Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rastaman77

21 temmuza ertelendi diye gördüm net bir bilgi var mı?
    Hadi inşallah harika olur

Pek sanmıyorum ama daha fazla çalışmak için çok güzel fırsat olurdu. Bakalım. Araştırayım bir.

Edit: Oooo harbiden değişmiş tarih. Bizzat ösym takviminden baktım. Hadi iyiyiz.
    http://www.osym.gov.tr/TR,8797/takvim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PacTyson -- 2 Mayıs 2018; 13:44:24 >

• DGS 24 Haziran seçimlerinin 2. tura kalma ihtimaline binaen 21 Temmuz'a ertelendi

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-90F8184DD

Arkadaşlar bu yıl bilgisayar programcılığı bölümüne kayıt yaptıracağım. DGS sınavına hazırlanıp yazılım mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum. Üniversiteye hazırlanmak feni yapmak daha zor. En azından matematikte bir şansım var. Hazırlık dahil 5 yıl okunursa sınavıda mezun olduğum zaman kazanırsam 27 yaşında oluyorum. 7 yıl boyunca üniversitede ne yapacağım ben?
    gel sarılalım aynı durumdayım. yalnız bu programcılığı okuyanların yorumları çok kötü. onun yerine aöf 2 yıllık web tasarım okuyasım da var nasıl olsa amaç yazılım mühendisliğine geçmek. gerçi dgs den geçme şansıma da pek güvenmiyorum. geçsende yaşım geçecek bende 28-29 gibi mezun olurum. tapu kadastro okuyup 2 yıl sonra şak diye memur çıkasım var. kafam çok karışık

• quote:

Orijinalden alıntı: Ofsayt Bozan Stoper

gel sarılalım aynı durumdayım. yalnız bu programcılığı okuyanların yorumları çok kötü. onun yerine aöf 2 yıllık web tasarım okuyasım da var nasıl olsa amaç yazılım mühendisliğine geçmek. gerçi dgs den geçme şansıma da pek güvenmiyorum. geçsende yaşım geçecek bende 28-29 gibi mezun olurum. tapu kadastro okuyup 2 yıl sonra şak diye memur çıkasım var. kafam çok karışık

Alıntıları Göster
    Benim de bu konuda umudum yok gibi bir şeydi hocam. Ben AÖF işletmeyi bitirdim ve diplomayı aldım 2016 yılında, ondan sonra bir de ne göreyim bu web tasarım bölümü açılmış. İlk yazılan bizleriz o bölüme. Şimdi bitmek üzere ilk mezunlar da biz olacağız :)

Hatta ilk yazıldığımda daha belli değildi mühendisliğe geçilip geçilemeyeceği, yaklaşık 1 sene sonrasında açıklandı. Şimdi deli gibi DGS kasıyorum aynı zamanda bölüm notlarını yüksek tutmaya çalışıyorum :)

Ailem başta tepki bile gösterdi daha kaç yaşına kadar okuyacaksın senin okulun bitmez mi gibisinden ama şimdi destek gösteriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: PacTyson

Benim de bu konuda umudum yok gibi bir şeydi hocam. Ben AÖF işletmeyi bitirdim ve diplomayı aldım 2016 yılında, ondan sonra bir de ne göreyim bu web tasarım bölümü açılmış. İlk yazılan bizleriz o bölüme. Şimdi bitmek üzere ilk mezunlar da biz olacağız :)

Hatta ilk yazıldığımda daha belli değildi mühendisliğe geçilip geçilemeyeceği, yaklaşık 1 sene sonrasında açıklandı. Şimdi deli gibi DGS kasıyorum aynı zamanda bölüm notlarını yüksek tutmaya çalışıyorum :)

Ailem başta tepki bile gösterdi daha kaç yaşına kadar okuyacaksın senin okulun bitmez mi gibisinden ama şimdi destek gösteriyorlar.

Alıntıları Göster
    birşey öğrendin mi bu bölümden hocam. java html css şöyle ucundan öğrensek mezun olunca gene mühendisliğe geçmeden bile işe girmede yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ofsayt Bozan Stoper

birşey öğrendin mi bu bölümden hocam. java html css şöyle ucundan öğrensek mezun olunca gene mühendisliğe geçmeden bile işe girmede yardımcı olur.

Alıntıları Göster
    Hocam ben zaten uzun yıllardır yazılım ve online işlerle uğraşıyordum yani internetten öğrendiğim şeyler bu bölümde öğrendiklerimden yüzlerce kat fazla diyebilirim. Ama bu bölümde de alacak çok bilgi var. İlk yılı biraz alakasız gelecektir hatta ilk sene daha zor ve sıkıcı dersler var bence, asıl meslek dersleri ikinci sene başlıyor. Özellikle web tabanlı kodlama ve internet tabanlı programlama dersleri en çok ilgimi çeken ve en kolay en yüksek puanla geçebildiklerim.

İlk yıl sosyal ağ analizi çok zor, nasıl geçtiğimi anlamadım bile pek bir şey anlamadan düşük notla geçtim sıkılarak çalıştım. Bir de alakasız gibi gelecek bireysel iş hukuku, etik, profesyonel yaşamda imaj itibar vs. Tarzı dersler de var.

Yani bu bölüme yazılacaksan diploma için veya DGS hakkı için yazıl ama tek başına bir şey bekleme, internetten, w3schoolsdan, sololearnden, youtubedan, kurs sitelerinden vs. Çalış programlamayı ve web geliştirmeyi bir yandan. Çünkü çok pratiğe dayalı alan. Kitabı okuyup ezberlemekle olmaz.

