Şimdi Ara

Disk C Birleştirilemiyor (parçalanmış dosya var, forumda yanıt yok)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar; windows'un kendi disk birleştiricisi formattan önce de bu şekilde hata veriyordu format attım bir süre düzelsede tekrar aynı hatayı veriyor.
    Sürekli 1 bir parçalanmış dosya ve 123 fazlalık parça buluyor.

Bu parçalanmış dosyayı bulup silen yada bulup düzelten bir program, bir yol var mı? İsmen bulması önemli en azından hangi dosya olduğunu bileyim sonraki formatta ona göre önlem alayım.

Not: Chkdisk yaptım, farklı olarak auslogic ve oodefrag son sürümlerini kullandım onlarda parçalanmış dosya bulamadı ve birleştirdi ancak tekrar windowsun ki ile yapınca yine o 1 dosyada takılıyor birleştiremiyor. Bu mümkün mü? Bad sector var mı diye hd tune de tarattım çok şükür yok, Cclenar ile hata kontrolü de yaptırdım hataları düzelttirdim yinede w. disk birleştirici aynı şekilde birleştiremedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi as_hasan -- 28 Kasım 2007; 6:15:31 >

• sakın diskinde bad sector oluşmuş olmasın, sen bence verilerini yedekle
  • Buna sanırım daha çok arka planda çalışan uygulamalar neden oluyor. Örnek olarak D: sürücüsüne attığımız müzik dosyaları sorunsuz bir şekilde birleştirilir ve birleştirme tamamlandı mesajı gelir. Nedeni bu sürücüde çalışan hiçbir uygulamanın olmaması.

C: de tam tersi arka planda güncellemeler antivürüs ve de sistemle ilgili diğer uygulamalar çalışır bunların bir kaçını tamamen kapatmak ta imkansız. Kısaca başlangıçta ki bütün çalışanları kapatıp disk birleştirmeyi öyle yapmak gerekiyor ama yine de tam bir disk birleştirme yapılamıyor.
  • Guvenli moda calistirip bilgisayari birlestiriciyi bu modda calistirmayi dene, diskinde fiziksel bozukluk yoksa sorunsuz yapacaktir. Yedekleme icin sorun olmasini beklemeyin bir de . Onemli verilerinizi hicbir zaman tek bir yerde saklamayin.
  • 2. parti yaılımları tavsiye/tercih ederim.
    Windows'un kendi disk birleştiriciden ne çektim.
    Birleştirmelerden sonra, 2 defa hard diskimdeki işletim sistemi göçtü.

"OO Defrag" isimli programı öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taylanbey

sakın diskinde bad sector oluşmuş olmasın, sen bence verilerini yedekle

notta belittiğim gibi hdtune da tarattım bad sector yok.

quote:

Orjinalden alıntı: alimakkaya

Guvenli moda calistirip...

çalıştırdım yine birleştiremedi

quote:

Orjinalden alıntı: Levcho

"OO Defrag" isimli programı öneririm.

oodfrag ı yukarda söylediğim gibi kullandım onda ve diğerlerinde birleştirmeyi bitirsede, tekrar windowsunki ile yapınca yine hata veriyor

yok mudur bu sorunu gidermenin bir yolu bad sector olmadığına göre formattan bir müddet sonra neden aynı hatayı verdi, windows güncelleştirmelerinden olabiri mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: 3310

pagefile.sys olmasın o dosya

işte anlatmak istediğimde o ya, raporda parçalanmış dosyalar kısmı boş isim filan yazmıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 3310

o zaman mft dir, master file table. raporda en alt satıra bakarsan yazar
    onu hiç bir proğram windows açıkken birleştiremez

http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/Utilities/PageDefrag.mspx

buradan PageDefrag ı indir
    "defrag at next boot" seç , pc yi yeniden başlat

sağol arkadaşım gerçekten teşhis doğru, baktım 2 mft parçalanması var.

Ancak ilaçta sorun var, indirdim dediklerini yaptım, ancak yinede w. disk birleştiricisi mft parçalanması için 2 diyor bunun yanında her seferinde 1 parçalanmış dosya için 132 parça buluyor.

Sadece windowsunkinde; diğer denediğim defraglara ek olarak biraz önce speedefrag'ı da denedim o da diğerleri gibi sorunsuz birleştirdi, parçalanmış dosya sıfır gösterdi. Anlamadım acaba w.'sun disk birleştiricisi mi sorunlu? Hangisine güvenmeli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.