Şimdi Ara

Diş Hekimliği kazandım kayıt yaptırmayı düşünmüyorum yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
11.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dt.Kinq

Hedefim diş hekimliğiydi sene boyunca bu sene de Gazi dişi kazandıım, oh mis dedim ve derken forumda dolaşmaya başladım diş hekimliğiyle ilgili başlıkları okudum acaip derecede karamsar mesajlar doluydu forumda.Uzmanlıkta dönen torpillerden falan bahsediliyordu.Şu an o kadar kötüyüm ki her an ağlayabilirim, kayıt yaptırmamayı bile dusunuyorum.Yok özel diş hastanelerınde maaslar 2500 liraymıs,yok neden eczacılık yazmadın, yok devlette en fazla 4 bin lıraymıs.Devlette iş bulmak imkansızmış anca doguda bulabılırmıssın.Ya madem bu kadr kötü meslek neden tıpa bu kadar yakın.2.5 puanla kaçırdım tıpı, keşke biyolojide son 5 dakikada doğru çozdugum o 2 soruyu değiştirmeseydiiim.Lütfen bu işin içinde olan kardeşlerim,abilerim bana bi yardım etsin :(

Zaten bu düşüncedeysen zaten okula kayıt yaptırma burayı yazarak boş yere bir kişinin hayali olan okulu kazanmasına engel olmuşsun.Maaş konusunda çalışma/kazandığın para oranı önemli yani devlette dişçilerin aldığı para ile acil tıp uzmanını kıyaslarsan saçma bir karşılaştırma olur tusta dermanın,biyokimyanın puanları almış başını gitmiş ,cerrahi kısımların puanları diplere vurmuş ,doktorlar para yerine rahatlık arıyor.Eğer gelecek kaygın varsa hem devlet hemde özelde çalışabileceğin fakültelere gitmen gerekir 2.5 puanla tıpı kaçırdım demişsin yani en son van tıpı yazmışsın devlet sağlığı özelleştirmeye başladı aile hekimlerine verilen yardım yarıya indi , yurt dışından doktor getirmeye uğraşıyorlar yani 6 sene sonra sen okulu bitirdiğinde devletin her mezun olanı işe almama ihtimali var o zaman vandan mezun olarak özelde iş bulma ihtimalini artık sen düşün.
    Uzmanlıkta yasa çıktı anadallar belli tahminen 2012 de sınav başlar.
    Sana tavsiyem doktor mu olmak istiyorsun dişçimi bunu düşün özelde 3000 alan göz doktoru tanıyorum yani ne kadar çalışırsan o kadar para alırsın eğer dişçi olak istiyorsan kimseyi dinleme bu seneler tıp moda bundan 10 sene evvelde mühendislikler modaydı.Umarım hakkında hayırlısı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: bl4ckbeard

quote:

Hedefim diş hekimliğiydi sene boyunca bu sene de Gazi dişi kazandıım, oh mis dedim ve derken forumda dolaşmaya başladım diş hekimliğiyle ilgili başlıkları okudum acaip derecede karamsar mesajlar doluydu forumda.Uzmanlıkta dönen torpillerden falan bahsediliyordu.Şu an o kadar kötüyüm ki her an ağlayabilirim, kayıt yaptırmamayı bile dusunuyorum.Yok özel diş hastanelerınde maaslar 2500 liraymıs,yok neden eczacılık yazmadın, yok devlette en fazla 4 bin lıraymıs.Devlette iş bulmak imkansızmış anca doguda bulabılırmıssın.Ya madem bu kadr kötü meslek neden tıpa bu kadar yakın.2.5 puanla kaçırdım tıpı, keşke biyolojide son 5 dakikada doğru çozdugum o 2 soruyu değiştirmeseydiiim.Lütfen bu işin içinde olan kardeşlerim,abilerim bana bi yardım etsin :(