• 2012 den sonraki çıkan soruların tamamını bulamadım ya genel olarak soru seviyesi bu mu arkadaşlar ?
    eğer seviye buysa şimdiden boğaziçi,itü,odtü,ytü hayalleri kurmaya başlayayım

http://www.osym.gov.tr/Eklenti/2923,dgs2012010101kamuskmaster1pdf.pdf?0
  • quote:

Orijinalden alıntı: crux07

2012 den sonraki çıkan soruların tamamını bulamadım ya genel olarak soru seviyesi bu mu arkadaşlar ?
    eğer seviye buysa şimdiden boğaziçi,itü,odtü,ytü hayalleri kurmaya başlayayım

http://www.osym.gov.tr/Eklenti/2923,dgs2012010101kamuskmaster1pdf.pdf?0
    Ulaşmak istediğiniz sayfa sunucularımızda bulunamadı!

Diyor linke tıklayınca. Hocam DGS deyip de hafife almamak lazım yine de matematik tüm çıkmış soruları çözdüm neredeyse ama nedense 2014-15-16-17 en zorları git gide zorlaşmış gibi geldi 2018'de de zorlayabilir, 2000li yılların başı ne kadar kolaymış.

• PacTyson P kullanıcısına yanıt
    hocam 2013 den sonraki sınavların yalnızca %10 unu vermişler.pek bir zorluk göremedim tabi tüm soruları görebileceğim bir site olsa daha iyi olur aslında.tabi ki hafife almamak lazım çalışan yapıyor sonuçta.
  • Murat Yayınları 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 yıllarının bütün DGS sorularını çözümlü olarak kitaplaştırmış. Merak edenler ilgili kitabı muhtelif kitapçılardan edinebilirler.
  • Hocam bu nasil bir soru ?

Biz senin suan kac puan yaptigini bilmiyoruz ki.

• nForcer N kullanıcısına yanıt
    Hocam 2013 den sonra ki sorularin yalnizca %10 unu aciklamis osym.bu yayin evleri nasil bulabiliyor sorulari?

• crux07 kullanıcısına yanıt
    Soruların telif ücreti ne kadarsa ödeyip ÖSYM'den satın alıyorlar. Bu kadar basit.
  • Netlerim berbat. Bir insan 20 net matematik sorusu yapamaz mı ya?
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    hocam galiba 2.senedesiniz.
    size iki soru soracam
    1-çalışmaya ne zaman başladınız ?
    2-staj mevzusunu ne yaptınız ? bizde staj yapacazda bilgisayar programcısıyım neler yapacaz stajda hiç bir fikrim yok.
  • crux07 kullanıcısına yanıt
    DGS'ye çalışmaya bu sene başladım. DGS için ilk senem yani . İş hayatına 2015 senesinde başladım.

Staj mevzusu için, ben Lise zamanında stajımı yaptım. Şu an stajımı yaptığım şirkette işime devam ediyorum. Sonuç olarak muafım.

Lise zamanında bize konular vermişlerdi. Onları cevaplamıştık. Benim bölümde bilgisayar, ama yazılımcı değilim. Yani iş yerinde gördüğünüz şeyleri yazabilirsiniz. En basitten başlayın. İşlemci nasıl takılır? Anakart nasıl takılır? Ekran kartı ve diğer bileşenler nasıl takılır? Nasıl format atılır? Windows işletim sistemleri (7,8,8.1,10), NTFS ve FAT32 farkı, Linux işletim sistemleri, Ubuntu, Centos, Mint . Oradan da yazılıma girersiniz. Java, PHP, C#, Phyton..

• DGS basvurusu başlamıştır herkese hayırlı olsun.sınav ücretı 100 tl .

• Ek olarak 140 dakika olan süreye 10 dakika daha eklenerek 150 dakika olmuştur.hadi yine iyisiniz seneye bakalım bize ne yapacaklar.
  • 2017 DGS'ye göre getirilen değişimler aşağıdaki gibidir.

120 soru için 150 dakika süre verildi.(2017 DGS'de 140 dk idi)
    Sınav tüm şehirlerde uygulanacak..(2017 DGS'de Sınav 17 il merkezinde uygulanıyordu)
    Cevaplar optik forma işaretlecek.(2017 DGS'de cevaplar sorunun hemen altına işaretleniyordu ayrı optik form yoktu)
    adaylar HER İKİ TESTTEN DE EN AZ 0.5 NET YAPMAK ZORUNDA.(2017 DGS de böyle bişey yoktu)
    Sınav ücreti 100 tl (2017 DGS'de 90tl idi)

ANALİZ

2017 DGS raporunda 2018 DGS sınav süresi için 180 dk. önerilmişti. 180 dk sayısal adaylar için (özellikle temel mühendislikler için) yarışın türkçe'ye sıçramasına sebep olabilecek bir değer olabilirdi.Ancak 150 dk böyle bir yapı oluşturmuyor.Zaten optik forma işaretleme işi de zaman kaybettireceğinden aynı tas aynı hamam devam edecektir diye düşünüyorum.Yani ben 2018 DGS'ye örneğin elektrik elektronik müh. için girseydim yine vaktimin tamamına yakınını sayısala harcar 3-5 soruluk vakitte türkçeye harcardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 17 Mayıs 2018; 14:36:15 >

• 2 yıllıgı bitirip.sonra iki sene calisip sonra iki sene askerlik ve sonra dgs ye girmek

olmadi yine derken uc kere denemek

toplamda kendinden 10 yas kucuklerle 1 den baslamak insana zor geliyor

• 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.