Şimdi Ara

DİKKAT !TIP VE HUKUKTA BARAJ KALKABİLİR TERCİHLERDE ACELE ETMEYİN... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
3.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biz neyi tartışıyoruz anlamadamki zaten bu sınırlar bunun için var ben bu sınırların taraftarıyım iyiki var bu baraj olayı
  • asu34 A kullanıcısına yanıt
    hocam sizin için değil zaten baraj düşmanları için yazıyorum bunları insanlar barajın olması gerektiğini görmeli yoksa böyle trajik durumlar ortaya çıkar diyerek bir didaktik konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Haydi sağlıcakla kalın
  • Baraj Mutlaka Kalkmalı , Sıralama içinde sıralama olmaz. Ovakit sınava neden girildi , sen sıralamada üstte isen zaten baraj olmasa da - olsa da yine üst sıradasın ve öncelik senin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. BENCE BU DAVAYI KAYBEDER YÖK VE ÖSYM ÇÜNKÜ ; 390 BİN > 40 BİN VE 650 BİN > 150 BİN.
  • Tıp ve Hukuk barajından rahatsızlık duyanlar, demek ki sadece bir kaç kişi değilmiş. Dava açan ya da açmaya çalışan o kadar çok ki... herkes iptal peşinde. Abbas Güçlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkaymak

Gençler İdare ahkemeleri davaları hızlı yürür. Bu davalarda çok hızlı neticelendirilir. Zira dava açanlar haklı bulunursa ve süre geçirilirse devlet çok daha büyük kayba uğrar bu sebeble bu tür davalar çok hızlı sonuçlanır haberiniz ola.

tercihler bitmeden sonuclanmasi lazim o zaman hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceuclusarj -- 7 Temmuz 2015; 19:34:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceuclusarj kullanıcısına yanıt
    EVET MUTLAKA BİR SONUCA BAĞLARLAR , AMA KALKAR AMA KALKMAZ. LAKİN SONUCA BAĞLANIR. BENCE ŞAHSİ KANAATİM KALDIRACAKLAR YÖNÜNDE ÇÜNKÜ SAĞLAM DELİL SUNMUŞ VE İŞİN ASLI BEN DE UYGULAMAYI YETERSİZ VE ANLAMSIZ BULUYORUM . ÇOK DAHA EVVELDEN BUNU İLAN ETMELERİ GEREKİRDİ VE AYRICA SINAVDA 15 BİNİNCİ OLAN ,150 BİNİN Cİ OLANDAN ÖNDE ZATEN. 150 BİNE GİREN TIP YAZSA NE YAZMASA NE? GEÇEN SENE 40 BİN ÜSTÜNDE OLUPTA TIP YAZAN ÖĞRENCİ SAYISI 212. 212 ÖĞRENCİ İÇİN Mİ SİSTEM BUNA DÖNDÜ? BAZI GENÇLERİ ANLAYAMIYORUM BUNU ARAŞTIRMADAN YORUM YAPIYORLAR GATA TIPTA BARAJ YOK, AZERBAYCAN TIP TA DA BARAJ YOK. BU NİYE ?
  • TEOG SONUÇLARINI HATIRLAYIN GENÇLER , MAHKEME KARARINI 1 HAFTADA VERDİ. MAHKEME KARARINADA UYULDU.
  • BARAJ ANAYASAYA AYKIRI AMACIDA YURT İÇİ DEĞİL YURT DIŞINA TIP EĞİTİMİNE GİTMEYE ÇALIŞANLARIN ÖNÜNÜ KAPATMAK. SİZLERİN ÇOĞU BİLMEZ DÜNYADA YOKTUNUZ RUSYA DAĞILDIĞI ZAMAN BU ÜLKENİN GENÇLERİ ÜLKEDE ÜNİVERSİTE YOK DİYE YURT DIŞINA ÖZELLİKLEDE DOĞU BLOKU ÜLKELERİNE TIP BİLGİSAYAR HUKUK ELEKTİRİK VS OKUMAYA GİTTİ AKIN AKIN. OZAMAN DA ENGELLEDİLER. AMA NE OLDU BİR SÜRE SONRA KALKTI ANAYASAYA AYKIRI DİYE. AMA BUGÜN KOŞULLAR ÇOK FARKLI ÜNİVERSİTE BOL BÖLÜM DE BOL , KISMEN BARAJ OLMALI BENCE DE AMA OLDU BİTTİ İLE YAPILMAMALI BU. 1 YIL EVVELDEN HABERİ OLMALI ÖĞRENCİNİN , SON 1 AY DA DEĞİL...
  • quote:

GEÇEN SENE 40 BİN ÜSTÜNDE OLUPTA TIP YAZAN ÖĞRENCİ SAYISI 212. 212 ÖĞRENCİ İÇİN Mİ SİSTEM BUNA DÖNDÜ?

