Şimdi Ara

Digitürk Yeni Üyelik ve Uydu Alıcısı(Kutu) Hakkında Yardım Eder misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
12.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi günler. Dün müşteri hizmetlerini aradım yeni üye kaydım oluşturuldu. Digitürk alırken dikkat etmem gerkenleri söyler misiniz lütfen.Filmin yıldızı paketini istedim, normalde 45 TL ama tek çekim yapıp bankaya taksit ödeyerek aylık 35 TL ye denk geliyor. Bu taksit olayında bankaya herhangi bir faiz öder miyim ? Yani normal 45 TL liği mi alsam 35 TL lik banka taksitli olandan daha mı iyi ? Getirecekleri çanak antende fark var mı hangi çanak anten tipini istemeliyim ? Şuan için digitürk plus olmayan yani kayıt özelliği olmayan bein connetli uydu alıcıların(kutuların) model olarak hangisi daha iyi ? Kasma donma yapmadan hangi model kullanılabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Bunlarda kutu modelleri:http://destek.digiturk.com.tr/teknik_konular/digiturk_uydu_alicilari

• Hayırlı olsun öncelikle, bende HM 9505 HD kutusu vardı çok hızlı ve bana göre çok kaliteli cihazdı, yan oda üyeliğime aktardım kutuyu, ben plus kutu kullanıyorum şu an 1 sene ücretsiz şekilde verdiler ama inan HM 9505'i arıyorum. Ana oda son versiyon sagem kutu olmasına rağmen, hd9505'e göre bariz yavaş. Kutu boyut olarak küçük, eğer isteme şansın varsa HM 9505 taktır. Hemen tüm platformları aynı anda kullanmış biri olarak, kanal içeriği en güzel Digiturk. Ancak türkçe müzik kanalı yok ve HD kanal NTV, CNNTurk, Haberturk gibi kanalların HD formatı yok. Diğer platformların kanal içeriği özellikle kendi bünyesindeki kanalların ki bariz derecede zayıf. Dİgiturk eğer bünyesine FX, Foxlife, Fox Crime ve BBC Earth, Viasat History ve Nature gibi kanalları katsa zaten rekabet olmaz :) şimdi bende sırf Fox Grubu ve BBC için uygun fiyatlı platform arayışındayım. Tivibu'dan dilim yandı o yüzden bu içeriği sağlayan d-smart uygun fiyata anlaşırsam alacağım. Belki görüntü kalitesi seni tatmin etmeyebilir ama içerik yönü en zengin platform Digi (bein İZ kanalı tavsiyem).

• quote:

Orijinalden alıntı: unsur

Hayırlı olsun öncelikle, bende HM 9505 HD kutusu vardı çok hızlı ve bana göre çok kaliteli cihazdı, yan oda üyeliğime aktardım kutuyu, ben plus kutu kullanıyorum şu an 1 sene ücretsiz şekilde verdiler ama inan HM 9505'i arıyorum. Ana oda son versiyon sagem kutu olmasına rağmen, hd9505'e göre bariz yavaş. Kutu boyut olarak küçük, eğer isteme şansın varsa HM 9505 taktır. Hemen tüm platformları aynı anda kullanmış biri olarak, kanal içeriği en güzel Digiturk. Ancak türkçe müzik kanalı yok ve HD kanal NTV, CNNTurk, Haberturk gibi kanalların HD formatı yok. Diğer platformların kanal içeriği özellikle kendi bünyesindeki kanalların ki bariz derecede zayıf. Dİgiturk eğer bünyesine FX, Foxlife, Fox Crime ve BBC Earth, Viasat History ve Nature gibi kanalları katsa zaten rekabet olmaz :) şimdi bende sırf Fox Grubu ve BBC için uygun fiyatlı platform arayışındayım. Tivibu'dan dilim yandı o yüzden bu içeriği sağlayan d-smart uygun fiyata anlaşırsam alacağım. Belki görüntü kalitesi seni tatmin etmeyebilir ama içerik yönü en zengin platform Digi (bein İZ kanalı tavsiyem).

Teşekkür ederim yardımınız için. HM 9505 kutusundan daha iyi olan var mıdır acaba, hani almışken en iyi kutuyu alayım ileride sorun çıkmasın düşüncesindeyim. Birde kurulum sırasında dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı ?

• Yardımcı olabilecek var mı lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DOstum bu soruyu soran bu forumda en az 60 konu vardır. Biraz araştırıp okursan hep aynı yorumları okursun. Arkadaşın da dediği gibi Digitürk ün en iyi kutusu humax 9505 dir. Banka ya niye faiz ödeyesin 35 tl dedilerse 35x12 çekerler yani 420 ceketler senden aylık 35 ödersin bankaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbjk -- 23 Ağustos 2017; 22:29:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbjk

DOstum bu soruyu soran bu forumda en az 60 konu vardır. Biraz araştırıp okursan hep aynı yorumları okursun. Arkadaşın da dediği gibi Digitürk ün en iyi kutusu humax 9505 dir. Banka ya niye faiz ödeyesin 35 tl dedilerse 35x12 çekerler yani 420 ceketler senden aylık 35 ödersin bankaya

