Şimdi Ara

Digitürk eutelsatta yeni uydudan ne zaman yayına başlayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar...digitürke yeni eutelsat uydusundaki başlayacağı yayın hayatında başarılar dilerim...
  • TV 8 - Kanalturk - Bugun TV gıbı kanallar HD yayına geçti. Bir an önce aktive edilsin ki Digitürk'te de HD kanallar cogalsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGuardian

TV 8 - Kanalturk - Bugun TV gıbı kanallar HD yayına geçti. Bir an önce aktive edilsin ki Digitürk'te de HD kanallar cogalsin..

bu söylediğin kanallar gelse bide kanal d ve tv2, cnbce, e2 gelse çok iyi olur boş beleş kanalların gelmesi pek bişey değiştiriyor. Tv8, kanaltürk bunlar kesin gibi en geç 1 eylül yada daha erken yeni hd kanallar gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcdlmlt kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Sene olmuş 2014 ben 2006'dan beri Digiturk Plus+ abonesiyim, 2006'da 2 kanal vardi Digiturk'te HD olarak. Şimdi tamam bir şeyler değişti ama hala rezil durumdayız. Artık HD bir lüks değil standart olmalı..
  • arkadaşlar...digitürk eutelsat üzerinden yeni uyduya geçince görüntü kaliteside artabilir...
  • digide bazı kanallar gitti bende acaba geçişmi olacak yoksa sinyal sorunumu var. Her zaman kolay kurulum yaparım normalde 290 kanal bulurdu. Bügün bikaç kez kolay kurulum yaptım hep aynı toplam 276 kanal çıktı.

• üstteki mesajı editliyemedim bi türlü
    Sorun sinyalden ve kutudan kaynaklıymış düzeldi.

• Bende dt 9102 kullanıyorum. Sinyal ara sıra düştü yükseldi. Dün tuhaftı. Belki de test çalışmalarından sinyallerde oynamalar oldu sanırım. Tjk tv'nin sinyal kalitesi % 44'lerdeydi bir ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

Bende dt 9102 kullanıyorum. Sinyal ara sıra düştü yükseldi. Dün tuhaftı. Belki de test çalışmalarından sinyallerde oynamalar oldu sanırım. Tjk tv'nin sinyal kalitesi % 44'lerdeydi bir ara.

dünkü sorun genel olabilir o zaman sizdede olduysa eğer zaten çok izlenen kanallar gitmedi bazı kanallarda sinyal problemi oldu.
    İnşallah test ediyolardır da bir an önce faliyete geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcdlmlt

quote:

Bende dt 9102 kullanıyorum. Sinyal ara sıra düştü yükseldi. Dün tuhaftı. Belki de test çalışmalarından sinyallerde oynamalar oldu sanırım. Tjk tv'nin sinyal kalitesi % 44'lerdeydi bir ara.

dünkü sorun genel olabilir o zaman sizdede olduysa eğer zaten çok izlenen kanallar gitmedi bazı kanallarda sinyal problemi oldu.

Hocam senin yaşadığın gibi kanallar kaybolmadı ama sinyal düşüşleri vardı. Yaşadığım bu şekilde. Eğer sizde aynı devam ediyorsa sorun çanak sisteminizi kontrol edin derim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tcdlmlt

quote:

Hocam senin yaşadığın gibi kanallar kaybolmadı ama sinyal düşüşleri vardı. Yaşadığım bu şekilde. Eğer sizde aynı devam ediyorsa sorun çanak sisteminizi kontrol edin derim.

şimdilik sıkıntı yok düzeldi. Dün bazı kanallarda ekranda sinyal seviyesinde azalma var demişti havada da sıkıntı yoktu. Bi kaç kez kolay kurulum yaptım en son düzeldi. Yinede sinyaller düşük % 55 - 60 seviyelerinde

• yeni uydudan haber varmı ne zaman geçecek bilgisi olan
    Yoksa türksat 4a yımı bekliyorlar.

• Yeni uydu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?
  • Ben müşteri hizmetlerine ssordum bu yıl devreye girmeyecek dediler

• 7b uydusu Avrupa yayın birliği dahil olmak üzere birçok Feed yayını üzerine aldı .sanirim digiturk şimdilik 7a uydusunda boşalan bu kapasiteyi kullanıyor .

• Bi gelişme varmı

• 7b için bu gece beklenti yok . Ancak turksat geçişi sonrası sabah saatlerinde kanald ,samanyolu ,kanal7 , aspor HD kanalları 7 derece üzerinden digiturk e eklenecek

• Arkadaşlar Tacikistan'da yaşıyorum, Türksat 2A uydusu iptal olduğundan beri Star, NTV, NTVSpor, E2, CNBCE izleyemiyoruz burada. Artık bu kanalları doğu pakedine vermiyorlar maalesef.

Bu yüzden Digitürk ile Eutelsat üzerinden ulusal kanalları seyretmek gibi bir çözüm düşündüm. Bu çözümü daha önce receiver almadan kart ve modül üzerinden Ukrayna'da çalışırken kullanmıştım ama artık modül vs kalktı bildiğim kadarıyla. Sadece tanımlı receiver ve tanımlı kart ile çalışıyor Digitürk diye duymuştum arkadaşlardan.

Bunun için Digitürk'ten alacağım receiver ve kartı buraya getirip anteni de Eutelsat'a ayarlattırmam yeterli olur mu acaba? Aklıma takılan diğer bir sorun ise receiver muhtemelen Türksat uydusu için ayarlı gelecektir diye düşünüyorum, eutelsat ayarlı receiver alabilmek mümkün müdür, değilse frekans ayarlarını Eutelsat için değiştirmek mümkün müdür kurulum ayarlarından?

• arkadaşlar, led tv aldım digitürkle birlikte gelicek uyduyu digitürk tarafına çevircem elimde bi program var. 30 tl vermek istemiyorum servise yön değişiöi için. daha önce eutelsattan türksata çevirmiştim uyduyu.

sorum şu eutelsat 7.0 e diginin uydusu değilmi ? 7.0 w başka.

birde önemli olan hiç açık kanal var mı eutelsatta?

denemek için digitürk türksat ayarlı kutuma eutelsat ayarı yaptırcam sizce mümkün mü tek amacım becerip beceremeyeceğimi görmek ve seviyorum böyle şeylerle uğraşmayı ota boka para vermeyide sevmiyorum bi akıl verin lütfen.

• elysions E kullanıcısına yanıt
    Eutelsat 7A Digiturk un uydusu sıkıntı yok yeni uydu devreye girince de çanak ayarlaması olmayacak Turksat 3A ve 4A gibi ayni yörüngede olacak uydu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.