Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darthblast

quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

Arkadaşlar bilg müh için tahmini net sayıları ne olmalıdır? Ayrıca sözel çözmenin herhangi bir etkisi var mıdır?

Puanlama sitelerine bakınca ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sayılsalda 7-8 türkçe 1 matematik ile aynı puanı veriyor sanırım

Yani sözel çözmek ekstra puan getiriyor değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaantufekci K kullanıcısına yanıt
    İmkansız demek istediğin hiç bi okul şartlı kayıt yapmaz o durumda sadece stajın kalsa olur anca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O kadar yazı okudum o kadar araştırdım fakat sizin verdiğiniz bilgi gibi birşeye rastlamadım?

• Arkadaşlar güz döneminden 2 tane alttan dersim var bunları sınav zamanı verirsem dgs şartlı kayıttan yararlanıp 2. Dönemden 4e tamamlayabilirmiyim?

• Kaantufekci K kullanıcısına yanıt
    Okuyup araştırdıysan sorma o zamn burda,sana olacağı söyledim boşuna klavye başında yorma kendini.kimse seni şartlı kayıt falan etmez

• Boş boş konuşup atar yapma o klavyeden.ister sorarım ister sormam sana sormam onu sende yoruluyorsan cevap verme geç.

Benim kurduğum mantıktek derse girebilme ihtimali olanların bile kaydı oluyor ben güz dönemi gidip derslerimi tek derse kalmadan verirsem niye yararlanamayım benim mezun olma tarihim daha erken değil mi?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bilg müh için tahmini net sayıları ne olmalıdır? Ayrıca sözel çözmenin herhangi bir etkisi var mıdır?

Puanlama sitelerine bakınca ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sayılsalda 7-8 türkçe 1 matematik ile aynı puanı veriyor sanırım

Tabi getiriyor ama sayısal ise bölümün fazla zaman harcamamak lazım sınavda türkçeye bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaantufekci

Boş boş konuşup atar yapma o klavyeden.ister sorarım ister sormam sana sormam onu sende yoruluyorsan cevap verme geç.

Benim kurduğum mantıktek derse girebilme ihtimali olanların bile kaydı oluyor ben güz dönemi gidip derslerimi tek derse kalmadan verirsem niye yararlanamayım benim mezun olma tarihim daha erken değil mi?

Mezun tarihin ocak subat olcak nasil erken olsunki.tek ders sinavi olanlar gecerse bu sene mezun olacak.yani keske istedigin olsa ama oyle bisi olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi getiriyor ama sayısal ise bölümün fazla zaman harcamamak lazım sınavda türkçeye bence

Teşekkür ederim cevaplar için. Bilgisayar mühendisliği için uğraşacağım. Sayılsaldan 45 net baya yüksek puan aldırıyor. Yapabildiğim kadar sayısal yapıp söze den de çözeyim diye düşünüyorum. Tabi gelecek seneye için. Şimdiden hazırlıklara başlamak lazım.

• CeSiN kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkürler fakat demek istediğim şimdi şartlı kayıttan yararlananlar güz döneminden kalan derslerini 1. Dönemin tek ders sonav tarihi zamanında vermiyor mu? Eğerki öyleyse sonuçda bende 1.dönem derslerimi vericem hatta tek ders tarihine kalmadan? 2. Döneme bu aebeple 1. Dönem sonu mezunum diyip kayıt olamazmıyım?

Yani yök ün yazısı şu bütünlemw tek ders felan bahsediyor bahar yarıyılına kadqr ?

• quote:

Yani yök ün yazısı şu bütünlemw tek ders felan bahsediyor bahar yarıyılına kadqr ?

Tek ders sinavi sene sonu olur.temmuz agustos gibi.zaten orda da yazdigi uzere maksat staj butunleme ve tek ders gibi mezuniyeti birkac ay kaydiran seyler yuzundrn insanlarin 1 senesi kaybolmasin diye bu sartli kayit olayi var.seneye sarkacak islemler degil onlar.

Orda yazan sebeplerden biri olmali kisacasi bu.benim donemim uzadi olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 24 Haziran 2017; 20:0:38 >

Güz dönemi sonu da tek ders sınavı oluyor yalnız?

Ve hala anlatamadım madem dönem kaybı değil sene kaybı oluyor peki bu şartlı kayıtın ne farkı varki normal kazanıp da kaydolmakdan? Orda diyorki bahar yarı yılına kayıt olmak için var şartlı kayıt?

• quote:

Güz dönemi sonu da tek ders sınavı oluyor yalnız?

Ve hala anlatamadım madem dönem kaybı değil sene kaybı oluyor peki bu şartlı kayıtın ne farkı varki normal kazanıp da kaydolmakdan? Orda diyorki bahar yarı yılına kayıt olmak için var şartlı kayıt?

Mezuniyetine bi engel olmasi lazim ordaki yazanlar gibi.senin bariz okulun uzamis.orda bahar demesindrn kasti muhtemelen adamin mezuniyeti ilk donemi kacirirsa diye.sonucta derslere baslayamayacak diye onlem almislardir.yoksa hem oraya kayit yap hem eski okulda ilk donem oku pek mantikli degil dusununce.

Yanlis anlamada burda sorup guvenmiyorsan direk osym ara vakit harcama icin rahatlasin.bizde yanlis biliyorsak ogrenmis olalim.sana 10 kisi olmaz dese sen yinede emin olmayacaksin :) bence kafan rahatlamasi icin direk osymye sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 24 Haziran 2017; 21:8:15 >

• Anladım teşekkür ederim inanmamak değil ama saçma geldi bana ve de bir arkadaşım bana bu şekil anlattı ve mantıklı gelmişti.

Peki başka bir soru sorayım o zaman bu dgs ye girip kazanırsam istediğim bölümü istediğim üniversite de onu dondurup derslerimi verince bidahaki sene kayıt olabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaantufekci -- 24 Haziran 2017; 21:41:53 >
  • Dogru anladiysam bunu yapman icin dediginin olmasi lazim.bencede en iyisi osymden netlestirmek.kendi kurallari yoruma acik bir halde.insallah senin dedigin gibidir.

Uğraşma anlatmaya anlamak istemiyor,boşuna sınava gircek sınava daha mezun olamamış lisans tamamlama derdinde,kayıt olmaz hatta tercih bile yapamaz diyoz ama inanmıyo. Boşuna mezun olmamış demek daha

• arkadaşlar kimlik yenilemek gerekli mi? Artık herşeyden kıllanır olduk sonra kapıda sorun çıkartmasınlar. (YGS ye girerken son 6 ayda çekilmiş fotograflı kimlik istiyorlardı bunda da böyle bir şey olabilir mi?) Ben hiç bir yerde bir yazı görmedim ama sormak istedim.
  • kesin09 kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bi zorunluluk.sen nerde girdin sınava myle 2 yıl önceki resimim var kimlikte bu senede girdim ygs sorun olmadı

• radko kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağol bende öyle düşünmüştüm. Benim girdiğim zamanda YGS sınav giriş belgesinin arkasında mı bi yerde yazıyordu son 6 aylık fotograf diye ama pek bir önemi yok anlaşılan
  • 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.