Şimdi Ara

diploma notum 72,geçen yıl tercih yaptım,bu yıl kaç puan gelir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• eğer tercih yapıp yerleştiysen puanın yarı yarıya düşer...tercih yapıp yerleşemediysen puanın düşmez...
    busene yaklaşık 60puan civarı gelir okul puanı 2010 kurallarına göre..
  • yerleştim.
  • 2009 da yaptıysan tercihini ve bu 72 puan 80 üzerindernse ve 2011 için soruyorsan

61,5 civarı gelir.

2010 da yaptıysan tercihini bu sene 75 üzerinden 72 gelen okul puanının yarısı yani 36 puan gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelenbevili172hhc -- 2 Ocak 2011; 0:21:47 >
  • Diploma notuyla aobp aynı şey değil yalnız . Benim diploma notum 68 küsürdü ama okuldan gelen puan 48,5 tu. Yani 75 üzerinden aobp 72 ise bu sene ki puanın 36 olur. Ama 72 den kastın diploma puanın ise o zaman 50 civarı bişi gelir tahminen ama bi de yerleştiysen 25 civarı gelir.
    Biliyorum karışık
  • "Geçen yıl" dediğin 2010 ise, 2010 YGS-LYS'de sana gelen okul puanının yarısı gelir bu yıl. Çünkü bir yere yerleşmişsin ve yerleştiğin bu yılı takip eden bir sonraki yılın sınavına giriyorsun.

2009 ise, önceki ÖSS sistemine ait puanların şimdiki YGS-LYS sistemine doğrudan bir çevrimi yok. ÖSYM tekrar hesaplayacak. Bana 2009 ÖSS'de 80'lik sistem üzerinden 76 okul puanı gelmişti, tercih yapmadım; 2010 YGS-LYS'de 75'lik sistem üzerinden 68 okul puanı geldi. Gördüğün gibi, arada pek bir doğru orantı yok.

Söylediğin "72", 100 üzerinden aldığın diploma puanı mı? Sadece buna bakarak okul puanı hakkında bir şey söylemeyeyiz zaten. Senin bu 72 diploma puanıyla, seninle aynı yıl, aynı liseden mezun olan adaylar arasında kaçıncı olduğun, bir de lisenin o yılki ÖSS/YGS-LYS'de gösterdiği ortalama performans önemli. Yani diploma puanından yola çıkarak ÖSYM tarafından yapılan daha hesaplamalar var. Diploma puanı, AOBP ve okul puanı kavramları birbirinden farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

"Geçen yıl" dediğin 2010 ise, 2010 YGS-LYS'de sana gelen okul puanının yarısı gelir bu yıl. Çünkü bir yere yerleşmişsin ve yerleştiğin bu yılı takip eden bir sonraki yılın sınavına giriyorsun.

2009 ise, önceki ÖSS sistemine ait puanların şimdiki YGS-LYS sistemine doğrudan bir çevrimi yok. ÖSYM tekrar hesaplayacak. Bana 2009 ÖSS'de 80'lik sistem üzerinden 76 okul puanı gelmişti, tercih yapmadım; 2010 YGS-LYS'de 75'lik sistem üzerinden 68 okul puanı geldi. Gördüğün gibi, arada pek bir doğru orantı yok.

Söylediğin "72", 100 üzerinden aldığın diploma puanı mı? Sadece buna bakarak okul puanı hakkında bir şey söylemeyeyiz zaten. Senin bu 72 diploma puanıyla, seninle aynı yıl, aynı liseden mezun olan adaylar arasında kaçıncı olduğun, bir de lisenin o yılki ÖSS/YGS-LYS'de gösterdiği ortalama performans önemli. Yani diploma puanından yola çıkarak ÖSYM tarafından yapılan daha hesaplamalar var. Diploma puanı, AOBP ve okul puanı kavramları birbirinden farklı.

hocam 2010 yılında mezun oldum ve 2010 da bir programa yerleştim.diploma puanım 72 ydi(100üzerinden olması lazım).
    yanlış hatırlamıyorsam ham puanın üzerine 55 civarı bir puan geldi ekstradan.
    2011de tekrar gireceğim.
    kaç puan gelir?

okulda kaçıncıyım bilmiyorum ama çok başarılı bir okul değil ortalamanın üstünde elit kesime yakın bir yerdeyim.
    kusura bakmayın yukarıda biraz dağınık anlatmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave_young -- 3 Ocak 2011; 1:12:30 >

• 27,5 gelir bu yıl.

55/2 = 27,5
  • quote:

27,5 gelir bu yıl.

55/2 = 27,5

off naptın hacı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave_young

quote:

27,5 gelir bu yıl.

55/2 = 27,5

off naptın hacı ya

Maalesef 2010'da bir yere yerleştiğin için 2011 YGS-LYS'de okul puanının yarısı uçar. ÖSYM'nin uyguladığı bir ceza bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.