Şimdi Ara

Diş teli tedavisi yarıda bıraksam nasıl olur? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
7.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Avatarım Ağır Çekim

Üniversitede sıra bulabililmissiniz bence sanslisiniz. Öğrenci değil asistan olabilir. Bana 7500 fiyat verdiler. Başka yerde 5500 . sizinki kaça mal oldu?

Alıntıları Göster
    Hocam 3 ya da 4. Sınıf öğrenciler diye biliyorum. Ki asistan bile olsalar özellikle benim doktorun diş hekimliği birinci sınıf öğrencisi gibi hareketleri var çok acemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarım Ağır Çekim

Hocam fotoya baktım köpek dişinin arkasındaki diş direk büyük azı dişleri. Ne aziyi ne de köpek disini ikisini de çekmek istemezler. Küçük azı dişlerine ne oldu onu anlamadım ikisi de yok gibi.Direk büyük azılar başlıyor fotoya göre

Alıntıları Göster
    Hocam tedavi başında 3 veya 4 tane çekim olmuştu belki onlar gitmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

Sizinki çok uzun sürmüş. Normal bir tedavinin 3 yıl içerisinde falan bitmesi gerekiyor. Diş teli çıktıktan sonra da 1 yıl plastik takıyorsunuz ağzınıza dişlerin eski haline gelmemesi için yani toplamda 4 yıl falan sürüyor. Hem diş teli takılınca sürekli çıkarılıp başka tel takılmaz. Ben de diş teli kullandım. Bende ilk başta takılan tel haricinde yanılmıyorsam 2 tane daha, bir de olabilir, tel kullanıldı.

Tedaviyi yapan kişinin telkinlerine harfiyen uyuyor musunuz? Diş tedavisi tek taraflı yürüyen bir tedavi değildir. Doktorun yaptıklarının yanında sizin de süreç boyunca uymanız gereken kurallara riayet etmeniz gerekir.

Alıntıları Göster
    Hocam dişlerimi fırçalıyorum o zaten herkesin yaptığı şey ama ben biraz daha detaylı fırçalıyorum. Sert şeyler dışarıda değilsem yememeye çalışıyorum. Çok olmamakla birlikte ara sıra asitli içecekler de içiyorum ama tedaviye çok bir zararı olduğunu düşünmüyorum çünkü taktıkları yay veya tel ben daha birşey yemeden bile çıktığı oluyor. Bunu takan da hocaları oluyor genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

Diş çekimi gerekiyorsa onu doktor belirler. Sizin isteğinize göre gerçekleşen bir şey değildir yani tedavi için diş çektirmek. Benim de iki tane alttan iki tane üstten olmak üzere toplamda dört tane dişim çekilmişti.

Alıntıları Göster
    Aynen ama yaklaşık 2 hatta 3 senedir attığım fotoğraftaki geride kalan dişi öne getirmeye çalışıyoruz.

• @UçanFedai Öncelikle merhaba,
    Diş teli takan ve kız arkadaşı da diş hekimliğinden mezun olmak üzere olan biri olarak yeterince bilgiye sahibim diye düşünüyorum ve sana çıkarmamanı öneriyorum. Yorumları okumadım ancak doktorunun eğitimi konusunda bir şeyler gördüm sanki, bu konuda sana diyeceğim şey kesinlikle mezun olmayan birisi tel takamaz ve diş hekimliği mezunu olduktan sonra tel takabilmesi için ortodonti uzmanlığı bitirmiş olması gerekir en azından. Çıkartma konusuna gelince de teller çıkarıldıktan sonrasında retainer adında bir aparat dişlerin iç tarafına takılıyor ve bir süre dişlerin eski haline dönmemesi için orada kalması gerekiyor (bu süre değişken) Şayet sen çıkarttırırsan retainer takılmadığından dolayı dişlerinin şekli yeniden bozulmaya müsait olacağından yıllarca taktığın süreyi de çöpe atarsın. Doktorunun başarılı olamadığını düşünüyorsan bir başka hastaneye muayene olmanı tavsiye ederim (genelde muayene ücreti almıyor büyük yerler ama röntgen ile bakmak isterse onun ücretini isterler)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarper Yasin Mutlubay

@UçanFedai Öncelikle merhaba,
    Diş teli takan ve kız arkadaşı da diş hekimliğinden mezun olmak üzere olan biri olarak yeterince bilgiye sahibim diye düşünüyorum ve sana çıkarmamanı öneriyorum. Yorumları okumadım ancak doktorunun eğitimi konusunda bir şeyler gördüm sanki, bu konuda sana diyeceğim şey kesinlikle mezun olmayan birisi tel takamaz ve diş hekimliği mezunu olduktan sonra tel takabilmesi için ortodonti uzmanlığı bitirmiş olması gerekir en azından. Çıkartma konusuna gelince de teller çıkarıldıktan sonrasında retainer adında bir aparat dişlerin iç tarafına takılıyor ve bir süre dişlerin eski haline dönmemesi için orada kalması gerekiyor (bu süre değişken) Şayet sen çıkarttırırsan retainer takılmadığından dolayı dişlerinin şekli yeniden bozulmaya müsait olacağından yıllarca taktığın süreyi de çöpe atarsın. Doktorunun başarılı olamadığını düşünüyorsan bir başka hastaneye muayene olmanı tavsiye ederim (genelde muayene ücreti almıyor büyük yerler ama röntgen ile bakmak isterse onun ücretini isterler)
    6 sene ortodonti tedavisi görmüş biri olarak katılıyorum tedaviyi bitirmesi taraftarıyım bende ama ortodonti uzmanı olmayıp diş teli takan diş doktoru gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F97E00D06

