Şimdi Ara

Digitürk Üyeliği Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evime Digitürk almak istiyorum. İlk defa alacağım için bazı teknik konularda bilgiye sahip değilim kullananlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kurulum için getirdikleri decodere illa ethernet kablosu baglanmak zorunda mi? Modem ile Tvm çok uzak.

Sitede oturuyorum, bu, çanak konusunda sorun oluyor mu?

Maç yayınları vs. konularda genelde sorun yaşandığı söyleniyor. Bu konuda bilginiz var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Üyeliği almışsınız sanırım ama yine de merak edenler için cevaplayalım.

Ethernet kablosu bağlamak zorunda değilsiniz, ethernet bağlantısı kutu üzerinden beinconnect içeriklerine ulaşmak için gerekli.

Digitürk artık Türksat uydusu üzerinden hizmet veriyor, merkezi sistem veya bireysel olarak Türksat çanağınız varsa sorunsuz şekilde kullanırsınız, türksat çanağı yoksa ücretli olarak çanak kurulumu yapılıyor 475 tl nakit veya 540 tl 12 taksit olarak faturaya yansıtılıyor. 20 metre kablo dahil.

Uydu paketinde yayında pek sorun olmaz, hava koşulları haricinde yayın etkilenmez. Yayın sorunları daha çok beinconnect'te oluyor görüntü kalitesi maksimum 720p, ara sıra sitenin patladığı oluyor ve 1 dakikaya yakın geriden geliyor yayın.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Merhabalar. Bende birkaç konu hakkında hem size hem de forumdaki diğer bilgili arkadaşlara danışmak istedim:

1.Türksat çanağı dediğiniz bildiğimiz klasik çanak oluyor değil mi? Yani herhangi bir uydu alıcısını bağladığımız çanak?

2.Benim asıl amacım internet paketi aslında. Türk Telekom ile sözleşmem 3 gün içerisinde bitiyor. İncelediğimde ''İnternetli Taraftar paketi 50 mbps 12 ayda 179.90₺'' uygun gözüküyor. Altyapı Türk Telekom olduğu için internette bir problem çıkartır mı?

3.Bugün başvursam geçiş 3 gün içerisinde tamamlanır mı?

• Merhaba

Evet bildiğimiz türksat 42 dereceye bakan çanak. Merkezi sistem çanağı da olur türksat çanağı olması yeterli çanaktan yada merkezi sistemden gelen kablo uydu alıcısına bağlanıp kullanılabilir.

İnternet paketleri hakkında çok bilgim yok fakat altyapı türk telekom ise sorun olmaz zaten bağlantıyı falan türk telekom ekipleri yapıyor altyapı da türk telekom ise türk telekom üzerinden internet almaktan farkı olmaz.

İnternet aboneliğinin nakili nasıl oluyor bilgim yok maalesef onu müşteri hizmetlerini arayıp bir sormak gerek.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Benim incelediğim kampanya şu şekilde. 24 ay değil de 12 ay bağlaması gayet iyi. Türknet'in bile 170₺ yaptığı ortamda 12 ay 180₺ iyi gibi duruyor. Eğer buna geçmezsem Türk Telekom 50mbps'e kadar interneti 195₺'den sunuyor.

Peki burada 180₺ deniyor. Ekstra bir ücret çıkarmaları söz konusu olur mu? Çünkü sözleşme ile ilgili hiçbir detayı göremedim. Sadece ulaşabildiğim hem sizin burada verdiğiniz hem de başka yerlerde gördüğüm bilgi olan 540₺'lik çanak ücreti.

Şu anda da ''https://www.next.com.tr/kanky-hd'' buradaki uydu alıcısını çanağa bağlıyorum ve kanalları izliyorum. Bu durumda anladığım bana ek çanak ücreti çıkmayacak.

• BL@cKLioN kullanıcısına yanıt
    Turksat olduğu için hali hazırda kurulum çanak ödemezsiniz. Onlar size izlemeniz için kutu getirip bağlıyor kullanım boyunca ücretsiz.

Okuduğum kadarıyla altyapı sadece Turk telekom adsl/vdsl.
    Modem yoksa 15-20 tl ay gibi bir modem ücreti var.(mecbur tutmazlar herhalde)
    Nakil olmuyor diye biliyorum kapattırıyorsunuz onlara başvuruyorsunuz sonra.(yine de müşteri hizmetleri ile konuşun)
    Pazartesi bu internetlilere de zam gelecek deniyor, elinizi çabuk tutmanız iyi olur.

