mükemmel ayrıca işin tuhafı vw araçlarda bu sorun yok şimdilik en son zenec den gelen mailde resimdeki ürünü önerdiler sorununuz çözülür dediler anladığımız kadarı ile olay diversty denen şeyden kaynaklanıyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve fikir bekliyoruz

teşekkürler

http://www.zenec.com/index.php?id=335&L=0

Diversity Anten = Cift Anten oluyor yani Sinyal gücü daha güzel olmasi gerekir. Sanirim sizin Kablo baglantilarinda bir sorun var.

Saygilar Yasin

• yasin anlatamadım ben problemi galiba bizim araçlarda diversty yok resimdeki adaptoru önerdiler

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gti206 -- 8 Aralık 2010; 22:26:44 >
  • Resimdeki adaptör diversity olan bir anten yaparsanız (ilave bir anten daha) bu iki antenin gücünü faz farkı yaratarak birleştirmek için yararlı olur düşüncesi ile gönderilmiş. ZENEC radyo diversity tuner olmadığı için alış gücü her halukarda zayıf olur. Bunu iyiletirmek için daha büyük anten takmak yararlı olabilir.

Benim uzun zamandan beri varolan şüphelerim doğrulanmış oldu böylece. Diversity olmayan bir radyo hiçbir zaman diversity hale getirilemez. Yapılan iki anteni baglamak ya da ufaktan sinyal kuvvetlendirmek olabilir ama diversity gibi olmaz diye düşünüyorum. Sizin zenec kutusundan ufak bir diversity adaptör çıkmadı mı peki? O takılı mı? (kurulum kılavuzunda bahsediyor internetteki PDF te)
  • Malum hort olacak ama aynı sorunu yaşıyorum,2012 model polo aracıma zenec nc2010 aldım,güzel taktırttık gps falan sorunsuz antenler takıldı etti,haydaa radyo zor çekiyor cızırtılı vs. nette araştırıyorum sorunu çözen yok,nasıl bir alet ben anlamadım dedik çin malı olmasın uğraştırmasın vs. ama gene uğraştırıyor zenec aradım sordum,bazı araçlarda oluyormuş bu sorun diye cevap geliyor,bu sorunu nasıl çözerim nasıl çöülür hiçbir bilgim yok,bu aparatıda 35 euro satıyorlarhttp://www.extremeaudio.de/gb/zenec-ze-nc-ant-e-go-2-kanal-diversity-antennenadapter.html sorunu çözerse alacağım ama ya çözmezse diye çekiniyorum bunun gibi sorun yaşayan var mı acaba nc 2010 modelinde ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.