Şimdi Ara

Dikiş Makinasını Dekupaj Testere yaptım [07.06.2013][FİNAL SS'LER]+[LAZER]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
6
Favori
22.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yine benim değişik saçma projelerimden birisi

Hobi forumlarında eski dikiş makinası motoru ve kıl testere ile kendilerine testere yapan arkadaşlar gördüm. eski beko marka bej rengi makinları bilirsiniz.

Düzeneğin çok basit bir mantığı var, bence güzelliğinide bu sadelikten alıyor. Benim için dış görünüş değil işlevsellik ön plandaadır her zaman bu yuzden birazda vakit geçirmek amaçlı yapıldıgından biraz özensiz oldu tabi ama iş görecek durumda.

Basit dedik, iğnenin aşağı yukarı inen mekanızması hariç geri kalan sökülebilen tüm ekipmanlar söküldü. geriye birtek yukarı aşağı hareket eden bir mil kaldı. testereyı buraya nasıl monte edeceğim diye biraz düşündüm. aklıma en basit olarak taa 5-6 ay öncesinden içine su girmiş kontaktörden söktüğüm klemens soketlerı vardı saklamıştım bir gün lazım olacaktır diye. ve o gün bu günmüş basit şekilde monte ettim sıkıştırmalı sistem. denedim ve problem yok. şuan testerenın arkası boş. dekupaj testereler yamuk keser, bıçakları cabuk yamulur sebebi bıcağın arkasında bir karşılık bir destek olmadıgından dolayı bıçakların yamulması vs. ben de bunun önüne geçmek için rulmanlardan veya sadece mdf ye kanal açarak veya bir aliminyum kullanarak bir destek yapacağım hem bıcak daha düz kesecek testere kolu daha rijit olacak.

bu sistemin bana maliyeti 0TL bu tarz bişe yapacaklara benden öneri. ya 10-20 liraya bu makinelerden bulun. ama tavsiyem koctasın kampanlarını bekleyin kendi ürünü olan performance power marka dekupaj alın ve bir tablanın altına ters ten sabitleyin bıcak yukarıda dekupaj ise ters şekilde çalışsın. bu sistem yeterli gelebilir ama bıçak yamulacaktır işte buraya

bu tarz sistem yaparlarsa daha kullanışlı olur. benım elimde dikiş makinası vardı ben onu kulandım 0 dan yapsam bu tarz yapardım.

Ve gelelim bizim cihaza

Yeni

06.06.2013 Yeni Güncelleme

Gövde ile tabanın civatalı oldugunu farkettim ve söktüm. ben gövdeyide pik döküm zannederken govde aluminyum muş 15 kiloluk aletin 14 kilosu taban mış meersem. resmen çile çekiyordum sökünce çok çok daha güzel oldu

Alt tarafındaki delikleri bulmak için kagıttan şablon yaptım kendime deldim geçiçi olarak sabitledim. sonra civatalarını attım 4 adet. ve testerenin agızlı için mastar aldım.

Burada agızlıgı dekupajla kesip törpü ile düzeltirken. şu marangozluk işlerinde en sevmediğim alet törpüdür baya bi ugraştıktan sonra tam dikdörtgenliği saglıyabildim. orada açtıgım delikleride görüyorsunuz

Töprü ile yarım saat ugraştıktan sonra ağızlık için gerekli parçayı kestim. tam tatlı sıkı oturdu yerine. daha onun işi bitmedi. testerenin girmesi için ince bir şekilde kesilecek. aşağı düşmemesi için altında destek parçaları vidalanacak.

Burada marangozdan çıktım, birleşiini yaptım. orjinal somunları kısaydı aldıklarım fazla uzun geldi. yarın canavarla keseceğim onları birde motor ssabitlenecek ve kayış için oluk açılacak

Birleşim tamamlandı geçici olarak eski tablanın üzerine koydum, bu günün final fotoları

Buda bonus

07.06.2013

evet montajı tamamladım. tek bir eksik var. oda testerenin agızlıgı için yer kesilecekti, yetiştiremedim aceleyede getirmek istemedim. birde lazerli makas var bilirsiniz onun lazerini söktüm onu takacağım

Buydun final ss ler

11.06.2013
    Lazeri ekledim video da çektim yüklenmesini bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 2 Ağustos 2013; 22:00:17 >

• takip.
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip
  • hadi bakalım güzel bir şey olacağa benziyor
  • Ah hocam senle beraber çalışabilseydik daha neler yapardık ama kader işte. Daha profesyonel bir alet yaparım 1 haftada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dicee

Ah hocam senle beraber çalışabilseydik daha neler yapardık ama kader işte. Daha profesyonel bir alet yaparım 1 haftada.

gün gelecek adam akıllı bit atolye yapacağım kendime. aslında elimin altında o kadar çok alet edevat var ki inanamassın ama dagınık haldeler. 160m3den fazla yıllanmış larex agacımız var örneğin demir ıvır zıvır.
    saatçi tornavidasından canavarına şalamasına eksoz spirali mazot pompası, tam bir hengame her yer
    insanın çoçuklugu sanayide ustaların yanında yetişince böyle değişik bikirler çıkması dogal yani biraz da merak var. ama sahip olmadıgım tek bir alet var oda cnc, en sonunda 1m1m lik bi tane yapacagımda para yok

bende isterdim valla beraber çalışmayı ama kısmet artık.daha profosyoneli tabikide yapılır direk dekupaj alıp bıcagın üzerinde bir U ğarça ile esnemesini önleyen düzenek yapılabilir ama bunun bana maliyeti 0 tl, hurdacının arabadan çaldım

şimdi gidiyorum resim çekmeye

• güncelleme geldi beyler
  • yarin depodaki makinayla deniycem fakat testeri ucla makinaya nasil sabitlendi

• quote:

Orijinalden alıntı: pcLog

yarin depodaki makinayla deniycem fakat testeri ucla makinaya nasil sabitlendi

iğneyi hareket ettiren, yukarı aşağı hareket eden mil var. testere oraya klemens ile sıkıştırıldı. büyük boy klemens işini görür bendeki biraz daha farklı bir eleman
  • tm. saol

• takip
  • Bu hobiyi özetlemek gerekirse Biz TÜRKüz.. :)

• Başarılı emeğinize sağlık
  • şimdi yeni bıçak aldım. istediğim bıçak değil ama yinede iş görür diye umuyorum yine video çekeceğim eve gidinde uplarım
  • yeni video geldi
  • vay arkadaş
  • Hocam işsiz misin

• quote:

Orijinalden alıntı: adriana lima <3

Hocam işsiz misin

evet işsizim

aslında işsizlik değilde üretmeyi seven birisiyim, bişelerle meşul olmayıp bişler yapmayınca çok rahatsız oluyorum. çocukluktan gelen bişe, bilgisayar masamı bile ben yaptım

düzeneği biraz daha değiştireceğim. o zaman çok daha güzel olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 5 Haziran 2013; 18:46:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

quote:

Orijinalden alıntı: adriana lima <3

Hocam işsiz misin

evet işsizim

aslında işsizlik değilde üretmeyi seven birisiyim, bişelerle meşul olmayıp bişler yapmayınca çok rahatsız oluyorum. çocukluktan gelen bişe, bilgisayar masamı bile ben yaptım

düzeneği biraz daha değiştireceğim. o zaman çok daha güzel olacak

Bende işsizim iş arıyorum ya hiç başvuru yapmadım bir yere
    ama ben böyle şeylerle uğraşmıyorum çünkü elimde 0 ürün var ve 0 malzeme
    ayrıca hocam şu kpss yada açıköğretim birşey yapacaz

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.