Şimdi Ara

dh | MOTORCU KULÜBÜ | 150+ Üye ! | (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
17
Favori
32.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknoforum-bs

Mt 03 hakkında bilgisi olan varmı ? Şuan Honda Cb 125 E kullanıyorum.Yakıtından çok memnunum, vibrasyo konusuna hiç değinmiyorum. Yaz sonunda 2009 -2010 Yamaha Mt 03 düşünüyorum. Bu motor hakkında bilgi sahibi yada kullanan arkadaş varsa yorumlarını almak isterim.Forumlardan öğrendiğim kadarıyla

660 cc Tek silindir yüksek cc lere göre yakıtı biraz daha tasarruflu fakat tek silindir olmasından dolayı vibrasyon sorunu olan bir makina

Top speed i 170 180 aralığı (rahat olarak) tork konusundaysa fazlasıyla tatmin edici

kullanmadım bilmiyorum fakat altınlı gecede barkın bey tavsiye etmedi
  • Her videosu gibi onuda izledim ama asıl kullanıcı yorumlarını merak ediyorm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide eklerseniz sevinirim :) mondial 125 mx grumble cin mali falan ama güzel motor :)

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Dostum motordan memnunmusun bende düşünüyorum ama kararsız kaldım ne dersin beğendinmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: barış39

Dostum motordan memnunmusun bende düşünüyorum ama kararsız kaldım ne dersin beğendinmi

Ya çok şükür bir mesaj yazan çıktı :) motorsiklet bölümü ölü resmen neyse ben 2200 liraya 9 taksit aldım motor gayet güzel şimdilik 70 km hıza çıktım 6 bin devirde yaptı bu hızı ve hafif rampa 90 rahat görür bu arada 120 kiloyum ekleyeyim 1.82 boyundayim oturma pozisyonu ve gidişi beni memnun etti tek sıkıntı titreşim yüksek devirlerde fazla balansörlü motor ancak olur o kadar 125 lik yer 4500 lira ne kadar ekmek o kadar köfte :) kısaca benim işimi çok iyi görüyor kiloma rağmen arkama birisi oturunca rahat hızlanıyor kısaca bence alın bu fiyata 100 lük motor satıyorlar

Teşekkür ederim cevabınız için superboy ile bu motor arasında kalmıştım
  • Kullanıcı Adı : Ö. Yıldız
    Motor : Kawasaki ER-6N
    Kan grubu : A rh +
    Nereden : Kocaeli/İzmit
  • quote:

Teşekkür ederim cevabınız için superboy ile bu motor arasında kalmıştım

O zaman siz de alıyorsunuz galiba grumble :) superboydan daha iyi benim gözlemlerime göre

Alıcam sanırım :) iyice bi karar vereyim aslında drift almak istiyorum ama ilk motorum diye ve fiyat farkından dolayı düşünüyorum
  • quote:

Alıcam sanırım :) iyice bi karar vereyim aslında drift almak istiyorum ama ilk motorum diye ve fiyat farkından dolayı düşünüyorum

Drift 135 cc bir üst dilimde vergi olarak ve duruşu hoşuma gitmiyor bu benim daha çok hoşuma gitti yine sormak istediğiniz şeyler olursa sorum zaten detaylı bir inceleme konusu açacağım

Detaylı incelemenizi bekliyorum en kısa zamanda teşekkür ederim
  • Konu güncel tutulamadığı için devralmış bulunuyorum. Katılımları bekliyoruz.
  • Motorsiklete başlamak istiyorum tavsiyeleriniz nedir nasıl başlanır nelere dikkat edilir vs. Eski bisiklet sporcusuyum dıştan içe içten dışa kavramlarını falan biliyorum

Başlangıç için Yamaha MT-125 nasıl olur sevdiğim motor tarzı bu naked oluyor sanırım ismi.
  • Scooter deneyiminiz var mı? Yoksa eğer, tavsiyem scooterla başlamanız. 2. el, ucuz bir scooter ile trafikte nerelerde durulur, ne yapılır bunları öğrenmeniz için çok önemli. (kendimden biliyorum)

Bu sorun değil derseniz; modeli beğendiyseniz eğer uygundur. Ama daha çok önerilen modellere bir göz atabilirsiniz. ybr, cbf, cbr vs. vs.

Bu arada mt serisi çok şık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghonzoo

Scooter deneyiminiz var mı? Yoksa eğer, tavsiyem scooterla başlamanız. 2. el, ucuz bir scooter ile trafikte nerelerde durulur, ne yapılır bunları öğrenmeniz için çok önemli. (kendimden biliyorum)

Bu sorun değil derseniz; modeli beğendiyseniz eğer uygundur. Ama daha çok önerilen modellere bir göz atabilirsiniz. ybr, cbf, cbr vs. vs.

Bu arada mt serisi çok şık.

Nerelerde durulur kısmını anlamadım ama 2.el ile falan uğraşmak istemiyorum vites ve debriyaj olayını ehliyet kursu öğretir mi daha önce motor olarak çölde atv kullandım sadece ama vitesi yoktu Ekipmanlara ne kadar para harcanmalı ? Giyim nasıl olmalı vs. anlatırsanız çok iyi olur

• Nerelerde durulur dan kastım şu; caddede arabalar geliyor hem arkadan hem karşıdan, trafik sıkışık, kırmızı ışık yaklaşıyor vs vs bu gibi durumlarda (tam anlatamadım) ne yapacaksın, motoru devirmemeyi nasıl becereceksin falan bunlar scooter ile öğrenilir.

Sürücü kursları oluyor küçük çapta. Bunlara katılabilirsin, tanıdığın sağlam bilen birileri varsa ondan yardım alabilirsin az çok.

Ekipmanların kalitesi çok önemli, motor almadan önce ekipman al kalan parayla motor al. Ekipmanlar kalitesine göre değişir fiyatları. Ayrıntılı olarak bütçene göre tavsiye verecek forumlar var, çok ayrıntılı bir iş bu. 700 TL ye az kaliteli bir şeyler, 1500 tlye biraz daha orta kalite, 7 bin lira ve daha fazlası yüksek kalite de ürünler var.

Giyim nasıl olur; özel yapım motorcu kıyafetleri var. Rüzgardan korur seni, terlemeyi engeller daha çok işlevi var. Olmazsa olmazdır bir motorcu için. Çok havalıdır da. Dediğim gibi giyim-aksesuar işi çok ayrıntılıdır. Sırf bu konuda forumlar var, bir göz atmalısın onlara. Ben tek tek şu desem uzar gider böyle.

• APRİLİA SCARABEO 200İE
    A RH +
  • quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

APRİLİA SCARABEO 200İE
    A RH +

Hos geldiniz kulube.

• ybr 125 ile tekrar aranızdayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: clupturk

ybr 125 ile tekrar aranızdayım :)

Tekrar derken, ybr 125 e geçiş mi yaptınız hocam?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.