Şimdi Ara

Disk ve Geri Dönüşüm Kutusu Simge Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gündür laptopumda disklerde ve geri dönüşüm kutusunda sorun var.

Geri dönüşüm kutusu şu şekilde gözüküyor:

http://ressim.net/b/out.php/t5420262_2-jpg

Diskler de bu hali aldı:

http://ressim.net/b/out.php/i5420267_1-jpg

Autorun virüsü falan var diyorlar ama benim menülerde falan problemim yok. Bir el atınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exeque -- 16 Ocak 2012; 11:46:14 >

• sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?
  • Kayıtlı geri yükleme noktası olmadığından yapamıyorum.
  • gizli dosyaları göster
    sistem dosyalarını gizle seçeneğinin başındaki tiki kaldırıp D sürücüsüne girin.autorun dosyası varsa silin.
    dekstop.ini dosyası varsa onu da silin bir deneyin D sürücüsü için.
  • İkisi de yok hocam
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

anahtarına kadar gidin regedite girip.Drive Iconsun altında C D E gibi sürücü alt anahtarları var mı?
  • "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer"a kadar geldim ancak DriveIcons'u bulamadım.
  • Hmm...O zaman Explorer üzerinde sağ tıklayalım yeni---Anahtar a tıklayın isim olarak DriveIcons yazın enterlayın
    Sonra aynı işlemi driveicons üzerinde yapın isim olarak D yazın
    sonra aynı işlemi D üzerinde yapın yeni anahtara isim olarak DefaultIcon ismini verin.

Sonra defaulticon a bir kere tıkladığınızda REG_SZ ADINDA bir dize göreceksiniz.Çift tıklayın
    Değer verisi kısmına
    C:\windows\System32\SHELL32.dll,8 yazın tamama basın.Pcyi baştan başlatıp kontrol edin d sürücüsünün simgesini.
  • Pekii sonuç olarak PC'de virüs var mı? Eğer sadece simgelerle alakalıysa hiç uğraşmayayım. Eğer virüs varsa da harici HDD'mi masaüstüme taktığımda onda da aynı sorunu yaşar mıyım? Kayıt defteriyle falan uğraşmak istemiyorum açıkçası.
  • Valla bilemem virüs var mı yok mu..Hissederek bu cevabı verseydim herhalde nobele aday olurdum .:)

Çok mrk ediyorsanız nod32 ya da kaspersky ile güncelleştirip tarama yaptırın.autorun sorunları için de forumda konusu bulunan sil.rar ı kullanabilirsiniz.
  • O da güzel

Kaspersky 2012 ile taradım bir şey çıkmadı. En azından bu autorun virüsünün başka bir zararı var mıdır onu öğrenmek istiyorum.
  • kaspersky virüs bulmasa bile autorun ile alakalı sorun olabilir.forumdaki sil.rar ı kullanın hele.ama geri dönüşüm kutusu da bozuk..ona sebep olmaz autorun virüsü.
  • O konuyu okudum zaten. Simge olayı hariç belirtilerin hiç biri yok bende. Şu regediti deneyip size haber veririm. Nerde ilginçlik var gelir bizi bulur zaten
  • "C:\windows\System32\SHELL32.dll,8" Bu zımbırtıdaki virgül doğru değil mi? Onu da yazıyoruz yane ",8" diye?

Kayıt defterinde dediklerinizi yaptım şimdi yeniden başlatacağım ancak bu işlemin bir riski var mı?
  • evet 8i de yazacaksınız...birşey olmaz yapın siz
  • Hocam yemedi "Sil.rar"ı deneyeyim bir. Teşekkür ederim alakanız için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exeque -- 16 Ocak 2012; 13:06:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

anahtarına kadar gidin regedite girip.Drive Iconsun altında C D E gibi sürücü alt anahtarları var mı?

Hocam demin baktım disklerdeki sorun gitmiş ancak geri dönüşüm kutusundaki sorun devam etmekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exeque

quote:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

Hocam demin baktım disklerdeki sorun gitmiş ancak geri dönüşüm kutusundaki sorun devam etmekte

Normal çünkü ben sadece disk için aklıma gelen çözümleri size yazdım
    Gelelim geri dönüşüme.
    masaüstü sağ tıklayıp kişiselleştire girdiğiniz zaman solda masaüstü simgelerini değiştirine tıklayın.
    açılan pencerede varsayılanı seçin i tıklayın.düzeldi mi?
    hayırsa geri dönüşüme tıklayıp simge değiştire tıklayın..kendi simgesini bulun listeden..eğer listede yoksa yazın tekrar

• quote:

quote:

quote:

Gelelim geri dönüşüme.
    masaüstü sağ tıklayıp kişiselleştire girdiğiniz zaman solda masaüstü simgelerini değiştirine tıklayın.
    hayırsa geri dönüşüme tıklayıp simge değiştire tıklayın..kendi simgesini bulun listeden..eğer listede yoksa yazın tekrar

Hocam sağolasın sorun çözüldü Tekrar teşekkür ederim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gelelim geri dönüşüme.

Hocam sağolasın sorun çözüldü Tekrar teşekkür ederim :)

Reca ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.