212 kişi çok da azımsanacak bir rakam değil. Onların birkaçı talihsizlik yaşayıp o sıralamaya düştü diyelim de hepsi de öyle değil. Baba parasıyla hak etmediği bir bölümü okuyup doktor olmaya çalışacak ki o sıralamadaki biri için bu kolay olmayacak. Aslında onun için de kolaylık bir açıdan. Okuyamayacağı bölüme girmemiş olacak, babası para bayılmayacak. (Talihsizlik yaşayanları bunun dışında tutuyorum.)
  • 212 KİŞİ Yİ İNCELE BUNLARIN %40-50 YE YAKIN KISMI 40 BARAJININ ÜSTÜDÜR. SAYI BELKİDE 100-120 KİŞİ ARASI. KALDİ Kİ ASIL AMAÇ BU 200 KİŞİ DEĞİL SORUN DAHA DERİNDE ASIL AMAÇ YURTDIŞINDAN GELENİN ÖNÜNÜ KAPATMAK. DENKLİK SINAVIYLA DOKTOR ÜNVANI ALANLARIN ÖNÜNÜ KAPAMAK. BULGARİSTAN RUSYA ÇEK CUMHURİYETİ VS ÜLKELERİNDE TIP OKUMAK 3 BİN İLE 5 BİN DOLAR ARASI. ASIL ONLARIN ÖNÜNÜ KAPATMAK. BUNA BENDE KARŞIYIM. BURADA BAHSİ GEÇEN 200 KİŞİ BU İŞİN KURBANLARI ,TIP ADINA SÖYLÜYORUM... HEPİNİZ BABA ANA PARASIYLA OKUYORSUNUZ ONA BAKARSAN. YURT DIŞINDA ÖĞRENCİLER PART TİME ÇALIŞIR. AİLELERE YÜK OLMAZ VE OKUL HARÇLARINI KENDİLERİ ÖDERLER. KISACASI BU BAKIŞ AÇIN DA YANLIŞ...
  • gkaymak G kullanıcısına yanıt
    hocam tamam oldu bittiye getirilmesin ama bana eğitim sistemimizde oldu bittiye getirilmeyen bir şey gösterin her şeye birden karar verilmiyor mu
  • Up.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yokten savunma istenmis 3 gun sure verilmis

• quote:

Orijinalden alıntı: luxetveritas

Yokten savunma istenmis 3 gun sure verilmis

Pazartesi olmadan belli olur o zaman.

• Savunma istenmesi davanın normal seyrinden dolayıymış sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedimseniygs -- 8 Temmuz 2015; 18:50:32 >
  • yedimseniygs Y kullanıcısına yanıt
    Dava barajın kalkması yönünde yürüyecek gibi ama, tm2 mi , tm3 mü olur bilemem, yürütme durdurulursa eski kurallar geçerli olur.Büyük ihtimalle eskiden TM2 formatıydı herhalde, o yönde devam eder...
  • quote:

Dava barajın kalkması yönünde yürüyecek gibi ama, tm2 mi , tm3 mü olur bilemem, yürütme durdurulursa eski kurallar geçerli olur.Büyük ihtimalle eskiden TM2 formatıydı herhalde, o yönde devam eder...

ama insanlar 6-7 ay boyunca o değişime göre çalışmalarını sürdürdü ben tercih zamanında puan türünün değişeceğini sanmıyorum açıkçası. değişirse tmciler büyük darbe alır, yine mfciler hukuka gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedimseniygs -- 8 Temmuz 2015; 18:53:21 >
  • yedimseniygs Y kullanıcısına yanıt
    Doğaldır dava açılınca savunma verir karşı taraf.
  • quote:

Doğaldır dava açılınca savunma verir karşı taraf.

yani bir mağduriyet olsaydı davalar ocak-şubat gibi açılırdı bence. bu dava biraz kişisel keyif için açılmış gibi geliyor bana. zaten dava metninde davacı, çocuğunun sıralamasını falan yazmış. sonucu beklemişler yani, iyi sonuç gelse açmayacaklarmış gibi bir hava sezdim
  • luxetveritas L kullanıcısına yanıt
    bu davanın uzun süreceğini iddaa eden genç arkadaşlarım vardı. Bu dava uzun sürmezzzz ! Belki o Hakim yada savcının evladı da aynı durum da. İdare mahkemesine bağlı butür davalar çok hızlı yürür kamu lehine düşünülür, kamu burada öğrencilerdir. Bakın dedi dersiniz barajı kaldıracak mahkeme. Çünkü hakkaniyetsiz bir uygulama oldu bu. Herkesin pisikolojisini özelliklede ilk kez girenlerin dengesini bozup baskı altına aldı, sınava 3 hafta kala baraj mı koyulur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.