Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (522. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıralama: 12648
    harita veya geomatik mühendisliği herhangi bir şehirde gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR YARDIMCI OLUCAK KİMSE YOKMU

BU YIL Kİ ÖBP DİĞER YILLARA GÖRE FARKLI HESAPLANMIŞ

3 PUAN DÜŞÜK GELDİ

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ AKTARAMIYORUM

OSYM Yİ ARAMAMMI LAZIM YOKSA DİLEKÇEMİ GÖNDERMEM LAZIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fear25

ARKADAŞLAR YARDIMCI OLUCAK KİMSE YOKMU

BU YIL Kİ ÖBP DİĞER YILLARA GÖRE FARKLI HESAPLANMIŞ

3 PUAN DÜŞÜK GELDİ

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ AKTARAMIYORUM

OSYM Yİ ARAMAMMI LAZIM YOKSA DİLEKÇEMİ GÖNDERMEM LAZIM.
    Dilekçe yolla. Eğer verecekleri cevap tatmin edici olmazsa da idare mahkemesinde dava aç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    Tekrar mı hazırlanan la

• Geç kaldın arkadaşım. Ayın 8'ine(yanlış hatırlamıyorsam) kadar vaktin vardı. ÖSYM kendi sitesinde bunu onaylamanı istedi. Keşke sınav bittikten sonra ÖSYM'e girseydin.

Edit : linkhttps://www.haberler.com/dgs-adaylarinin-egitim-bilgilerini-guncelleme-12202532-haberi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 26 Temmuz 2019; 20:32:33 >
  • 295 beklerken 272 aldı ablam. 38d 3 yanls matta - 2d 2 y turkce. sizce gecen se e 276 ile almış yere 272 ile girilme şansı varmıdır.Cok.ilginc demekki sınav gerçekten ama gerçekten çok çok kolay olmuş matematikte

• crux07 kullanıcısına yanıt
    içimden öyle geçiyor ama hayat
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    hocam bu sorulardaki katsayı kalktı demişlerdi o yks sınavları için mi geçerliydi ?
  • sayısal 267 sıralama 12k
    herhangi bir yerde bilgisayar öğretmenliği gelmeme gibi bir durum olmaz demi ?
  • Arkadaşlar merhaba,

Matematikte 38 doğru 4 yanlış
    Türkçe 10 doğru 1 yanlış
    Başarı Puanım 43,600 (Düşük olduğuna bakmayın, bölümde ilk 10 dayım bu ortalama ile)

DGS Sayısal puan=278,26349 - Başarı Sırası=7399

Puan hesaplama robotlarında bu verileri girdiğimde 295 puan yapıyor. Hedefim o kadar puan değildi, zaten 305 yapıp dokuz eylül inşaat mühendisliğini tutturamıyormuşum. Merak ettiğim şey bu başarı sıralaması ve puan ile Manisa Celal Bayar İnşaat Mühendisliği (281,24954 puan) veya aynı okulun İkinci öğretimi (279,83399 puan) tutar mı? İzmir dışına çıkmak istemiyorum, manisaya hergün servis ile gidip gelebilirim, vize final dönemi evinde kalabileceğim arkadaşlarımda mevcut. Sadece 1.5-2 puan düşse bölüm puanları benim için tamamdır ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcbestepe

işte iki yılda çok şey değişebilir, mesela kim derdiki odtü 6 kontenjandan 2 ye düşecek bu yıl. çok kötü bir sürpriz oldu. bu tarz olumsuzluklara hazır olmanız bence faydanıza, gönlünüzden geçen hayrılısıyla gerçekleşir umarım.
    Hocam tebrik ederim öncelikle. Kontenjan bilgisine nereden ulaştığınızı söyleyebilir misiniz?

• Can Lp kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2019/DGS/tablo1-29042019.pdf
  • Hala olaya puan bazında yaklaşım sergileyenler var . İstediğim yer şu puandaydı ben şu puanı aldım ne olur gibisinden.

Puan bazlı yaklaşımlar yanlış arkadaşlar. Sıralamanız ne istediğiniz bölümün kontenjan değişimi ne ve istediğiniz bölüm hangi sıralama ile alım yapmış geçen yıllarda doğru yaklaşım budur.

Ama ÖSYM sıralamaları vermiyor bizim elimizdeki tek veri de puanlar olduğu için ancak bu şekilde yaklaşım yapıyoruz diyebilirsiniz. Evet yıllardır Malesef ÖSYM asıl önemli olan sıralama bilgisi yerine puan bilgisini verip yanlış yapıyor. O yanlış yapıyor diye siz de yanlış yapmayın.taban puanlara karşılık gelen sıralama bilgisine ulaşmaya çalışın.

• bi arkadaşım bu yıl sınava girdi.1 tane türkçe yaptı bilerek.işine yaramıyormuş.sayısal bölümden ,kafası basmadığı için,pek bişey yapamadı.bölümü yapı denetim.ben bu işten bişey anlamadım.ve bu kafayla seneye hazırlanacam diyor.
  • Bu sene bilgisayar mühendisliklerinin kontenjan düşürmesi hakkında neler düşünüyorsunuz
    ilerleyen senelerde artar mı?

• Can Lp kullanıcısına yanıt
    Geçen sene talep çok arttı pc mühendisliğine. Sıralamaları yükseldi. O sebeple DGS yi etkiledi bu durum.
  • Hemsırelık devlette gelır mı ? 3350 lerde sıralama ve 292 civarı puanım.
  • Numenor Lug kullanıcısına yanıt
    Taban puanının bir önemi yok, önemli olan sıralama DGS'de. Şu an DGS 2.'si 360 puan mı ne, puana bakılırsa bu adam Boğaziçi dahi tutturamıyor bilgisayar mühendisliği için. Sen yaz, gelirse gelir, gelmezse gelecek olan zaten gelir alttaki tercihlerden.
  • mikmak M kullanıcısına yanıt
    GTÜ bu sene bilgisayar mühendisliğine DGS ile geçiş açmamış bu arada bilgin olsun, şimdi tabloyu incelerken fark ettim.
  • Raydr1c kullanıcısına yanıt
    evet bu durum benim canımı aşırı sıktı çünkü gtü yü istiyordum ve puanım ile sıralamam da yetiyordu. napcam bilmiyorum. ikinci klavuz açıklanınca bir umut gebze tekniğin kontenjan açmasını beklicem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.