Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BJKBLADE , byorkouk , saintroyo , Deorvine , Frost05 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 21 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
349.776
Cevap
2.719
Favori
21.321.235
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    f9 ve f10 tuşlarını deneyin
  • Gye_Baek kullanıcısına yanıt
    Ayarlayabiliyorsun onları. Ben (ctrl + /) açıp kapamak için yaptım. Default önerdiği buydu. İstediğin zaman açıp kapayabiliyorsun. Kolay bir tuş istiyorsan F serisinden birisini de seçebilirsin tamamen sana kalmış.
  • Gye_Baek kullanıcısına yanıt
  • arkadaşlar ARK'ı deneyeyim dedim ama low ayarlarda bile acayip frame droplar yaşıyorum, hiç oynanabilecek gibi değil.
    https://www.youtube.com/watch?v=rs0sUmh8_hc&t=342s
    https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DJID9eyVyY04&q=EgQuLZpEGLCPmPcFIhkA8aeDSyfVLtciGjODaZl38qU3d6tq78KSMgFy

Şu iki videoda adam mediumda bile 50-80 fps arasında oynuyor. ki benim ekran kartı 5500xt, rx570'ten daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 14 Haziran 2020; 14:19:31 >

• kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Eğer imzanızdaki sisteme sahipseniz drop olmaması lazım. Muhtemelen AMD sürücüleriyle alakalı bir şeydir, benim Rx 580 de hiç bir oyunda tık demiyor fakat son bir aydır witcher 3'de sürekli drop yiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonShine07

Eğer imzanızdaki sisteme sahipseniz drop olmaması lazım. Muhtemelen AMD sürücüleriyle alakalı bir şeydir, benim Rx 580 de hiç bir oyunda tık demiyor fakat son bir aydır witcher 3'de sürekli drop yiyorum.
    Çok ilginç. Youtube'da bakıyorum adamlar rx580 ile epice getirmiş 30fpsin altına düşmüyorlar. acaba 5500xt yazılımsal olarak tam hazır mı değil anlamadım ki. ama yine de bu kadar kötü olmaması lazımdı diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudson51

Dün gece itibari ile bitti kampanya hocam. Haber vermiş olalım. Sitede 13 Haziran 23.59 da bittiği yazıyor.
    Anladım. Ben sorduğu için bilgi amaçlı yazdım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

Çok ilginç. Youtube'da bakıyorum adamlar rx580 ile epice getirmiş 30fpsin altına düşmüyorlar. acaba 5500xt yazılımsal olarak tam hazır mı değil anlamadım ki. ama yine de bu kadar kötü olmaması lazımdı diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Hocam pc kapatıp açıp tekrar oyuna girip bakın değerlere bir. Bazen ekran kartı sürücüleri bir garip oluyor. PC tekrar açıp kapatmak gerekebiliyor pc açınca hemen oyuna girmeyip 30 dakika veya 1 saat sonra oyun açınca.

Ben bir ara Nvidia da bu tarz sorun yaşıyordum. Her hangi bir oyuna girince oyunlar oynanmayacak kadar drop yapıyordu. Bir bakıyorum fps 5 ile 10 arasında gidip geliyordu. PC kapatıp açınca fps değerleri normalde dönüyor ve droplar geçiyordu. Gerçi siz tek oyunda yaşamışsınız. Belki sizin ekran kartının sürücü oyunla tam uyumlu değildir. Sürücü güncel değilse güncelleyin şayet güncelse bir önceki sürücüye dönün.

• @Shovel Knight @maliokan @Blackoffire

Teşekkürler arkadaşlar.
  • steamde preorderler iade edilebiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

steamde preorderler iade edilebiliyor mu ?
    Evet. Oyun çıkış tarihine kadar iade edilebiliyor, çıktıktan sonraki tarihte de 14 gün - 2 saat kuralı geçerli oluyor.
  • Forza Horizon 4 ve Forza Horizon 3 Ultimate Editions Yığını 168 tl

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/forza-horizon-4-ve-forza-horizon-3-ultimate-editions-y%c4%b1g%c4%b1n%c4%b1/9pf3f4cc0vlg?ocid=AID2000142_aff_7593_1243925#activetab=pivot:overviewtab

Arkadaşlar bu fiyata alınır mı sizce?Daha uyguna almanın yolu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robert Nesta -- 14 Haziran 2020; 16:21:19 >
  • steamden aldım o zaman, gameplay e göre beğenmezsem iade ederim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Nesta

