Şimdi Ara

Dijital Kompakt Makine & Aynasız Makine | KIYASLAMA ve TAVSİYELER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

- Telefonumla çektiğim fotoğraflarda istediğim kaliteyi alamıyorum. Seyahatlerimde ve günlük yaşantımda kullanmak üzere "KOLAY TAŞINABİLİR" fotoğraf makinesi arıyorum.
    - Çok fazla marka olmasa da, modeller epey kafamı karıştırmış durumda.
    - Kompakt makineler daha kolay taşınır olmasına rağmen 1-2 lens ile idare edebileceğim aynasız makineleri de düşünebilirim.
    - Max. 2000 TL bütçem bulunmakta.
    - WIFI Bağlantılı ve telefona kolay aktarılma kolaylığı olan,
    - Otomatik mod için algılayıcısı iyi olup odaklayabilen,
    - Ayrıca manuel olarak kontrol imkanı sağlayan,
    - Az ışıklı ortamlarda/gece çekimleri iyi olan,

Bir Fiyat/Performans ürünü tavsiyeniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhang23 -- 28 Şubat 2017; 23:28:2 >

• Fuji x100s, daha da kucuk olsun derseniz Samsung nx mini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumu kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
  • 300-500 tl arası kompak önerisi olan varmıdır
  • Uzun süre kullandığım aşağıdaki iki ürün her iki bütçe içinde uygun,

Ricoh GR2, küçük hacimli ( gömlek cebine sığar veya deri bir kılıfı var pantolan kemerine takılıyor eski cep telefonları gibi oraya koy gez),büyük sensörlü ( APSC sensör ) ,hızlı odaklar,pili genelde bir günü çıkartır kısacası çok iyi bir gövdedir. Ülkemizde sıfır satılmıyor diye biliyorum ikinci ele bazen düşüyor,eğer yurtdışından getirme imkanınız varsa başka makinaya bakmayın bile.İşi bilenin makinasıdır kısacası. Eğer uzun süreli birşey alacaksanız 2000-2500 TL fiyat aralığında sıfırı,kesinlikle değer.

Aynasız makinalar Samsung N,Olympus,Fuji vs hiçbiri cepe atıp gezilecek boyutta olmaz.Küçüklerdir bazı lenslerle özellikle ama cebe atıp her yere götürmek imkansız ayrı bir çanta ister.

300-500 TL olarak ikinci el Canon S serisinin hepsi olur ( S95,S100,S110 ),hangisine bütçe yetiyorsa.Bunlar raw çeker,,manuel ayarlara izin verir. Yukarıdaki GR'ye göre sensör küçük,odaklama daha kötü ( hareket halindeki ufak çocukları zor çeker),pili az gider (2 yedek pil taşımak lazım günü çıkartmak için),LCD ekran biraz daha az parlak.Fakat özellikle Raw işlemeyi de biliyorsanız bu fiyat klasmanında da pahalı makinalara en yakın imaj kalitesi alacağınız gövdedir.

S serisi sağlam bir yapıya sahip fakat ufak olduğu için herkese hitap etmiyor ( foto muhabirleri,sürekli dağda bayırda eldiven ile kullanacaklar vs vs ) özellikleri aynı G10,G11,G12 serisi ile kardeş gövdesidir.Farkı daha büyük ama doğa,çarpma,vurma gibi durumlara daha dayanıklıdır. S serisi şehirli, G serisi daha kırsal diyebiliriz.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    yorumun için teşekkürler
    Nikon d5200 kullanıyorum. eşime bakıyorum çantasına cebine koyacağı lensle uğraştırmayacak makin arıyorum samsung nx mini buldum beğenmedi lens olayına biraz kıl anlayacağın.
    canon s ve g serilerini inceleyeceğim. kompakda 2 el çokda sıkıntı olmayacaktır sanırsam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.