Zaten bu düşüncedeysen zaten okula kayıt yaptırma burayı yazarak boş yere bir kişinin hayali olan okulu kazanmasına engel olmuşsun.Maaş konusunda çalışma/kazandığın para oranı önemli yani devlette dişçilerin aldığı para ile acil tıp uzmanını kıyaslarsan saçma bir karşılaştırma olur tusta dermanın,biyokimyanın puanları almış başını gitmiş ,cerrahi kısımların puanları diplere vurmuş ,doktorlar para yerine rahatlık arıyor.Eğer gelecek kaygın varsa hem devlet hemde özelde çalışabileceğin fakültelere gitmen gerekir 2.5 puanla tıpı kaçırdım demişsin yani en son van tıpı yazmışsın devlet sağlığı özelleştirmeye başladı aile hekimlerine verilen yardım yarıya indi , yurt dışından doktor getirmeye uğraşıyorlar yani 6 sene sonra sen okulu bitirdiğinde devletin her mezun olanı işe almama ihtimali var o zaman vandan mezun olarak özelde iş bulma ihtimalini artık sen düşün.
    Uzmanlıkta yasa çıktı anadallar belli tahminen 2012 de sınav başlar.
    Sana tavsiyem doktor mu olmak istiyorsun dişçimi bunu düşün özelde 3000 alan göz doktoru tanıyorum yani ne kadar çalışırsan o kadar para alırsın eğer dişçi olak istiyorsan kimseyi dinleme bu seneler tıp moda bundan 10 sene evvelde mühendislikler modaydı.Umarım hakkında hayırlısı olur

Hocam ben diş hekimi olmak istiyorum, işimin iyisi olmak için de ugrascam fakülteye adım attıgımdan itibaren, tekrar ediyorum tek korkum bu kadar ders çalıştıktan sonra az maaş almak çünkü birçok şehirden birçok diş hekimiyle konuştum.Kimisi diyo bizim şehirlerde 2500 alıyolar en fazla kimisi diyo yeni mezun gelir 2500 le başlar bu yavaş yavaş yükselir.Maximum 2500 alan şehirlerde diş hekimi yogunlugu varmıs falanmısta filanmış.DUS sınavı gelse zaten tıp falan kesinlikle ama kesinlikle düşünmem DUS sınavı için konustugum kısıler genelde ben kucuklugumden beri gelecek diyolar, gelmedi yine gelmez falan diyolar.bu DUS sınavı çıksa içim rahat edcek meslegıme odaklanacam.

• Bi kaç kişiye pm attım daha cevap gelmediii.Yardım etmek isteyen bu işin içinde olan birileri varsa bi kaç soru sorcam, yardıım beyleeer!
  • Maaş konusunu kesinlikle kafaya takma.Ben bu sene baya bi bölüm araştırdım ve senin gibi ilk önceliğim maaştı.Ama bi bölümde 1000 tl alan da var 15 000 tl alan da var ve insanın kafası haliyle karışıyo.Diş hekimliği bence sevilebilecek bi meslek ve şu an elinde var.Seneye bi daha sınava girmek istesen,okul puanının yarıya inmesi ve değişen müfredat tıbbı kazanmanı imkansız hale getirecek.Sağlık sektörü her zaman avantajlıdır,bundan 20 sene sonra da avantajlı olacaktır.Hazır meslek elindeyken ve seviyoken maaş dedikoduları yüzünden bi delilik yapıp kayıt yaptırmamazlık etme.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enrichment

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nickcaqe

bi kere isteyrek kazanmıssın git kaydını yaptır secdigin meslekte ol

Dostum seçtiğim meslek eyvallah.Maaş konusu çok korkutucu geliyor.
    Maaş konusunda aydınlatacak dişhekimi arıyoruuum

bak bana bu kadar takılmışsın maaş konusuna yanlış yoldasın..bu kafayala gidersen mutsuz olursun...sana aşağıda bir haberin linkini veriyorum...gülşen denen kadın bayramda 3 günde 480 BİN TL kazanacakmış...hakkımı alamamak ürkütüyor beni diyorsun haklısın ama bu ülkede hakkından fazlasını kazanan küçük bir azınlık yüzünden kimse hakkı kadar para kazanamıyor ki...birinci sınıf hakimin aldığı maaş 5000 lira..yani öyle bir ülkede yaşıyoruz ki sabahtan akşama kadar iddianame okuyup en önemli davalara bakan hakim bir kaşarın 3 günde kazandığı parayı kazanması için 96 ay diğer ifadeyle 8 yıl çalışması gerekiyor...hedefin kısa zamanda çok para kazanmaksa üniversite okumak inan bana çok gereksiz...bölüm farketmez...sevebileceğin bir iş bulmaya bak...ama kısa zamanda büyük paralar kazanmak istiyorum diyorsan bu ülkede bunun iki yolu var biri eğlence sektörüne girmek diğeri de ticaret yapmak...henüz yolun başındayken bütün yolları düşünüp değerlendir ve ona göre karar ver..
    http://magazin.milliyet.com.tr/bayram-rekoru-gulsen-in/magazin/magazindetay/29.08.2011/1432608/default.htm

Dostum mutlu olabıleceım bolumu bulmusum benım oyle paralarda gozum yok ama en azından ne bılım 3-4 alacagım kesin olsun yani çok da bişe istemiyorum hani.Ama o bile zor diyorlar

Parada gözün yok 3-4 alsan yeter.Diş hekimliği kazandın.Gidip kayıt bile yaptırmak istemiyorsun.

