Şimdi Ara

[DİKKAT] PS5 alanlar konsolun brick olmaması için dikkat etmeniz gerekenler ! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Opricnik

çözümleri olan sorunları görerek hehe aldık kullanırız derseniz sonra konsolum patladı diye aglamayin

sony'nin elbet test mühendisi var fakat covid zamanı aksamalar olması normal , belki yapacakları test kapasitesinin %10'u max yapabildiler.

garantiye verseniz bile stok yokken size aylar sonra gelir , bunun aynısı ps4 zamanında oldu fakat çoluk çocuk herhalde bu tarz yazan bazısı deneyimi ciddiye almayıp burda artistlik yapmaya gelmiş yazık.

aynen verirsin garantiye sana nisan 2021'de anca gelir cihaz. Şuan anlasildigi üzere tamir cihazı yok/gecikmeli geliyor , zaten koronadan dolayı tüm lojistik sorunlu. Basit çözümü olan şeyleri yapmamak yerine şova devam

bunlar zaten 1-2 aya max çözülecektir fakat alıpta 2.günden brick ederseniz aylarca kargo yolla , stok olsun gelsin , bekle dur vs siz alana kadar zaten konsol kolayca bulunur hale gelir , erken aldıgınız elinizde kalr.

Lan kablosu takınca, USB HDD'yi önden değil arkadan bağlayınca, yok efendim rest moduna alınca bozulacak veya brick olacak bi konsolun yazılım güncellemesi ile bozulmayacak hale geleceğini düşünüyorsunuz yani?

Kimsenin ''artistlik'' yaptığı yok hocam. Bozulacaksa geri gönderir bekleriz. USB takma, kablo sokma, wifi'ye bağlanma... Vitrine koyayım madem, artistliği o zaman yaparız.

Size bunları niye anlattınız, insanlar görüp faydalanmasın diyen yok. Lakin ben para verdiğim ürünü imkanları dahilinde kullanırım. Beğenmezsem iade ederim, bozulursa tamire yollarım. Bu kadar basit.

• [DİKKAT] PS5 alanlar  konsolun brick olmaması için dikkat etmeniz gerekenler !
    LAN kablosuyla internete bağlanırken ve rest modeda download yapanlarda sorun yaşanmıyor sanırsam. Ext hdd ve arka planda oyun açıkken rest mode'u kullanınca sorun çıkıyor gibi gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi ilk partilerde risk daha yüksek de. Ne yapalım peki 6-7 ay sonra mı alsak napsak?

• benim xbox da ilk iki seferde diablo yu açmadı .böyle bakarsam konsolda oyun oynamayın yazmak lazım

konuyu açan arkadaş iyi niyetli ona birşey demiyorum yanlış anlaşılmasın.

konsolda bi sıkıntı varsa baştan patlasın taraftarıyım ancak anlık sıkıntılar oluyor. 4 senelik proda bile hala hata oluyor yeni cihazda normal önemli olan kronik bir sıkıntının olmaması.

• agent82 kullanıcısına yanıt

Konunun açılması çok isabetli olmuş ancak sırf Lan kablosu kullancam ve bu bozulmaya sebep olacaksa bozulsun zaten yapacak bir şey yok dedim diye "artistlik"yapıyorsunuz denmesi hoş değil. Neyin artisliğini yapacam öndeki usb girişiyle kolu şarj ediyorum diye konsol bozuluyorsa vereyim garantiye zaten. Yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koftehor1 -- 16 Kasım 2020; 13:52:6 >
  • Alınca cayır cayır kullanacağım. Bir sıkıntı olursa veririm Sony Eurasia'ya değiştirirler zaten. Daha önce PS4'ümde HDMI çıkışında sıkıntı olmuştu, sıfır kutusunda ürünle değiştirildi. Kimse sizi kullanıcı hatası yaptınız diye geri çevirmez.

• Neverwinter81 kullanıcısına yanıt

Zaten sorunlar kullanıcı hatası da değil ki. Lan kablosu kullanmak, oyun indirken rest mode'a almak, öndeki usb girişini kullanmak. Yahu çok temel fonksiyonlar bunlar zaten bunlar kronik hatalarsa sony için büyük itibar kaybı olur. Tabii ki dikkatli kullanıp konsola zarar vermekten kaçınacağız ama yapacak bir şey de yok gibi duruyor.

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt

Öyle tabi bende lan üzerinden kullanıyorum konsolu çünkü ps now abonesiyim. aynı şekilde ön usb den şarj yapıyorum sadece kol değil honor band falanda dahil usb üzerinden şarj edilebilecek şeyleri şarj ediyorum. şimdi lan kablosu takıyorum diye konsolun bozulurmu korkusu yaşamak mantıklı değil,yaşı yetenler belki hatırlar atari tüplü televizyonları patlatıyor geyiği vardı onu hatırlattı nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agent82 -- 16 Kasım 2020; 14:17:2 >
  • agent82 kullanıcısına yanıt

Hocam elbet hiç sorun yaşamadan oynayanlar da var. Redditte durumdan haberi olmayanlar vardı ben sorduğumda. Şans işi biraz bu iş

• quote:

Orijinalden alıntı: Darktemplar1903

Anlamadığım bir konu var.
    Sony gibi bir firmanın eminim onlarca test mühendisi vardır.
    Aylarca cihazı çeşitli testlerden geçiyorlar.
    Bu hataları nasıl görmüyorlar?
    Ben artik 2. Partilerde satsin diye bilerek yapildigini dusunuyorum 5 kişiye verseler konsolu gunlerce denese gorur yani gormemeleri mumkun değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tek çözüm;

ALMAYIN. :)

Açıklama: Arkadaşlar bu kadar tepki göreceğini bilsem yazmazdım. Ya insanlar olağandışı bir heyecanla ciddi paraya satılan bir cihazı bekliyor, cihaz daha çıkışında "Aman dokunmayın brick olabilirim." Gibi hatalar listesine sahip oluyor. Bu yüzden biraz ironi, biraz espri mahiyetinde yazmıştım. Mesajı silmeyeyim ayıp olacak ama dikkate almayın lütfen. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slowfood -- 17 Kasım 2020; 22:33:22 >
  • Yeni güncelleme gelmiş. Sorunlara çözüm oldu mu acaba?

• slowfood kullanıcısına yanıt
    Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Tek çözüm;

ALMAYIN. :)

Açıklama: Arkadaşlar bu kadar tepki göreceğini bilsem yazmazdım. Ya insanlar olağandışı bir heyecanla ciddi paraya satılan bir cihazı bekliyor, cihaz daha çıkışında "Aman dokunmayın brick olabilirim." Gibi hatalar listesine sahip oluyor. Bu yüzden biraz ironi, biraz espri mahiyetinde yazmıştım. Mesajı silmeyeyim ayıp olacak ama dikkate almayın lütfen. :)

Keşke like yerine dislike'da verebilsek.

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Bazı sorunlar çözülmüş gibi duruyor. Rest modeda kolu şarj edemeyenler bu sorunun olmadığını söylüyorlar redditte.

• Sony ağam bizimle eğleniyi

• bu zamana kadar piyasaya sürülmüs en hatali ürün olabilir o zaman

samsunun patlayan telefonlarina benzemis resmen

• Pazartesi cihaz geliyor. Sorunlar halen aynı mı? Deneyenler feedback verse güzel olur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.