Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
33
Favori
78.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmir ETV turnuvası yalan oldu, artık İstanbul'da başlıyorum turnuvalara. Bu arada 24 Aralık'ta İstanbul'daki ITF turnuvasına da başvurdum. Hedefim ana tablo, bakalım.

Ha, bir de imzamda görebileceğiniz gibi bir tenis blogu açtım. Eğer blogda yazmak isteyen olursa bana bildirebilir. Tabii tenis konusunda biraz bilgili olmak şartıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

İzmir ETV turnuvası yalan oldu, artık İstanbul'da başlıyorum turnuvalara. Bu arada 24 Aralık'ta İstanbul'daki ITF turnuvasına da başvurdum. Hedefim ana tablo, bakalım.

Ha, bir de imzamda görebileceğiniz gibi bir tenis blogu açtım. Eğer blogda yazmak isteyen olursa bana bildirebilir. Tabii tenis konusunda biraz bilgili olmak şartıyla.

teniss.net i açmıştım bende sonra üşendim caydım

sattım ama alanın ilgilendiği yok hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahago -- 10 Eylül 2012; 14:33:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

İzmir ETV turnuvası yalan oldu, artık İstanbul'da başlıyorum turnuvalara. Bu arada 24 Aralık'ta İstanbul'daki ITF turnuvasına da başvurdum. Hedefim ana tablo, bakalım.

Tenis hakkında geniş çaplı bir sitenin TR'de tutması çok zor hocam, sırf tenisle ilgili forum olacak, yüzlerce kişi tenis hakkında tartışacak falan, öyle bir dünya yok buralarda.
  • quote:

quote:

quote:

Tenis hakkında geniş çaplı bir sitenin TR'de tutması çok zor hocam, sırf tenisle ilgili forum olacak, yüzlerce kişi tenis hakkında tartışacak falan, öyle bir dünya yok buralarda.

tutar hocam ya yani tutmasından kastım bir dh olamaz tabi ama sonuçta ama yazları gene hacim genişler belirli bi kitleye ulaşılır devamlı üyeler olur haberler blog yazıları hit çeker tenisi türkiyede yaygınlaştırmak tenis oynamak isteyene destek olmak lazım bu yüce amaç uğrunda açmıştım siteyi ama işte bu üşengeçlikle nereye kadar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tutar hocam ya yani tutmasından kastım bir dh olamaz tabi ama sonuçta ama yazları gene hacim genişler belirli bi kitleye ulaşılır devamlı üyeler olur haberler blog yazıları hit çeker tenisi türkiyede yaygınlaştırmak tenis oynamak isteyene destek olmak lazım bu yüce amaç uğrunda açmıştım siteyi ama işte bu üşengeçlikle nereye kadar

Daha kendimize kort bulamıyoruz ama tenisi yaymaya çalışıyoruz o da güzel.
  • quote:

Doğru orantı olucak şimdi Talep artınca kortta artıcak belediye olaya el atıncada talebin arttığını gören sektörde yeni klüpler kurulacak rekabet artacak fiyatlar düşecek vs. vs. vs.
  • quote:

quote:

Doğru orantı olucak şimdi Talep artınca kortta artıcak belediye olaya el atıncada talebin arttığını gören sektörde yeni klüpler kurulacak rekabet artacak fiyatlar düşecek vs. vs. vs.

Bunlar olana kadar ölürüz biz.
  • 10 yıldır oynuyorum, lisanslı oldugum zamanalrda oldu, şu anda hobi olarak oynuyorum.

ISTANBUL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutlu9 -- 11 Eylül 2012; 10:34:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutlu9

10 yıldır oynuyorum, lisanslı oldugum zamanalrda oldu, şu anda hobi olarak oynuyorum.

ISTANBUL-SARIYER

Yaş kaçtı hocam?
  • quote:

quote:

10 yıldır oynuyorum, lisanslı oldugum zamanalrda oldu, şu anda hobi olarak oynuyorum.

ISTANBUL-SARIYER

Yaş kaçtı hocam?