Ben durduk yere kimseye ters ters yazmam kusura bakma da senin canın ya biraz pohpohlanmak istemiş veya sen aşırı bilinçsizsin.

Tıbbı okuması uzun forumda oku uzmanlık almadan pratisyen hekim sürünüyor derler , Diş için maaşlar kötü derler , Ecza için heryer ecza oldu artık derler , Mimarlar için zar zor iş buluyorlar maaşlar sürünüyor derler , Mühendislikler için eeehhh mühendis maaşı yaşatmaz da öldürmez de yaptıkları iş çok ağır derler , Öğretmenlik az bi maaşla doğunun ücra köşelerine tayinin çıksa havalara uçarsın sevinçten derler.Kim memnun işinden ?

Onun için açıkçası ya bunu kavrayamayacak kadar bilinçsiz olman lazım (insanların boş boş konuşma paylarını hesaba katmayacak kadar) yada burda ufak bi can sıkıntını "aman kayıt ta yaptırmasam mı acaba" falan gibi dile getirip bizi yiyorsun gibime geliyor.O kaydı yaptıracağını gayet iyi biliyoruz.

Son olarak ne kadar sert yazsam da bu yazıyı senin okuduğun yerde okumak için çok şeyinden vazgeçebilecek sana imrenen birçok insan olabileceğini unutma buna ben de dahilim.Tüm sene istediğin bi bölümü tutturmuşsun beğenmemezlik etmen Allahın gücüne gider.

Artı garanti para için yıllarca kpss ye hazırlanıp güç bela hakkariye vana tayini çıkıp 2 milyara çalışacağını öğrenince sevinçten ağlayan insanlar bu forumda da bu ülkede de varken ben senin yerinde olsam halime şükreder parada gözüm yok ayda 3-4bin yeter demezdim.Ha öyle düşünebilirsin ama emekli maaşıyla geçinen aileler var burda böyle herkesin okuyacağı şekilde 3-4bini küçümseme benim için de tanıdığım birçok kişi için de büyük para ayda 3-4bin.

İnşallah bölümünü ve 3-4bin gibi miktarları küçümsemekten vazgeçer , tatmin duygusuyla daha mutlu ve huzurlu geçirirsin yaşamını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -doruk- -- 4 Eylül 2011; 2:52:29 >

• Vallahi Arkadaş Git Oku..!! Kim Diyor 3-4 Bin Alamaz Diye..!! Çalış 30.000 Bile Alırsın..!! Türkiyede 30.000 Doktor Açığı Var..Eğer Tüm Alanlarda Toplam 30.000 Olsa Bile En Az 2.000 Dişçi Açığı Vardır..!! Kardeş Doktor Yetişmediği İçin Korkunç Paralar Alırsın Eğer Çalışırsan..!! Kapı Gibi Diplomanı As Duvarına,İstanbulun İşlek Yerlerinde Kur Hastaheneden 15.00 da Çıkıp 19.00 a Kadar Yani 4 saat çalışsan her SAATTE 1Müşteri Gelse 4 Müşteri Yapar..Tedavi Ücretin 150 TL Olsa 600 TL Yapar..Ayda 18.000 TL Yapar..Ne 3-4.000 Arkadaşım..1! Hadi Bazen Mesaiye Kalıp Akşam Biraz Geç Gitsen Aylık Kazancın Rahat 20.000 TL Olur..Bak Bana Güven Git Kaydını Yaptır.. Memnun Kalmazsan Burdayım..!!

• Ve evet ben kayıt yaptırmadım ek yerleştirme için yardım istiyorum sizlerden ek yerleştirmede taban puanlar düşüyor mu?
  • Benim bildiğim ilk yerleştirmede kazanıp da kayıt yaptırmayan ek tercih yapamıyor.
  • quote:

Ve evet ben kayıt yaptırmadım ek yerleştirme için yardım istiyorum sizlerden ek yerleştirmede taban puanlar düşüyor mu?

YILIN BOMBASI

şaka maka ama bu cidden kötü oldu
  • quote:

Ve evet ben kayıt yaptırmadım ek yerleştirme için yardım istiyorum sizlerden ek yerleştirmede taban puanlar düşüyor mu?