Forza Horizon 4 ve Forza Horizon 3 Ultimate Editions Yığını 168 tl

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/forza-horizon-4-ve-forza-horizon-3-ultimate-editions-y%c4%b1g%c4%b1n%c4%b1/9pf3f4cc0vlg?ocid=AID2000142_aff_7593_1243925#activetab=pivot:overviewtab

Arkadaşlar bu fiyata alınır mı sizce?Daha uyguna almanın yolu var mıdır?
    bence alınmaz. aylık 15 TL'ye zaten gamepass ile oynanabiliyor. gamepass ile alınmasaydı o paketi önerebilirdim rahatlıkla.

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Gamepassda FH3 ve ultimate edition paketleri yok sanırım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

steamden aldım o zaman, gameplay e göre beğenmezsem iade ederim artık.
    Hangi oyun hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyberpunk
  • Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    pardon fh4 için de ultimate edition veriyormuş ozaman alınabilirliği artıyor. Ben fh3 yokmuş gibi de düşünerek yorum yaptım ama sonuçta o da kaliteli bir oyun. alınabilir ozaman. ama ben gene de almazdım muhtemelen. sebebi ise forza horizonın ultimate sürümüne sahibim ama ultimate ile gelen hiçbirşeyden faydalanmadım içeriğini de oynamadım. çünkü oyundaki online etkinliklerin ve sezon etkinliklerinin tamamı ana oyunda geçiyor. ek olarak bu sonbaharda fh 5 çıkacak muhtemelen ve gamepass ile oynanabilecek. ondan daha siz bu oyunların tadını çıkaramadan yenisi çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 14 Haziran 2020; 17:13:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Hocam pc kapatıp açıp tekrar oyuna girip bakın değerlere bir. Bazen ekran kartı sürücüleri bir garip oluyor. PC tekrar açıp kapatmak gerekebiliyor pc açınca hemen oyuna girmeyip 30 dakika veya 1 saat sonra oyun açınca.

Ben bir ara Nvidia da bu tarz sorun yaşıyordum. Her hangi bir oyuna girince oyunlar oynanmayacak kadar drop yapıyordu. Bir bakıyorum fps 5 ile 10 arasında gidip geliyordu. PC kapatıp açınca fps değerleri normalde dönüyor ve droplar geçiyordu. Gerçi siz tek oyunda yaşamışsınız. Belki sizin ekran kartının sürücü oyunla tam uyumlu değildir. Sürücü güncel değilse güncelleyin şayet güncelse bir önceki sürücüye dönün.

Alıntıları Göster
    sürücü güncelleyip restart yaptım hocam. biraz daha çekilir oldu ama kesinlikle izlediğim videolardaki gibi değil durum. gerçi amd'nin kartları zamanla performansı artan kartlar. benimki çıkalı 7 ay falan oluyor o yüzden biraz daha toleranslı davranıyorum

• kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Hocam güncelleme notlarında düzeltilen hatalar var, yine güncelleme sayfasında "Known issues" başlığı altında yazılımın bilinen hatalarını not ediyorlar fakat gördüğüm kadarıyla her sorun orada yer almayabiliyor. Bu kartlar görece daha yeni olduğu için hatalı olması normal sadece Amd değil Nvidia'da da bazı driver sürümlerinde hatalar olabiliyordu.

Eğer temiz yazılım yüklemek isterseniz ilk önce "DDU" yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü tamamen silip en güncel sürücüyü kurarak deneme yapabilirsiniz çünkü bazen yazılım üzerinden yapılan güncelleme işlemlerinde hata olabiliyor.

Eğer sorununuzu çözmezse eski sürüm sürücüleri yükleyebilir veya güncelleme bekleyebilirsiniz. Bir de oyun HDD üzerinde yüklüyse SSD taşımayı deneyin, kendi bilgisayarım Residen Evil 7 ve Residen Evil 2'yi HDD'Den oynatırken bolca fps düşüşü yaşatıyordu. Aklıma gelen çözümler bunlar, fps drop esnasında işlemci kullanımı ve gpu kullanımını inceleyin, fps düştüğü esnada ekran kartı kullanımı %80 %90 civarından bir anda %30 %40 civarına düşüyorsa muhtemelen yazılımsaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoonShine07 -- 14 Haziran 2020; 18:1:35 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.