19 yasindayim, 8 yasinda basladim yesilyurt spor kulubunde, bakirkoy spor kulubunde devam ettim lisansli oldum en son TED de lisansli oldum birakali 3 sene oldu tedi, seviyimde kimse olmadigi icin etrafimda oynayamiyorum cok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ISTANBUL-SARIYER

Yaş kaçtı hocam?

19 yasindayim, 8 yasinda basladim yesilyurt spor kulubunde, bakirkoy spor kulubunde devam ettim lisansli oldum en son TED de lisansli oldum birakali 3 sene oldu tedi, seviyimde kimse olmadigi icin etrafimda oynayamiyorum cok.

Hazır erken başlamış biri gelmişken sorayım o zaman, tenise erken başlamanın avantajları ne oldu sende, 8 yaş yerine 12-13-14 olsaydı mesela ne değişirdi oyun olarak? Erken başlayan ile geç başlayan arasında ciddi bir seviye farkı oluyor mu?

Bu arada bir turnuva düzenleyebilirsek seni de bekleriz 1 numaralı seribaşı olarak

• Valla bence en gec 11-12 de baslanmali, erken baslamak cok faydali vucut gelisirken tenisle gelismesi kaslarin tenise gore olmasi, genc yastan acemilikleri atmak onemli, 14-15 yasindan sonra cok isteyerek oynanmazsa zor. 7-8 yas baslangic icin en iyi yaslar. Ayrica turnuva olursa iyi olur gelirim onceden haber verinde iyi bir servis calismam lazim omzundan sakatligim var kuvvetlendirmem lazim orayi :).

• quote:

Valla bence en gec 11-12 de baslanmali, erken baslamak cok faydali vucut gelisirken tenisle gelismesi kaslarin tenise gore olmasi, genc yastan acemilikleri atmak onemli, 14-15 yasindan sonra cok isteyerek oynanmazsa zor. 7-8 yas baslangic icin en iyi yaslar. Ayrica turnuva olursa iyi olur gelirim onceden haber verinde iyi bir servis calismam lazim omzundan sakatligim var kuvvetlendirmem lazim orayi :).

Doğru fiziksel gelişim olarak avantaj sağlayabilir erken başlamak, ama o fark kapatılabilir bence sonuçta fiziksel olarak gelişmek çok uzun bir süreç değil. Tecrübe farkından doğan dezavatajları kapatmak zor
    oluyor genelde benim için,onun için de sabah akşam oynamak lazım gibi gözüküyor.

Ekim ayı gibi düşünüyorum ben turnuvayı, ortak bir yer bulmak zor olabilir tabii ama ona karar veririz, uyarsa eğer İTÜ'de ayarlayabilirim ben, sana uyar sanırım Sarıyer'deymişsin.

• Eskişehirden bu işle ilgilenen varsa bi iletişime geçerse sevinirim.
  • Merhaba ;

Aşağıda paylaştığım linklerdeki raketleri kullanıp yorum yapacak veya önceden incelemiş artısını ,eksisini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

http://www.tennis-warehouse.com/Reviews/BLXB98/BLXB98Review.html

http://www.tennis-warehouse.com/Reviews/WSOT/WSOTReview.html

http://www.tennis-warehouse.com/reviews/WJP/WJPreview.html

http://www.tennis-warehouse.com/Reviews/WPS95/WPS95Review.html
  • Biz hiç eğitim almadan gittik Decathlon'dan en ucuz raketleri alıp kortta oynadık . Bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Sonra araştırdım ve herkes kursa gitmeden işkenceye dönüşeceğini söyledi.

Fiyatlar çok pahalı. Ben de araştırdım Cemal Kamacı Spor tesisinde aylık 60 tl 8 saat olarak buldum. Önerir misiniz ? Burdan eğitim alıp da oynayan var mı ?

Not : Prof olmak gibi bir amacım yok hobi olsun diye oynuyorum(oynamaya çalışıyorum ) .

