Şimdi Ara

Dijital varlıklara vergi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
6.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cumhurbaşkanlığı Stratejik ve Bütçe Başkanlığı’nın 2024 yılına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda dijital varlıklara vergilendirilme getirilmesi ve kripto varlık saklayıcıların düzenlenmesine ilişkin maddeler dikkat çekti.

Ayrıca Bkz.Guinness Rekorlar Kitabı’nın en garip rekorları

2024 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda daha önce bahsi geçmeyen önemli ayrıntılara da yer verildi. İlk defa bir kamu kurumu dijital varlıkların vergilendirileceğine dair resmi bir açıklamada bulundu.

Program’da “Başta sürdürülebilir ve dijital finans olmak üzere tüm finans alanlarında küresel piyasalarla uyumlu ve rekabetçiliği yüksek, kalkınma sürecine uygun maliyet ve koşullarda katkı verebilen, verimliliği yüksek ve kurumsal yapısı güçlü bir finansal sektörün oluşturulması temel amaçtır.” şeklinde konuya değinildi.

Konuyla alakalı programda “Dijital sanal varlıkların vergilendirilmesine yönelik olarak söz konusu varlıkların Türk hukuk sisteminde tanımlanmasına yönelik çalışmalar tamamlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Sanal varlıklarla alakalı “Dijital olarak alınıp satılabilen ve transfer edilebilen, dijital bir değeri temsil eden sanal varlıklar kullanılarak yapılan işlemlere yönelik mevzuat çalışmaları sürdürülecektir.” denildi.

Bu programda da belirtildiği gibi yakın zamanda dijital varlıklara vergi gelmesi kesin gibi denilebilir.

Kaynak:https://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2023/10/2024-Yili-Cumhurbaskanligi-Yillik-Programi.pdf

• Thodex faciası gibi parayı alıp başını kaçamayacak kimse. Devlet birşeyden vergi alıyorsa onun korumasını da hakkınıda hukukunuda ben belirlerim der. Ve kanunla güvence altına alır. Yani ortada bir zarar varsa devlet kendi iç mekanizmasıyla zararı karşılar. Öyle vergi aldım dağılın başınızın çaresine bakın demez. Tabi bu sosyal ve vatandaşına değer veren devletlerde böyledir. :)
  • allahımız öyle istediyse üstüne söylenecek bir söz yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her kuşu öptük, en son leylek kalmıştı öpmedik, onuda öpelim. Dijital varlıklara vergi geliyor 

• Bu kadar vergi geçiren bi hükümetin şu zamana getirmemesi şaşırtmıştı beni bakalım nasıl alcaklar

• Geç bile kalinmis bir buse kondurdular, yani latincesi fazla bile durdunuz diyorlar kendinize gidecek ülke bulun burası zengin ve büyük yolsuzluklari yapanların ülkesi dir
    ..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Geç kalınmış bir karar pamuk eller ceplere.

• Çoktan olması gereken uygulama, geç bile kalındı bence.

• Hava’ya ne zaman vergi gelir ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cidden şaşırıyorum hala ülkede nefes alma vergisi yok

• En azından artık devlet güvencesinde demektir paralarınız iyi tarafından bakın battı kaçtı yok artık

• Durmak yok yola devam..!

• mrtfrlss M kullanıcısına yanıt
    Güvence nasıl olacak hocam?

• bilexsamet kullanıcısına yanıt
    Thodex faciası gibi parayı alıp başını kaçamayacak kimse. Devlet birşeyden vergi alıyorsa onun korumasını da hakkınıda hukukunuda ben belirlerim der. Ve kanunla güvence altına alır. Yani ortada bir zarar varsa devlet kendi iç mekanizmasıyla zararı karşılar. Öyle vergi aldım dağılın başınızın çaresine bakın demez. Tabi bu sosyal ve vatandaşına değer veren devletlerde böyledir. :)

• Beklenen bişeydi

• sırada airbnb var çökmedikleri o kaldı bi. millet elden alıyo parayı.

• Ne olur ne olmaz, Kulaklarımın arkasını temizledim. İçi zaten pırıl pırıl. Ben hazırım. Arkası zevk vermez bence. Direkt kulaktan beyne soksunlar.

• Olur mu olur. Şaşırtmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi zahmet

• “Başta sürdürülebilir ve dijital finans olmak üzere tüm finans alanlarında küresel piyasalarla uyumlu ve rekabetçiliği yüksek, kalkınma sürecine uygun maliyet ve koşullarda katkı verebilen, verimliliği yüksek ve kurumsal yapısı güçlü bir finansal sektörün oluşturulması temel amaçtır.”

Cümledeki heybete bak bee. Ha milli diyecek diye bekledim de olmadı.

• madbad M kullanıcısına yanıt
    Hesap bazlı yatan çekilen tutar üzerinden yapabilirler

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.