Taban puanlar düşmez,sonuçta puanımızdan yüksek yerleri yazamayacağız.Ama sen kazanıp da kayıt yaptırmadığın için belki ek yerleştirmeyi yapamayabilirsin,onu bi araştır.
  • quote:

hayatinin hatasini yaptin en azindan garanti bir okulun olurdu. benim abim de esi de suan uzmanlik yapiyorlar. illa dus cikmasina gerek yok. bildigim kadariyla tercih yapip yerlestigin icin ek tercih de yapamayacaksin. bu durumda yeniden hazirlanman gerekecek. seneye degil tip dis hek. bile girememe ihtimalin olacak.
  • quote:

Ek yerlestırme yapamazsın cünkü bir yeri kazanmışşın.Ayrıca bu yıl ek yerlestırme yapamadıgın gıbı bırde bu yıl kazanıp gıtmeyecegın ıcın okul puanının yarısıda kesilecek.Sana başarılar.
  • para kazanmak sende bitiyor. kuzenim geçen ay evlendi on sekiz mart tıp mezunu (ancak cerrahpaşa'da eğitim gördü öyle bir olay vardı) evlendiği çocuk da istanbul iktisat. şimdi tıp kazanmış paranın kralı olursun falan diyorsun ama...

Ankara'ya taşındılar kuzen Cerrahpaşa'da doktor eşi de maliye bakanlığıa girdi uzman yardımcısı. Kuzenin alacağı maaş 4000 tl başlangıç için iyi ama eşi 6500 tl ile başladı. İktisat puanı nerde Tıp puanı nerde halbuki di mi ?

İş Üniversite sınavıyla bitmiyor gel gelelim. Ablamın nişanlısı ist. endüstri müh. mezunu ziraat bankası sınavına katıldı çok iyi puan yapıp mülakatlara girdi denizli'ye eğitim kampına gönderdiler 5 ay orda kalacak eğitim kampındayken alacağı maaş 2000 tl.

asıl sınavlar mezun olduktan sonra başlıyor anlayacağın.

Ancak diş hekimliği hakkında pek bir bilgim yok.
  • quote:

ciddimisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakasddsa

quote:

ciddimisin

yok artık hiç inanmıyorum
  • ben de inanmıyorum
  • işin ilginç yanı bende
  • Dostum ben Ankara üniversitesinde Diş Hekimliği okuyorum. Bir o kadar zor bir bölüm bir o kadar zor bir üniversite. Ama Diş Hekimi olmak bir ayrıcalıktır. Ek kontenjan denemeden önce bir daha düşün. Gayet iyi yetişen bir insan olacaksın her yönden. Tıp ya da diğer bölümler gibi değil. Sosyal bir kişi olabileceksin. Çok para kazanıp kazandığın parayı harcayacak vaktin olacak(doktorlar gibi değil). Para kazanma konusuna gelince de bir hocamızın bize söylediği şeyi söyleyeyim. Hocamız bize çok fazla kişi olduğumuzu ve ileride az maaş alabileceğimizi söyledi. 5-6 milyar civarında bir parayla idare edecekmişiz. Düşün sen nasıl para kazandıklarını. Nasıl bir hekim olursan ol 2 milyardan aşağı alacağını düşünme

Gel gelelim bu kadar iyi şeyin bir karşılığı olmak zorunda tabi ki. Tıpla karşılaştırılamaz teorik kısmı ama diş hekimliğini birde pratik kısmı var. Teorik derslerinin yanında pratik ödevlerini yapmaya çalışıyorsun. Gerçekten çok zor bir bölüm. 6 yıldır okulda olan ve daha 3. sınıfta olan kişiler tanıyorum(diş hekimliğinde alttan ya da üstten ders alma gibi bir imkan yok). Bunun yanında çoğu finallerimiz sözlü olarak yapılıyor. Bilgin haricinde her şeyin kontrol ediliyor konuşman, davranışların, giyimin, saygın vs. Dört dörtlük biri olarak yetiştirilmeye çalışılıyorsun. Ama okul hayatı boyunca eve gidip ağlayarak duvarları yumruklayan, hocalarına sinirlendiği ve okuldan nefret ettiği için babasına küfür eden tanıdıklarım var. Ya da son senesinde okulu bırakanlar.. Ama okulu bitirdikten sonra pişman olan kimseyi görmedim açıkçası. İyi ki bu bölümü okudum diyenler çoğunlukta. Çünkü toplumda ayrı bir yere sahip oluyorsun.

• quote:

Cool story bro diyorum. Kayıt yaptırmasaydın ek yerleştirmede kontenjan olurdu senin bölümünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr hyde

quote:

Cool story bro diyorum. Kayıt yaptırmasaydın ek yerleştirmede kontenjan olurdu senin bölümünün.

++
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.