Super lig seviyorsanız sporun yıldızı da alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrecan3321 -- 20 Temmuz 2022; 18:9:21 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Emrecan3321 E kullanıcısına yanıt

Cevaplar için teşekkür ederim.

-Çanak ücretinin olmaması güzel, kutu hakkında bilgilendirmeniz için de teşekkür ederim.

-Evet altyapı olarak sadece Türk Telekom VDSL var. Modem arayüzünde VDSL2 olarak geçiyor. Yine modem arayüzünde atanabilir hız 86-94 Mbps olarak gösteriyor fakat İSS'lerin sayfalarında altyapı sorguladığımda Maksimum 60 Mbps olarak gösteriyor ve 50 Mbps kampanyalarına yönlendiriyorlar.

-Kendi modemim var o yüzden modem ihtiyacım yok.

-Nakil olmuyor yani Türk Telekom'da üyeliğimi tamamen iptal edip sıfırdan Digitürk'e mi başvurmam gerekiyor? Eğer öyle bir durum varsa hiç denemem çünkü direkt port kaybetme problemim var.

-Evet bu zam olayından dolayı oradan oraya bakıp duruyorum. Önce Türknet'e geçecektim 140₺'yi 170₺'ye çıkardılar. Şimdi Digitürk'te en azından 180₺'ye TV Kampanyası var ona bakayım dedim. Bu gidişle döne döne Türk Telekom'a 24 ay 195₺'ye kitleneceğiz.

Dediğiniz paketi inceledim fakat orada fiyat yükseliyor 220₺ gibi civara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL@cKLioN -- 20 Temmuz 2022; 18:12:31 >

• BL@cKLioN kullanıcısına yanıt
    0212 473 73 77
    digiturk yeni müşteri hattını arayın detaylı bilgi alın çok geçmeden derim.

Evet sporun yıldızı biraz daha pahalı.

35mbit ile 50mbit arasında 20 lira var tasarruf için düşünebilirsiniz 35i

Ben nakil değil iptal gerekiyor diye biliyorum sormanız lazım.

sadece tv olarak üyeyim, online işlemlerde böyle bir şey de diyor internet kısmında. nakil mi iptal mi göremedim

Digitürk Üyeliği Hakkında

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• arkadaşlar modüllü ile dekoder arasında ki fark nedir hangisi mantıklı sizce ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emrecan3321 E kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgiler için.

-Dediğiniz gibi kendi modeminiz varsa kendi modeminiz üzerinden bağlanabiliyorsunuz internete. Eğer kendi modeminiz yoksa 15₺ kira ile size modem temin ediyorlar.

-Yine evinizde kullandığınız çanak varsa çanak ücreti de almıyorlar doğal olarak.

-Hem söylediğiniz hem de görseldeki gibi abonelik taşıma yapmıyorlar. Aboneliği tamamen kapatıp kendilerinden abonelik başlatmanız gerekiyor. Altyapı sorguladığında hizmet veremediklerini belirtti internet için. Çünkü boş port yokmuş. Aboneliği taşıyamadıkları içinde abonelik iptal edersem büyük ihtimalle portu da kaybederim. O yüzden Digitürk'e geçişime hayal oldu. Digitürk Üyeliği Hakkında 

• Asln54 A kullanıcısına yanıt

Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Forumda bazı modül konuları var belki oralarda bir şeyler yazılmış olabilir.

• Asln54 A kullanıcısına yanıt

Digitürk modüllü üyelikte uydu alıcısı verilmez. Dahili uydu alıcısı ve modül desteği olan televizyonunuza digitürk tarafından size verilecek kartlı modülü takıyorsunuz. Kendi kanal listenizi kullanmaya devam ediyorsunuz, digitürk'ün şifreli kanallarını açtığınızda modül şifreyi çözüyor ve kanalı açıyor. Avantajları uydu alıcı kalabalığı olmuyor, kendi kanal listesinizi kullanabiliyorsunuz, tek kumanda kullanıyorsunuz. Dezavantajları ise bazı televizyonlarda modül yavaş çalışabiliyor.

Normal üyelikte ise uydu alıcısı veriliyor uydu alıcısı üzerinden yayını izliyorsunuz kanal listesi digitürk'ün belirlediği şekilde oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.