Teşekkür ederim yardımınız için. Bu konularda yeniyim forumda okusam da belki yapılan değişikler vardır diye konu açtım. Digitürk HD kutuyu kendisi veriyor zaten ek ücret almadan, HM 9505 HD modelinde bein connect özelliği mevcut mu ? Hard disksiz olarak istediğimi söyledim kayıt özelliğini kullanmayacağım bu sayede 15 TL lik digitürk plus ücreti ödemeyeceğim.Digitürk plus olmadan da bein connect özelliğini kullanabilir miyim ? HM 9505 te IQ özelliği mevcut olarak gözüküyor sitesinde IQ özelliği var değil mi ? Son olarak kurulumda kullanılacak çanak tipinin bir önemi var mı 80 lik veya 90 lık çanak olmasının ? Yardımcı olursanız çok sevinirim tekrardan teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vespapa41 -- 25 Ağustos 2017; 2:9:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vespapa41

quote:

DOstum bu soruyu soran bu forumda en az 60 konu vardır. Biraz araştırıp okursan hep aynı yorumları okursun. Arkadaşın da dediği gibi Digitürk ün en iyi kutusu humax 9505 dir. Banka ya niye faiz ödeyesin 35 tl dedilerse 35x12 çekerler yani 420 ceketler senden aylık 35 ödersin bankaya

Teşekkür ederim yardımınız için. Bu konularda yeniyim forumda okusam da belki yapılan değişikler vardır diye konu açtım. Digitürk HD kutuyu kendisi veriyor zaten ek ücret almadan, HM 9505 HD modelinde bein connect özelliği mevcut mu ? Hard disksiz olarak istediğimi söyledim kayıt özelliğini kullanmayacağım bu sayede 15 TL lik digitürk plus ücreti ödemeyeceğim.Digitürk plus olmadan da bein connect özelliğini kullanabilir miyim ? HM 9505 te IQ özelliği mevcut olarak gözüküyor sitesinde IQ özelliği var değil mi ? Son olarak kurulumda kullanılacak çanak tipinin bir önemi var mı 80 lik veya 90 lık çanak olmasının ? Yardımcı olursanız çok sevinirim tekrardan teşekkür ederim.

beIN CONNECT tüm HD kutularda var olan bir özelliktir. Çanak Türksat değil Eutelsat tercih et. HD kanal çok. beIN CONNECT için Digiturk kutuna ethernet bağlamalısın veya wi-fi adaptörler var onlardan prize takıp kutuyu öyle bağlayabilirsin. beIN CONNECT'den canlı süper lig izlemek istersen, PC, Tablet ve telefondan izleyebilirsin. Ama TV'de yayın kesilir internetten açarsan.

beIN CONNECT'den paketin dâhilinde Film, yerli / yabancı dizileri açabilirsin. Kayıt emri vererek, yere kanallarda dönen dizileri kaydedip, daha sonra açabilirsin vesaile.

• quote:

quote:

Kutunuzda DIGITURK PORTAL var olacaktır. beIN CONNECT dışında, beIN SPORTS, DIGIGAME, DIGI KARAOKE gibi uygulamalar var. beIN SPORTS uygulamasında, Süper Lig özetlerini spor paketiniz yoksa bile izleyebilirsiniz. Kumandanızdan MENÜ / Portal seçeneklerini seçerek erişebilirsiniz. İnternet hızınıza göre görüntü kalitesi kendini ayarlayacaktır. Ayrıca kutunuza USB bellek takarak Plus servisi almadan programları kayıt edebiliyorsunuz :) Bir adet USB girişi göreceksiniz. İsterseniz 8-16 GB takın bir tane. Süper Lig'de önemli maç varken, kaydedin. İşinizi görüp geldikten sonra izleyin.

• vespapa41 kullanıcısına yanıt
    Kolomen_596 K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş çok güzel cvplamıs sorduğun bütün soruları

• Bu konu popüler konular arasında(ana sayfada) gösteriliyor. Digiturk ne kadar para verdi, reklam için acaba? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kolomen_596

quote:

quote:

Kutunuzda DIGITURK PORTAL var olacaktır. beIN CONNECT dışında, beIN SPORTS, DIGIGAME, DIGI KARAOKE gibi uygulamalar var. beIN SPORTS uygulamasında, Süper Lig özetlerini spor paketiniz yoksa bile izleyebilirsiniz. Kumandanızdan MENÜ / Portal seçeneklerini seçerek erişebilirsiniz. İnternet hızınıza göre görüntü kalitesi kendini ayarlayacaktır. Ayrıca kutunuza USB bellek takarak Plus servisi almadan programları kayıt edebiliyorsunuz :) Bir adet USB girişi göreceksiniz. İsterseniz 8-16 GB takın bir tane. Süper Lig'de önemli maç varken, kaydedin. İşinizi görüp geldikten sonra izleyin.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Aklımda soru kalmadı sayenizde. Sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

Bu konu popüler konular arasında(ana sayfada) gösteriliyor. Digiturk ne kadar para verdi, reklam için acaba? :)

Digitürk e başvurdum, kurulumdan önce aklımdaki soruları sordum sadece ileride problem yaşamamak için
  • vespapa41 kullanıcısına yanıt
    Olabilir ben de yanlış yorumlamış olabilirim bilemiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

Olabilir ben de yanlış yorumlamış olabilirim bilemiyorum :)

Üyesi olduğum için kutuda bulunan uygulamaları ve paket fiyatlarını biliyorum. Asla ve asla Krea İçerik Hizmetleri'nin reklamını yapmıyorum :)

Sevgiler ve iyi Forumlar.
  • Digiturk'e üye olacaksan mutlaka ayın 3'üne en yakın tarihte bağlat. Ön ödemeli kesilir faturalar. O yüzden hâlâ üyelik açtırmadıysan 3'üne en yakın tarihte üye ol. :)
  • Dün faturasız 1 yıllık üyelik aldım ve kurulum yapıldı. Bugün anket için arayıp 1 ay dizi paketi hediye verdiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.