Ayrıca şu ana kadar toplam 3 saat oynadım sağ elimde kemiklerde ağrı var. Sanırım yanlış tutuş ve titreşim engelleyici kullanmadığınmdandır.

Evet yardımlarınızı bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emgöz

Biz hiç eğitim almadan gittik Decathlon'dan en ucuz raketleri alıp kortta oynadık . Bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Sonra araştırdım ve herkes kursa gitmeden işkenceye dönüşeceğini söyledi.

Fiyatlar çok pahalı. Ben de araştırdım Cemal Kamacı Spor tesisinde aylık 60 tl 8 saat olarak buldum. Önerir misiniz ? Burdan eğitim alıp da oynayan var mı ?

Not : Prof olmak gibi bir amacım yok hobi olsun diye oynuyorum(oynamaya çalışıyorum ) .

Ayrıca şu ana kadar toplam 3 saat oynadım sağ elimde kemiklerde ağrı var. Sanırım yanlış tutuş ve titreşim engelleyici kullanmadığınmdandır.

Evet yardımlarınızı bekliyorum :)

Ağrının sebebi dediğin gibi yanlış tutuş ve yanlış vuruş ile alakalı.Yeni başlayanların en önemli sorunu topa vururke raketin açısını tam ayarlayamamak.Ne kadar fazla antrenman yaparsan raketin açısını o kadar çabuk ayarlarsın.
  • Peki Cemal kamaciya 2 ay gitmek yeterli derecede öğrenmemize yeter mı? Özel kurslar eminim daha yararlıdır fakat aylık 200-300 tl gibi fiyatları var .

• quote:

Orijinalden alıntı: emgöz

Peki Cemal kamaciya 2 ay gitmek yeterli derecede öğrenmemize yeter mı? Özel kurslar eminim daha yararlıdır fakat aylık 200-300 tl gibi fiyatları var .

İyi günler,
    Arkadaşım öğrenme süresi tamamen size bağlı bir şey ama büyük ihtimalle 2 ayda ancak forehand backhand vurmayı öğrenebilirsiniz.Ayrıca kurstaki grupta 6-8 kişiden fazla kişi varsa ordan pek yarar görüceğinizi zannetmiyorum.
    Ayrıca yaş kaç ?
    Kollarınızdaki ağrının sebebi yanlış tutuş şekli titreşim engelleyicinin yanı sıra raketten de kaynaklanıyor olabilir.Ucuz raketler çoğunlukla tenis dirseği rahatsızlığına yakalanmanıza neden olabiliyor.Ne marka aldınız ? ve raketininizin ölçüleri nedir ?
  • quote:

İyi günler,
    Arkadaşım öğrenme süresi tamamen size bağlı bir şey ama büyük ihtimalle 2 ayda ancak forehand backhand vurmayı öğrenebilirsiniz.Ayrıca kurstaki grupta 6-8 kişiden fazla kişi varsa ordan pek yarar görüceğinizi zannetmiyorum.
    Ayrıca yaş kaç ?
    Kollarınızdaki ağrının sebebi yanlış tutuş şekli titreşim engelleyicinin yanı sıra raketten de kaynaklanıyor olabilir.Ucuz raketler çoğunlukla tenis dirseği rahatsızlığına yakalanmanıza neden olabiliyor.Ne marka aldınız ? ve raketininizin ölçüleri nedir ?

İyi akşamlar,
    Yaşım 19. Geç bir yaş başlamak için ama hobi olarak bi sıkıntı çekmem sanırım.
    Arar sorarım derslerin kaç kişi ile olacağını.
    Raketin markası Artengo. Dandik olduğu belli. Ama kursa başladıktan sonra ortalama bir raket almayı düşünüyorum. Eğer başaramazsam diye çok fazla para vermemeyi tercih ettim. Açıkçası ölçüsünü bilmiyorum. Ama kafa kısmı prof raketlere göre büyük. Başlangıç için büyük raket öneriyorlardı bu forumda.

Forehand backhand ve servis öğrensem yeter bana sanırım. Olmadı 3 ay giderim sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emgöz -- 15 Eylül 2012; 19:45:25 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.