bende lise ortasında takmıstım üniversitede çıkardılar plak verdiler disimin arkasına teller taktılar artık gitmiyorum bile ne bos ismis belki sevgilim olurdu onca yıl sırf ondan olmamısımdır
    onca yıl dediğin 2 sene mi kardeş
  • Ben olsam devam ederdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarper Yasin Mutlubay

@UçanFedai Öncelikle merhaba,
    Hocam bugün özel klinikte bir doktor ile konuştum maksimum 2 yıl süreceğini söyledi. Üniversitede tedavi olduğumu ve daha 4 yılım olduğunu söyleyince de o kadar sürmez gözünü korkutmaya çalışmışlardır dedi. Tedaviye de sıfırdan başlayıp kendi tekniğini uygulayacakmış. Bırakmanızı önermem demişsiniz ama dediğim üniversitede de bir 4 yıl daha olabilir diye söylüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lPaTRoNl

6 sene ortodonti tedavisi görmüş biri olarak katılıyorum tedaviyi bitirmesi taraftarıyım bende ama ortodonti uzmanı olmayıp diş teli takan diş doktoru gördüm.

Alıntıları Göster
    Hocam hem katılıyorum hem de tedaviyi çıkarmaması gerek demişsiniz

• Blaize kullanıcısına yanıt
    Hocam çok uzun sürecek gibi daha.

• Sonu iyi olacaksa sürsün hocam bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Etzel45

Hocam hem katılıyorum hem de tedaviyi çıkarmaması gerek demişsiniz

Alıntıları Göster
    Arkadaşın yazdıklarına katılıyorum tedaviyi devam ederek bitir yani onu demek istedim :D
  • Dişlerin kötü fakat o şartlarda bile gayet toparlanirdi
    Benim de senin gibi 4 senem olmuştu doktorumdan memnun değildim ve şehir değişikliği yaptım 2 kez falan yani çok aksaklik oldu doktor aramaya koyuldum Ankarada ve 8 ay tüm masraflar dahil 2500 liraya anlaştık taksitle ödedim inş gelecek ay çıkıyor teller uzun bir süreç kadın duyunca bu kadar uzun olduğunu inanılmaz şaşırdı diğer doktor pek özenmedi ve hastası da çoktu baya uzun sürdü
    Tek çözüm doktor değişikliği dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F8B3665B5

Dişlerin kötü fakat o şartlarda bile gayet toparlanirdi
    Benim de senin gibi 4 senem olmuştu doktorumdan memnun değildim ve şehir değişikliği yaptım 2 kez falan yani çok aksaklik oldu doktor aramaya koyuldum Ankarada ve 8 ay tüm masraflar dahil 2500 liraya anlaştık taksitle ödedim inş gelecek ay çıkıyor teller uzun bir süreç kadın duyunca bu kadar uzun olduğunu inanılmaz şaşırdı diğer doktor pek özenmedi ve hastası da çoktu baya uzun sürdü
    Tek çözüm doktor değişikliği dostum
    Hocam bir doktor ile konuştum ben bu tellerle tedavi yapmıyorum benim tekniğime uymuyor dedi sıfırdan başlayacağız dedi 2 yıl ve 8 bin TL dedi. Parası ve özellikle zamanı çok geldi bana hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blaize

Sonu iyi olacaksa sürsün hocam bence
    Başka doktor araştırıyorum biriyle görüştüm fakat o da başka tellerle baştan tedavi uygulayacağını söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lPaTRoNl

Arkadaşın yazdıklarına katılıyorum tedaviyi devam ederek bitir yani onu demek istedim :D

Alıntıları Göster
    Şimdi oldu

• Hocam afedersin de ortodontiste yaptırdığına emin misin? Eğer diş 2 kontrolde oynamazsa farklı yöntem uygulayıp oynatabilmesi lazım. 2 senede çıkarmıştım ben. Hatta benim dişim de oynamamıştı farklı bir yöntemle oynattı

• Abim tel taktığında ön iki köpek dişini çekmişlerdi . Üç sene sonra çıkardı tellerini abim. İnci gibi dişleri var. Orta okuldaydı bu arada taktığında. Bende diş teli takmıştım orta okul başında başladım lise birde tedavi bitmişti . 4 sene sürmüştü. Ben bana verilen plağı çok kullanmadım. Üst çenede bir iki dişin yeri çok az bozuldu ve öyle kaldı. Bence görünüş şuna normalse çıkartıp plakla idare etsen ben bozulacağını düşünmüyorum .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.